Książki fantastyczne

Rozstrzygnięcie konkursu "Wyższa magia"

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wczoraj zakończył się konkurs współorganizowany z Fabryką Słów, w którym do wygrania były trzy sztuki książki "Wyższa magia" Kriy Izmajłowej. Dziś znamy już trzech szczęśliwych właścicieli, którym gratulujemy! Są nimi:

  • Tomasz Lerka
  • Jarosław Pyka
  • Sebastian Sarat

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i zachęcamy do spróbowania swych sił w kolejnych konkursach, które rozpoczną się już niebawem. Może tym razem Wam się poszczęści?

Książki fantastyczne

Zachowaj się jak porządny czytelnik!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dział książkowy powiększył się o recenzję antologii „Zachowuj się jak porządny trup”, wydanej przez Fabrykę Słów i objętej patronatem GameExe.pl. Zachęcamy do czytania!

Przez długi czas nasi południowi sąsiedzi kojarzyli mi się głównie z górami, zdrowym podejściem do religii, tanimi zakupami i wyśmienitymi alkoholami. Po lekturze wydanych w Polsce książek autorstwa Miroslava Žambocha do starych skojarzeń doszło nowe – bardzo dobra fantastyka. Toteż z niecierpliwością czekałem na zbiór opowiadań „Zachowuj się jak porządny trup”, aby zapoznać się z innymi południowymi twórcami. Nie zawiodłem się z jednym, małym wyjątkiem, o którym za moment.

Czytaj recenzję

Książki fantastyczne

Recenzja Nekromeronu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nasz dział książkowy powiększył się o recenzję "Nekromeronu". Serdecznie zachęcamy do lektury.

Kiedy pierwszy raz usłyszałem tytuł „Nekromeron”, natychmiast przed oczyma pojawiło mi się mroczne tomiszcze z jeszcze mroczniejszą treścią, obejmującą nekromantów, rozkładające się żywe trupy i niezwykle dokładne opisy krwawych rytuałów. Później, gdy Fabryka podała więcej informacji o książce Wiktorii i Olega Ugriumowów, ze zdziwieniem stwierdziłem, że będzie to powieść pełna humoru. Zamiast z chorą ciekawością zgłębiać sekrety mrocznych sztuk, miałem umierać ze śmiechu na każdej stronie czytając o nekromancie-pacyfiście. Czytaj dalej.

Książki fantastyczne

"Piekło pocztowe" – szczegóły

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nowa książka Terry'ego Pratchetta pt. "Piekło pocztowe" ukaże się dokładnie 9 września. Do każdej książki będzie dodana niespodzianka! Jest nią specjalny plakat w formacie A2 (złożony do formatu A5), zawierający okładki wszystkich książek Terry'ego Pratchetta jakie ukazały się w Prószyńskim. Będzie to świetna okazja dla fanów serii, oraz tych co trochę zagubili się wśród licznych książek traktujących o Świecie Dysku.

Książki fantastyczne

Okazuje się, że także w Świecie Dysku strajkuje poczta :). Moist von Lipwig to artysta oszustwa. A także hochsztapler i człowiek, który musi dokonać życiowego wyboru: zostanie powieszony, albo postawi na nogi konające usługi pocztowe w Ankh-Morpork. To trudna decyzja. Musi dopilnować, by przesyłki docierały na miejsce, choćby na przeszkodzie stanął im deszcz, grad, śnieg, psy, Przyjazne i Dobroczynne Stowarzyszenie Pracowników Pocztowych, zły prezes zarządu kompanii semaforowej Wielkiego Pnia oraz nocny zabójca.

Radość Pratchetta z jego dzieła, z żarcików, gier słownych, pomysłu z listami i samego języka czyni Piekło pocztowe jednym z najznakomitszych przykładów jego niewyczerpanej humorystycznej inwencji. “The Times”

Jak wiele najlepszych humorystycznych powieści Pratchetta, jest to powieść o odkupieniu... Pratchett nigdy nie pisze o rzeczach błahych. “Time Out”

Książki fantastyczne

...Na każdej stronie umierasz ze śmiechu.

Już niebawem w księgarniach pojawi się najnowsza książka wydawana przez Fabrykę Słów: "Nekromeron" Wiktorii i Olega Ugriumowów. Opis pozycji znajdziecie poniżej, a krótki fragment czeka pod tym linkiem.

W czasoprzestrzeni „Nekromeronu” z nadciągającym złem zmagają się: nekromanta-pacyfista, szkielet-patriota, golem z manierami angielskiego majordomusa, nietoperz cierpiący na bezsenność, minotaur do rany przyłóż zbrojny w topór i nauki mamusi oraz gigantyczny pająk – ludojad zawodu, romantyk z usposobienia. Ich nie można nie lubić.

„Nekromeron” to książka-święto, błyszcząca i radosna jak Boże Narodzenie, przybrana sentencjami, błyszcząca humorem. Wszystko jest w niej nieco postawione na głowie, ale kto powiedział, że nekromanci i chodzące szkielety muszą być tymi złymi…

Książki fantastyczne

Już 18 lipca na półkach sklepowych pojawi się najnowsza książka wydawana przez Fabrykę Słów: "Wyższa magia" Kriy Izmajłowej."

Najwyższa magia to ludzka chemia

Naina, studentka Państwowego Uniwersytetu Magii, ma nie tylko wybitny talent do pakowania się w kłopoty. Jej nadnaturalne zdolności doceniają szychy z ministerstwa i wydziału magii bojowej. Lokują w niej nawet nadzieję na powodzenie eksperymentu „Demiurg”.

Sama Naina uważa, że najlepiej wychodzi jej wszelaka destrukcja. Z łatwością zdematerializuje samochód. Z trudem opiera się "nieznośnemu" urokowi arcyciekawego faceta z przeszłością...

Ta książka jest jak jajko z niespodzianką. Najpierw fajerwerki magicznego pazłotka. Potem słodycz gorzkiej czekolady. I ani się obejrzysz, jak zaskoczy Cię kombinacja magii, humoru, tajemnicy, zbrodni, śledztwa i międzyludzkich zawiłości.

Aha, jeszcze jedno. Tylko tu znajdziesz satysfakcjonujące wyjaśnienie dręczącego Cię pytania – dlaczego nie można wyczarować monet, banknotów, złota ani diamentów?

Czytaj fragment książki.

Wczytywanie...