Kali

4 minuty czytania

Historia

W hinduskiej mitologii nazywana "Niszczycielką", Kali została wyszkolona jako ashrak – zabójczyni. Swoją służbę u Władcy Systemu Shivy rozpoczęła podczas panowania Drugiej Dynastii. Kiedy jej zwierzchnik uzyskał dostęp do mieszkańców Ziemi, Kali była jedną z pierwszych, która porzuciła dotychczasowego nosiciela i znalazła sobie wśród Tau'ri nowego.

symbol kali
Symbol Kali

Opór Shivy przed porzuceniem ciała Unasa stał się przyczyną jego upadku. Kali, zaniepokojona brakiem pokory u swego mistrza względem decyzji Ra o wyborze ludzi na nosicieli, udała się do samego władcy galaktyki, by ten pomógł rozwiązać tę sytuację. Opisywany Goa'uld już od pewnego czasu zaczął podejrzewać, że służba u dotychczasowego zwierzchnika przestaje być opłacalna i należy się zatroszczyć o siebie. Ra rozkazał Shivie, by ten przyjął ludzkiego nosiciela oraz zażądał audiencji, a gdy Unas dwukrotnie odmówił, Bóg Słońca nakazał Kali, by się go pozbyła. W nagrodę za wykonanie zadania miała objąć we władanie dominium Shivy jako jego podwładna.

Kali obawiała się własnoręcznie wykonać rozkaz, jednak odmowa wykonania woli Ra równoznaczna była ze śmiercią. Udało jej się pozbyć Shivy, zaś Bóg Słońca dotrzymał swojej obietnicy i oddał jej we władanie światy jej dawnego mistrza. Poza tą nagrodą, Ra udostępnił Kali fragment Ziemi niedaleko dzisiejszego Bengalu. Przez kolejne lata, Kali pozbywała się sług lojalnych Shivie, co przyniosło jej przydomek "niszczycielki ignorancji".

Jej stosunki z Ra nie układały się najlepiej i w oczach najsilniejszego z Goa'uld była co najwyżej pomniejszym sługą, nie cieszącym się zbytnim zaufaniem. Gdy Bóg Słońca rozpoczął kampanię wojenną przeciwko Asgard, Kali zwietrzyła swoją szansę do zrzucenia niewygodnego jarzma poddaństwa. Moment okazał się znakomity, bowiem siły Imperium Goa'uld uwikłane były w wewnętrzne spory i zabrakło środków, by Ra mógł ukarać nieposłuszną ashrak. W ten sposób Kali zyskała niezależność. W końcu jednak Ra udało się przywrócić porządek i zaproponował układ. Dla niego dużo kosztowniejsze byłoby odbicie skromnego terytorium niż pozwolenie, by rządziła nim Kali.

kali
Kali

Niszczycielka zgodziła się na ten układ i wiedząc, że ze strony Ra nie czeka ją w najbliższym czasie kara, skupiła swoją uwagę na sąsiadach. Szybkie i niespodziewane ataki przyniosły jej panowanie nad światami uprzednio należącymi do Shak'rana czy Sobka. W międzyczasie sprzymierzyła się z Bastet, która utraciła wpływy mniej więcej w tym czasie, w którym Kali uzyskała niezależność. Obie władczynie zaczęły współpracować, przez co ich dominia szybko się rozrastały aż do końca rządów Drugiej Dynastii.

W następstwie dojścia do władzy zupełnie nowych Władców, sojusz obu Władczyń pozwolił im zająć silną pozycję w Wysokiej Radzie. Kali posiadała wówczas znaczne siły, jednak wciąż z niepokojem spoglądała w stronę Ra. Zniszczenie tego ostatniego przez Tau'ri doprowadziło do walki o spuściznę Boga Słońca.

Najpoważniejszym przeciwnikiem Kali okazał się Apophis, który chciał odzyskać utracone wiele setek lat wcześniej planety. Sytuacja dawnej ashrak skomplikowała się, gdy do walk przyłączył się Ba'al. Nie chcąc walczyć na dwa fronty, Kali zdecydowała się na zawarcie pokoju z tym ostatnim, przez co skupiła wszystkie siły na walce z Apophisem. Znów "pomocną dłoń" wyciągnęli w jej kierunku Tau'ri, pozbywając się najgroźniejszego przeciwnika i pozwalając na przejęcie resztek jego sił. Już wtedy Kali zauważyła, że mieszkańcy Ziemi to rosnące w siłę zagrożenie, które mogła jednak wykorzystać do pozbycia się kolejnych przeciwników wśród Władców Systemu. Kolejna wojna z Ba'alem doprowadziła do okupacji części jej dominium i zniszczenia dwóch okrętów-matek.

Powrót Anubisa nie okazał się szczęśliwy dla Kali. Jej główna baza na planecie Cerador została zaatakowana przez Jaffa wierne wygnanemu Władcy Systemu. Oficjalnie żołnierze mieli na czołach symbole Cronusa i Sokara, jednak jeden zabłąkany wojak Sokara dał Kali sposobność do oskarżenia tego ostatniego o zdradziecki atak. Chociaż Kali w końcu odkryła, że w istocie za atakiem stał Anubis, to głosowała za jego ponownym przyjęciem w poczet Władców Systemu. Decyzja ta wynikała pewnie ze strachu, jednak z jakiegoś powodu Anubis wciąż nie zajął Ceradoru.

Jej los po unieszkodliwieniu wygnanego Władcy Systemu i rozpadzie imperiów innych Goa'uld nie jest znany.

Wygląd i osobowość

Kali szybko odrzuciła nosiciela z rasy Unasów i na nowe ciało wybrała urodziwą kobietę o hinduskich korzeniach. Zawsze ma na sobie ekstrawaganckie szaty, zaś twarz zakrywa za równie gustowną zasłoną.

Ambicjami i poczuciem wyższości nie ustępuje innym Władcom Systemu, chociaż jest przy tym niepokojąco cicha. Wyznaje zasadę, w myśl której czyny mówią więcej niż słowa, wypowiadanie których często jest jedynie stratą czasu. Atakuje szybko i skutecznie, oszczędzając niektórych przeciwników z wyjątkiem tych, którzy nie okazują przed nią strachu.

Mechanicznie

Rasa Goa'uld
Główna planeta Cerador (P8C-441)
Płeć bezpłciowy (osobowość kobiety)
Pozycja Władca Systemu
Klasa Zwiadowca 6/ Skaut 7/ Ashrak 5
Siła 13
Kondycja 12
Rozsądek 20
Zręczność 16
Inteligencja 15
Charyzma 14
Punkty życia 121

Postać w trakcie sesji

Kali w pełni docenia dotychczasowe osiągnięcia Tau'ri. Chociaż skorzystała na nich, to obawia się, że może stać się celem kolejnego ataku. Wojny z Ba'alem i Anubisem sprawiły, że jej terytorium się skurczyło. Osłabionej floty nie będzie posyłać na niechybne zniszczenie, dlatego bardziej odpowiada jej czekanie na rozwój wydarzeń. Sprzymierzyła się z innymi Goa'uld przeciwko Anubisowi, jednak po zniszczeniu Bastet jest zdana głównie na siebie. Przed katastrofą chroni ją jednak reputacja ashrak, której gniewu słusznie należy się obawiać.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...