Książki fantastyczne

Jutro, tj. 3 stycznia 2009 wypada 117 rocznica urodzin jednego z największych w historii pisarzy fantasy – uważanego przez wielu za geniusza oraz jednego z prekursorów tego gatunku. Urodzony 3 stycznia 1892 r. w Bloemfontein autor ma w swoim dorobku dzieła takie jak "Władca Pierścieni", "Hobbit" czy "Sllmarillion" (wydany już po jego śmierci), osadzone w wymyślonej przez siebie krainie – Śródziemiu. Trzeba wspomnieć, że to tylko niektóre z jego książek. Tolkien ma na swoim koncie również wiele innych tytułów, w tym publikacje akademickie z dziedziny filologii staroangielskiej.

Zmarł w 1973 roku w Bournemouth w Anglii, pozostawiając po sobie wiele niedokończonych projektów, które dzięki staraniom swego syna, Christophera, częściowo ujrzały światło dzienne.

Za swój dorobek literacki i naukowy J. R. R. Tolkien otrzymał wiele nagród, w tym Order Imperium Brytyjskiego oraz związany z nim tytuł szlachecki, którego jednak do końca swego życia nie używał.

Mimo, iż twórczość pisarza uznawana jest czasem przez `dojrzalszych` czytelników za zbyt naiwną, sądzę, że żaden czytelnik nie może nazwać się prawdziwym fanem fantasy, jeśli nie sięgnie po książki tego autora.

Książki fantastyczne

Jadowita premiera Sapkowskiego

Dodał: , · Komentarzy: 3

Informacja prasowa

Rok 2009 zapowiada się jadowicie – najgorętszą premierą książkową będzie nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego „Żmija”. Poprzednia ukazała się w 2006 roku – była to zamykająca trylogię husycką „Lux perpetua”. Od tamtej pory autor milczał i pracował nad nową powieścią. Specjalnie dla „Newsweeka” twórca postaci Wiedźmina postanowił uchylić rąbka tajemnicy otaczającej jego nowy projekt.

Andrzej Sapkowski (PAP)

„Żmija” jest już napisana, a premierę będzie miała w pierwszym kwartale 2009 roku. Akcja powieści rozgrywa się podczas wojny w Afganistanie, a jej bohaterem jest rosyjski żołnierz. Choć brzmi to dość realistycznie, wielbiciele fantasy mogą spać spokojnie. – W „Żmii” pojawi się bardzo dużo magii – zapewnia Sapkowski. Więcej szczegółów ujawnimy za tydzień, gdy w „Newsweeku” ukaże się obszerny wywiad z pisarzem oraz fragment nowej powieści.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

W połowie lutego do księgarń w całej Polsce trafi kontynuacja przygód gierczenego detektywa Torkila Aymore'a – "Gamedec. Zabaweczki. Sztorm.", autorstwa znanego i lubianego Marcina Przybyłka.

Okładka książki Gamedec. Zabaweczki. Sztorm.

"Mobillenium, koncern odpowiedzialny za stworzenie w sieci cyfrowej Bestii, ukrywa straszliwą tajemnicę. Co znajduje się na siódmej planecie systemu Hoedus II, ponad dwieście lat świetlnych od Słońca? I jaki to ma związek z falą zamieszek o bezprecedensowej skali, ogarniających całą Ziemię? Torkil Aymore dwoi się i troi – dosłownie – żeby sprostać wyzwaniom przekraczającym możliwości zwykłego człowieka. Ale Torkil nie jest już zwykłym człowiekiem...

Pod koniec XXII wieku zmieniło się praktycznie wszystko. Wiele ciał, wiele dusz... teraz każdego człowieka można powielić, skopiować. Gamedec walczy o utrzymanie własnej tożsamości, szuka prawdy o rzeczywistości i odkrywa nieznane możliwości własnego umysłu. Czy droga, która podąża, stanie się drogą ocalenia dla całej ludzkości?

Jeśli wszedłeś w sieć,
nie ma dla ciebie ratunku."

Książki fantastyczne

Uroczyście informujemy, że dzisiejszej nocy zakończone zostały konkursy, w których do wygrania były książki „Gamedec. Zabaweczki. Błyski” i „Alchemik”. Spośród wszystkich osób, które udzieliły poprawnych odpowiedzi, wylosowaliśmy kilku szczęśliwców, oto oni:

Sylwia Z. z Bolesławca oraz Bernard B. z Fabianek otrzymają cieplutkiego jeszcze „Gamedec'a”.

Po egzemplarzu „Alchemika” dostaną:

  • Piotr M. z Krakowa.
  • Hanna P. z Radzymina.
  • Arkadiusz N. z Gryfic.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach!

Książki fantastyczne

"Powrót Orków" i laureaci konkursu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z nieznacznym poślizgiem informujemy o laureatach naszego konkursu, związanego z najnowszym dziełem Michaela Peinkofera – "Powrót Orków". Posypujemy więc głowy popiołem i przepraszamy za przedłużone trzymanie w niepewności wszystkich uczestników.

Skoro zasłużone ukorzenie mamy już za sobą, czas przejść do meritum wiadomości. Świeżutkie i cieplutkie egzemplarze książek trafiają do:

  • Majki M. z Ostrołęki.
  • Pauliny Z. z Kielc.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! Nagrody ufundowało wydawnictwo Red Horse.

Książki fantastyczne

Finał (post)apokalipsy – zwycięzca!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zacznę od potępienia pewnego osobnika, który niejako popsuł konkurs. Pewnemu panu/pani o nazwisku na K. tudzież S. wydawało się, że zgłaszając się 15 razy zwiększy swoje szanse na wygraną i zgarnie wszystkie nagrody. Otóż ów osobnik się mocno przeliczył.

Ponieważ jedyną osobą, która udzieliła poprawnych odpowiedzi, oprócz pana/pani K./S. jest pan Łukasz M. z Częstochowy, to do niego poślemy egzemplarz "Mrocznego Zbawiciela t.1". Gratulujemy wygranej! Informujemy też, że pozostałe książki się nie zmarnują i za kilkanaście dni będzie je można znowu wygrać. Radzę śledzić uważnie wieści!

Książki fantastyczne

Wideoczat z Marcinem Przybyłkiem

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

27 listopada (czwartek) o godz 14.00 gościem wideoczatu Wirtualnej Polski będzie Marcin Przybyłek – twórca Gamedeca – gierczanego detektywa Torkila Aymore’a, którego powieść "Gamedec. Zabaweczki. Błyski" niedawno się ukazała. Marcin Przybyłek odpowie na wszystkie, nawet dziwne i głupie pytania, więc internauci – myszki w dłoń.

Książki fantastyczne

Wydawnictwo Fabryka Słów, z okazji zbliżającego się sezonu gwiazdkowego, przygotowało specjalną niespodziankę dla wszystkich wielbicieli prozy Andrzeja Pilipiuka. Już 28 listopada w dobrych sklepach i księgarniach ukaże się specjalny "Pak Jakuba Wędrowycza". Idealny prezent dla wszystkich kolekcjonerów i tych, którzy nie mieli jeszcze szansy zanurzyć się w przygodach najsłynniejszego degenerata, bimbrownika i cywilnego egzorcysty. Zabójcza dawka humoru i rozrywki okraszonego polskim kolorytem.

Ba, sam bohater nawet zadbał byśmy nie przemęczyli się irytującą czynnością pakowania prezentu. Wszystkie pięć książek traktujących o perypetiach Jakuba Wędrowycza, zostały opakowane w szary papier i obwiązane sznurkiem do snopowiązałki. Dodatkowo w widocznym miejscu paczki umieścił specjalne miejsce na wpisanie imienia i nazwiska obdarowanego szczęśliwca, któremu złożył życzenia wraz z autografem. Szkoda tylko, że zapomniał zapakować jakiegoś własnoręcznie pędzonego samogonu do degustacji...

Za całość przyjdzie nam zapłacić 119,99 zł. co jest, trzeba przyznać, ceną niewygórowaną.

Książki fantastyczne

Kłamca znów Cię okłamie...

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nie, my nie kłamiemy. Wczoraj odbyła się premiera najnowszej powieści autorstwa Jakuba Ćwieka, trzeciego tomu poświęconemu Lokiemu, pierwszemu cynglowi aniołów. "Kłamca 3. Ochłap sztandaru" ukazał się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów, a jednym z wielu patronów jest portal GameExe.pl. Aby przeczytać fragment książki wystarczy kliknąć w poniższy obrazek.

Kłamca 3
Wczytywanie...