Amaterasu

1 minuta czytania

amaterasu,stargate,gwiezdne wrota

Historia

Ten Goa'uld nosi imię bogini słońca z mitologii japońskiej. Amaterasu zyskała na znaczeniu pod koniec okresu dominacji swojej rasy nad Drogą Mleczną.

Należała do delegacji, która w 2004 roku udała się do SGC celem zawiązania przymierza przeciwko Ba'alowi. Pozostali Władcy Systemu próbowali nakłonić Ta'uri, aby użyli broni, za pomocą której udało się pokonać Anubisa. W istocie chcieli urządzenie zagarnąć dla siebie, jednak ta misja nie powiodła się.

Amaterasu, wraz z Yu, przeszła przez Wrota, po czym razem zawiązali koalicję przeciwko Ba'alowi. Po roku zmagań ta dwójka wciąż skutecznie stawiała opór, jednak opisywany Goa'uld nie pojawił się w gronie Władców Systemu, którzy poprosili o zawieszenie broni. Tym samym jej los po upadku imperiów fałszywych bogów pozostaje nieznany.

Mechanicznie

Rasa Goa'uld
Główna planeta Nieznana
Płeć bezpłciowy (osobowość kobiety)
Pozycja Władca Systemu

Postać w trakcie sesji

Była typowym Goa'uld, który opierał swoją siłę na jednostkach militarnych. Brak większych zmianek historycznych pokazuje, że Amaterasu nie należała do wybitnych wojowników, przez co łatwo zmusić ją do zawarcia sojuszu w celu ratowania własnej skóry.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...