Inne gry RPG » Newsy

Inne gry RPG

"Strange" – nowy system Monte Cooka

Dodał: Wiktul, wtorek, 29 października 2013 · Komentarzy: 3

Monte Cook robi nowe RPG. Wystarczy?

Nie? No to dodam, że robi je do spółki ze swoim wieloletnim przyjacielem, Brucem Cordellem. Panowie od zawsze marzyli o wydaniu wspólnego systemu, ale od czasów liceum, pomimo bibliotek przeczytanych tekstów o D'n'D, nie udało im się. Aż do teraz.

strange, rpg

The Strange to system oparty na mechanice Numenery, jednak prezentujący zupełnie inne uniwersum. Spełnienie marzeń dwóch, być może największych, geeków erpegowego świata zaowocowało zbiórką na Kickstarterze oraz nową koncepcją i żenującym filmikiem, które znajdziecie poniżej. Czym tym razem zaskoczy nas jeden z bogów Wieloświata?

Inne gry RPG

VII Wrocławski Dzień Grania w RPG

Dodał: Ranger Krzyś, piątek, 4 października 2013 · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

Stowarzyszenie Wielosfer pragnie zaprosić na siódmą edycję "Wrocławskiego Dnia Grania w RPG" – cykliczną imprezę dla fanów gier fabularnych. O co chodzi? RPG (lub "gry fabularne") to rodzaj gier rozgrywanych w wyobraźni, w których gracze prowadzą swoje postacie przez dziesiątki niebezpiecznych przygód a czuwający nad całą rozgrywką mistrz gry zapewnia im dobrą zabawę owe przygody wymyślając.

wdgwrpg, logo

Tak jest, już jutro wypadnie ten dzień, dzień w którym będziecie mogli pościągać za darmo (tudzież po atrakcyjnych cenach) rozmaite gry RPG. Niektórzy nie czekali na piętnastego i zaczęli akcję ciut wcześniej. Na przykład dobrze znane polskim graczom CD Project, a raczej od jakiegoś czasu cdp.pl. Z ich strony możecie ściągnąć pdf z grą fabularną "Afterbomb" nic za to nie płacąc, a pozostałe tytuły dostępne są za połowę ceny.

ddgf, logo

To już czwarta odsłona Dnia Darmowych Gier Fabularnych, poprzednie edycje zmobilizowały siły dużych wydawnictw, liczące się sklepy oraz serwisy branżowe, a także blogerów – a wszystko to celem promocji ukochanego gatunku gier miłośników fantastyki – RPG.

Gra Fobium: Compendium Maleficarum, należy to tak zwanych "indyków", czyli produkcji niezależnych, za którymi nie stoi żadne znaczące studio, a grupka zapaleńców. Wspominam o tym tytule z dwóch powodów. Po pierwsze: jest za darmo do ściągnięcia z tej strony. Po drugie: produkt Fobium industries wygrał konkurs w ramach Rzutu na Inicjatywę 2, czyli przedsięwzięcia zainicjowanego przez dość kontrowersyjną postać w polskiej blogosferze RPG – Zigzaka – w celu promocji autorskich systemów.

fobium, rpg

Jak ktoś lubi wydania ciut bardziej materialne, to mam dobre wieści. Gra ma być od czerwca rozdawana na konwentach za darmo.

... zarejestrować się na stronie afterbomb.pl i można już swobodnie pobrać PDF z grą. Jak informuje twórca tej postapokalityczenj produkcji – Rafał Olczak (znany też jako autor innego RPGa, Robotici, o której szerzej napisał w swojej recenzji Wiktul) – zmieniła się polityka firmy odnośnie modelu sprzedaży: "Przechodzimy po prostu na model Free-to-play (F2P) – podstawka w PDF jest bezpłatna, ale materiały dodatkowe (jak suplement Combat Zone) oraz wersje książkowe, drukowane są do dyspozycji w naszym sklepie oraz u Partnerów."

afterbomb madness, klasy

"AFTERBOMB MADNESS" to utrzymana w nastroju groteski postapokaliptyczna gra fabularna... Dobrze koniec z tym szkolnym stylem opisu. Fabuła jest równie groteskowa, co sama gra – W latach 50 XX wieku kosmici dogadali się z sowietami i przeprowadzili inwazję na USA. W wyniku czego doszło na Ziemi do nuklearnej zagłady starego świata. Na popiołach Nowego Świata "rzeczy będą się dziać".

Informacja prasowa

kości steampunk, zestaw

Chciałabym z dumą zawiadomić Państwa, że aż dwa produkty firmy zostały nominowane do amerykańskiej prestiżowej nagrody Origins w kategorii „Najlepsze Akcesoria do Gier”. Jest to metalowy zestaw kości steampunkowych oraz zestaw do gry Pathfinder: Serpent’s Skull.

Nagroda Origins jest przyznawana od roku 1975 przez The Academy of Adventure Gaming Arts and Design za wyjątkowe osiągnięcia i produkty w branży gier. W kilkuetapowym wyborze biorą udział zarówno eksperci, sprzedawcy, jak i użytkownicy. W tym roku nagrodę można zdobyć aż w 15 kategoriach, a w każdej ogłoszono 5 nominacji.

Inne gry RPG

Premiera cyfrowa systemu 2280

Dodał: Bielu, wtorek, 31 lipca 2012 · Komentarzy: 2

Informacja prasowa

Do niedawna na polskim rynku nie było rodzimego systemu cyberpunkowego. Co najmniej kilku osobom, w tej liczbie zespołowi GGC, bardzo to przeszkadzało. W końcu zaczęło przeszkadzać tak bardzo, że napisaliśmy taki system. Nie tylko dla siebie, a raczej przed wszystkim nie dla siebie – chcemy ten świat rozwijać wspólnie z fanami i razem z nimi tworzyć nową grę.

Stworzyliśmy świat 2280 – mieszankę technologicznego cyberpunkowego dobrobytu z neofeudalnym systemem społecznym. To miejsce gdzie Gracz musi walczyć o wybicie się ponad szarą egzystencję; Świat poznaje z perspektywy człowieka ze środka drabiny kastowej, który służy potężniejszym i bogatszym, ale przede wszystkim robi to dla siebie – ma wywalczyć dla siebie lepsze życie. Czy będzie to robił zakuty w pancerz wspomagany, nafaszeruje swoje ciało modyfikacjami cybernetycznymi, przemierzał Układ Słoneczny jako kapitan statku pirackiego czy trzymając drinka w dłoni intrygował na balach arystokratów doprawdy nie ma znaczenia – cel jest podobny. Udowodnić swoją wartość, zasłużyć na przetrwanie i laury. To świat dla twardych i nieustępliwych, tylko tacy znajdą w nim miejsce.

Na konwencie Rafineria 2012 odbyła się prezentacja pierwszej wersji podręcznika podstawowego. W najbliższy weekend podręcznik .pdf będzie dostępny za darmo na stronie internetowej 2280.pl. To nie jest demo, a kompletny podręcznik, który już umożliwia grę. Udostępniamy go za darmo, gdyż chcemy wspólnie z wami go ulepszyć, wzbogacić o wasze przemyślenia i rozwiązania – by później jako udoskonalone dzieło ukazał się w druku.

Mamy nadzieję, że świat 2280 zafascynuje was i wciągnie tak samo jak bez reszty wciągnął nas, jego twórców.

God Games Cooperative, 26 lipca 2012

Wydawnictwo Cyfrografia, które mieliśmy okazję poznać za sprawą nowego, "Robotica RPG" (naszą recenzję znajdziecie tutaj) nie zamierza osiadać na laurach, tylko wydaje nową pozycję dla miłośników gier wyobraźni pt. "Afterbomb". Będzie to postapo z szczyptą groteski, której akcja dzieje się w alternatywnych latach 50-tych XX wieku.

robotica

Twórcy zapewniają, że podręcznik zostanie wydany na przełomie 2012/2013 roku w formacie B5 z ilustracjami w kolorach czerni i bieli. Brzmi znajomo? Cóż, na razie pozostaje nam tylko czekać na nowe informacje, bo, jak pamiętamy, Neuroshima podobnie się zapowiadała, a dzisiaj możemy się cieszyć aż 20 dodatkami.

Pojawienie się nowego, polskiego systemu RPG na naszym rynku, to dość niecodzienna sprawa. Wszyscy maniacy gier fabularnych spoglądają na takiego "nowicjusza" z ciekawością równą podejrzliwości, bo choćby nawet miał okazać się interesujący, to na tle innych, dobrze znanych uniwersów nie przekona ich do wyłożenia grubej kasy na podręcznik o niepewnej zawartości. W efekcie, jak miało to miejsce choćby w wypadku "Arkony", coś dobrego znika bez wyraźnej przyczyny.

robotica

Tym razem jednak mamy do czynienia nie z fantastyką i fikcją historyczną, lecz z połączeniem postapo i sci-fi. Bardzo obszerny, bardzo przemyślany, wciągający, a przede wszystkim oryginalny świat dla ambitnych graczy i mg-ów, którzy mają już lekko dość banałów o smokach i mrokach. Przekonajcie się co dobrego do zaoferowania ma Wam samotny, rodzimy nowicjusz o pokaźnym potencjalne. Specjalnie dla Was przestudiowaliśmy podręcznik od deski do deski, oferując wszystkim zainteresowanym 3 promocyjne egzemplarze. Zapraszamy do recenzji i konkursu!

Inne gry RPG

Space Dealer – nowy patronat Game Exe!

Dodał: Holden, poniedziałek, 23 stycznia 2012 · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

Dla wszystkich naszych użytkowników interesujących się grami przeglądarkowymi, mamy kolejne soczyste wieści z tej tematyki – objęliśmy patronat nad grą wydawaną przez Essencegame, mowa oczywiście o kosmicznym handlarzu czyli o 'Space Dealer'. Zawarcie tej współpracy jest powodem do małego pochwalenia się, nasz serwis został pierwszym patronującym temu tytułowi. Tak czy siak, wolicie pewnie dłużej nie czytać tego wstępu i zapoznać się z tym, co ta produkcja ma do zaoferowania, zacznijmy jednak od trailera...

Wczytywanie...