Rekrutacja i przywoływanie

wesnoth

W "Battle for Wesnoth" niemal każdą rozgrywkę będziemy rozpoczynać od rekrutacji jednostek. Możemy dokonać tego tylko w jeden sposób – odpowiednią postacią (tak zwanym liderem) ustawiamy się w miejscu, z którego możemy rozpocząć szkolenie – w twierdzy, będącej częścią zamku, ale nieco się od niego różniącej. Ilość rekrutacji ogranicza oczywiście rozmiar naszej fortecy oraz aktualny stan skarbca. Jednostki, jakie będą dostępne, zależą od doboru frakcji bądź specyfiki kampanii – np. w niektórych scenariuszach posłużymy się ogrami, chociaż nie przynależą one do żadnej ze stron konfliktu.

Przywoływanie może mieć miejsce tylko i wyłącznie w kampaniach, kiedy to uzyskujemy możliwość wykorzystania jednostek z poprzednich rozdziałów. Każde przywołanie kosztuje nas dwadzieścia sztuk złota, niezależnie od poziomu sprowadzonej jednostki.

wesnoth

Wszystkim wyszkolonym żołnierzom losowo zostają przydzielone po dwie cechy. Większość postaci wymaga złota nie tylko w procesie rekrutacji lub przywoływania – pochłaniają także koszty, związane z utrzymaniem.

Skróty klawiszowe:

  • Ctrl + R – rekrutacja
  • Alt + R – przywołanie

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...