Jadowita premiera Sapkowskiego

1 minuta czytania

Informacja prasowa

Rok 2009 zapowiada się jadowicie – najgorętszą premierą książkową będzie nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego „Żmija”. Poprzednia ukazała się w 2006 roku – była to zamykająca trylogię husycką „Lux perpetua”. Od tamtej pory autor milczał i pracował nad nową powieścią. Specjalnie dla „Newsweeka” twórca postaci Wiedźmina postanowił uchylić rąbka tajemnicy otaczającej jego nowy projekt.

Andrzej Sapkowski (PAP)

„Żmija” jest już napisana, a premierę będzie miała w pierwszym kwartale 2009 roku. Akcja powieści rozgrywa się podczas wojny w Afganistanie, a jej bohaterem jest rosyjski żołnierz. Choć brzmi to dość realistycznie, wielbiciele fantasy mogą spać spokojnie. – W „Żmii” pojawi się bardzo dużo magii – zapewnia Sapkowski. Więcej szczegółów ujawnimy za tydzień, gdy w „Newsweeku” ukaże się obszerny wywiad z pisarzem oraz fragment nowej powieści.

Komentarze

0
·
No, no. Lubię Sapka, ale jeżeli książka ma być tak nudna jak pierwsza połowa Narrenturm, to ja podziękuję Nie mniej jednak książkę raczej przeczytać zamierzam.
0
·
Trylogia husycka nudna? Co ty pleciesz : P "Żmiję" przeczytam ^_^
0
·
Bo cię posądzę o stracenie umiejętności czytania ze zrozumieniem Pierwsza połowa Narrenturm była wybitnie nudna. Później fabuła się rozkręciła Boży Bojownicy wymiatali, a Lux Perpetua takie sobie było.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...