Będzie nowy papierowy Wiedźmin

1 minuta czytania

CD Projekt RED ogłosił, że trwają pracę nad nowym papierowym RPGiem w świecie Wiedźmina! The Witcher: Role-Playing Game powstanie we współpracy z R.Talsorian Games, firmą, która stworzyła Cyberpunk 2020. Wykorzystany w nim zostanie system Fuzion, czyli właśnie ten z Cyberpunku 2020.

wiedźmin

Twórcy już obiecują nam mnogość ekwipunku, zaklęć, a nawet klątw. Będziemy także mogli się wcielić w dowolną postać – od łowcy potworów po kupieckiego magnata, a kto wie, może nawet zwykłego chłopa? Pomyślcie, ilu różnych Geraltów, Yennefer i Ciri zacznie chodzić w papierowych światach!

Premiera systemu zapowiadana jest na drugą połowę 2016 roku, a w międzyczasie mamy otrzymywać kolejne informacje. Jak myślicie Geralt wprowadzi RPGi do mainstreamu dzięki swojej dotychczasowej popularności?

Komentarze

0
·
"Gra wyobraźni", czyli pierwszy papierowy "Wiedźmin", była niezła, ale teraz trudno dostępna. Nie wydali wszystkiego, co planowali, więc może ta edycja osiągnie więcej. Czy coś wniesie? Za wcześnie o tym prorokować
0
·
Mi trochę brakuje informacji o tym, w jakim czasie będzie się to działo. Po Wiedźminie 3, a może gdzieś w okolicach 2? Albo w ogóle przed tym wszystkim?

W Grę Wyobraźni nawet nie miałam okazji zagrać, ale słyszałam, że była bardzo chwalona. Chyba nawet u nas na forum, ktoś proponował sesję.
0
·
Gra Wyobraźni była świetna pod względem budowy świata, interesujących postaci, sytuacji i klimatu, który towarzyszył przygodom. Sielankę psuła tragiczna mechanika, oparta o kość k6, bardzo niestabilna (30% szansy na niezwykły pech/szczęście), nazbyt skomplikowana i niejasna. Cóż, przynajmniej była nieźle zbalansowana (w przeciwieństwie do d20).

Cóż, moja pierwsza RPG, niestety, pozostawiła mnie z mieszanymi uczuciami. Mam nadzieję, że nowa edycja pójdzie w kierunku narracyjnych systemów nowej fali
0
·
Nowej fali, to znaczy? Ma być jak Fate czy chodzi Tobie raczej o indyki?

Z drugiej strony to bez znaczenia, bo mechanika ma być oparta na systemie Fuzion. Ktoś wie o co chodz? Ktoś grał w Cyberpunka i może wyłożyć na czym to niby ma polegać?
0
·
(poniższe stwierdzenie stanowi jedynie pobozne życzenie autora)

Chciałbym, żeby był to system narracyjny, nie symulacyjny. Tak, coś jak Fate, GUMSHOE, Numenera.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...