Pelops

2 minuty czytania

Historia

Pelops to jeden z Władców Systemu oraz twórca wojowników Jaffa. Jako zapalony wynalazca, wręcz zachłysnął się odkrytą rasą ludzką i to właśnie ich pragnął dodatkowo „ulepszyć”. Efektem tych działań byli Jaffa, jednak swoim sukcesem wkrótce musiał podzielić się z pozostałymi Władcami Systemu. W przypadku stawiania oporu, ryzykował zniszczeniem z rąk żądnych jego technologii Goa'uld.

pelops, goauld, pelops stargate, nirrti

Wkrótce potem Pelops rozpoczął kolejne badania. W przeciwieństwie do Nirrti, wcale nie pragnął stworzyć doskonałego nosiciela. Zdał sobie sprawę z tego, że planet nie podbijają samodzielnie Goa'uld, lecz w ich imieniu czynią to żołnierze. Właśnie na tych ostatnich pragnął skupić całe swoje siły. Wycofał się do dobrze ukrytej kryjówki, gdzie w spokoju mógł eksperymentować z wojownikami Jaffa. W ten sposób pozostali Władcy Systemu nie postrzegali go jako zagrożenia, tracąc zainteresowanie działaniami Pelopsa. Opisywany Goa'uld sprowadził na Spartę wojowników ze starożytnego ludzkiego państwa o tej samej nazwie, gdzie poddał ich serii eksperymentów. Zbudował niedaleko wrót własną placówkę, co zapewniło mu bezpieczeństwo. Owocem prac na planecie byli „Spartanie”, którzy wkrótce podbili planetę Aegis. Zdobywszy upragnionych silniejszych Jaffa, Pelops zaatakował pomniejszych Goa'uld, wchłaniając ich światy i zasoby.

Tau'ri zetknęli się z tym Władcą Systemu w 1997 roku, kiedy to przybyli na Argos. Okazało się, że mieszkańcy zostali zarażeni nanowirusem znacząco przyspieszającym starzenie się. SG-1 udało się powstrzymać nanity. Odkrywszy prawdę, dawni wyznawcy Pelopsa, który nie zjawiał się na Argos od dłuższego czasu, wypowiedzieli posłuszeństwo swojemu suwerenowi.

Pelops nie pojawił się od tamtego czasu. Można było odnotować jego absencję na wszystkich walnych spotkaniach Władców Systemu. Alternatywna rzeczywistość, stworzona przez Ba'ala, także pozbawiona jest Goa'uld o tym imieniu.

Mechanicznie

Rasa Goa'uld
Główna planeta Argos
Płeć bezpłciowy (osobowość mężczyzny)
Pozycja Władca Systemu

Postać w trakcie sesji

Pelops pragnie ulepszenia wojowników Jaffa, co odróżnia go od Nirrti i jej nieudanych eksperymentów nad doskonałym nosicielem dla Goa'uld. Podległe mu światy traktuje dość pobłażliwie. Nie interesuje go niewolenie mieszkańców podbitych planet, za jedyny cel obierając rzucenie wyzwania pozostałym Władcom Systemu. Póki co nie czuje się wystarczająco silny, więc plany te wyznacza na odległą przyszłość.

Bardzo mocno fascynuje go rasa ludzka, chce zgłębić jej psychikę, motywację oraz ewolucję. To właśnie on przewoził Tau'ri na planety Argos (P3X-8596), Aegis (P6X-792), Tiryns (P3X-752) oraz dualistyczne P3X-797.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...