Książki fantastyczne

Opóźnienia w Cyklu Demonicznym

Dodał: , · Komentarzy: 1
opóźnienia w cyklu demonicznym

Cykl Demoniczny cieszy się sporą popularnością w naszym kraju. By się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na ilość wyświetleń udostępnionych przez nas recenzji. Podobnym zainteresowaniem cieszy się też nowe wydanie w twardej oprawie. Niestety, dla zainteresowanych tą wersją opowieści o wojnie z otchłańcami mamy smutną wiadomość: "Wojna w Blasku Dnia" wyjdzie z opóźnieniem.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

world of warcraft

29 czerwca do polskich księgarń trafił kolejny tytuł z serii Blizzard Legends: "Dzień smoka" Richarda A. Knaaka. Z kolei 27 lipca ukaże się długo wyczekiwana "Sylwana" autorstwa Christie Golden.

Wciąż dopisywane kolejne rozdziały historii sprawiają, że uniwersum Warcrafta staje się niczym niekończąca się opowieść. Jedni bohaterowie odchodzą, a ich miejsce zajmują nowe pokolenia herosów. Część fanów z entuzjazmem przyjmuje dalsze losy swych ulubieńców i ich potomków, towarzysząc im w wiekopomnych bitwach w kolejnych rozszerzeniach do gry World of Warcraft. Inni zaś z sentymentem wracają do przeszłości, przeżywając drugą młodość na klasycznych serwerach. Nadchodzące nowości książkowe niewątpliwie uradują zarówno jednych, jak i drugich.

Książki fantastyczne

Historia Śródziemia w Polsce

Dodał: , · Komentarzy: 0
historia śródziemia w polsce

Świat Tolkiena to uniwersum, które odcisnęło ogromny wpływ na literaturze fantastycznej i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie trzeba o tym przekonywać nikogo, kto słyszał choćby o serialu tworzonym przez Amazon. Ale to w dalszym ciągu nie wszystko. Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało program wydawniczy, w ramach którego mają się ukazać kolejne książki z tego uniwersum.

Książki fantastyczne
dmitrij głuchowski

Autor serii "Metro" i jeden z najbardziej docenianych rosyjskich pisarzy fantasy Dmitrij Głuchowski znalazł się na celowniku rodzimego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Znany z krytyki moskiewskiej polityki, niejednokrotnie publikował na łamach niezależnych mediów własne opinie, w tym liczbę zabitych podczas trwającego konfliktu w Ukrainie. Portal Mediazona donosi, że Głuchowski jest na liście poszukiwanych kryminalistów, choć pisarz już wcześniej przezornie opuścił terytorium Federacji Rosyjskiej.

Książki fantastyczne

Zmarła Anne Rice

Dodał: , · Komentarzy: 0
anne rice

Z ogromnym smutkiem informujemy, że odeszła od nas Anne Rice. Kultowa pisarka, która podbiła serca milionów czytelników przede wszystkim swoim cyklem Kroniki Wampirów, gdzie możemy znaleźć takie perły literatury fantastycznej jak “Wywiad z wampirem” czy “Królowa potępionych”, odeszła od nas w wieku 80 lat. Powodem śmierci były komplikacje po udarze, jaki przeszła niedawno. Informacje przekazał jej syn, Christopher, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Opuściła nas niemal dokładnie 19 lat po śmierci mojego ojca, a jej męża – Stana. Nasza rodzina pogrążona jest w żałobie. Jako matka wspierała mnie bezwarunkowo – nauczyła mnie walczyć o marzenia, odrzucać konformistyczną naturę i przeciwstawiać się mrocznemu głosu strachu, który prowadzi do zwątpienia w siebie. Natomiast jako pisarka pokazała mi, jak przekraczać granice gatunków i oddawać pasji.

Książki fantastyczne

Nowości wydawnicze od Insignisu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Dopada was jesienna chandra? W ponure, listopadowe dni potrzebujecie potężnej dawki fantastyki, aby przetrwać niekończące się noce? Wydawnictwo Insignis gotowe jest wam przyjść z pomocą. Na ten przeklęty mrokiem przygotowali dla nas dwie pozycje, które wypełnią nas energią i optymizmem na przyszłość. Pierwszą z nich jest "Dragon Age. Tevinterskie noce", dzięki której ułatwimy sobie czekania na czwartą część serii. Drugą zaś jest "World of Warcraft. Kronika. Tom 3" pozwalająca nam jeszcze lepiej zapoznać się z uniwersum Azeroth?

wydawnictwo insignis
Książki fantastyczne

Informacja prasowa

world of warcraft: vol'jin cienie hordy

Kto powiedział, że każda powieść z uniwersum, które ma Wojnę w swej nazwie, powinna traktować o wielkich bitwach i potyczkach? Nawet dla najzacieklejszych wojowników musi w końcu przyjść chwila odpoczynku, zastanowienia się nad swoim życiem i wejrzenia w głąb siebie. Vol'jin, wódz plemienia Mrocznych Włóczni, nie mógł jednak zdobyć się na docenienie czasu spokoju, jaki zesłał mu los i to z oczywistych przyczyn. Długie senne dni spędzone w pandareńskim klasztorze mnichów Szado-Pan nie były podyktowane potrzebą odnowy duchowej ani chęcią odbycia podróży w poszukiwaniu swego prawdziwego ja – była to konieczność i bolesny skutek zdradzieckiego zamachu na jego życie, gdy Wódz Hordy, Garosz Piekłorycz, zdecydował się usunąć tych, którzy nie pochwalali jego zbrodniczych rządów.

Tamtego dnia Vol'jin miał zginąć, ale nie tylko bóstwa trolli, tajemnicze loa, miały go w swej opiece. Aura Pandarii starająca się utrzymać wszystko w równowadze, w osobie trolla przywróciła ją w klasztorze Szado-Pan, sprowadzając go do mnichów jako przeciwieństwo znajdującego się w murach rannego wojownika Przymierza. Od tego dnia życie Vol'jina będzie musiało ulec wielkiej zmianie. Nie tylko będzie zmuszony nauczyć się żyć z odniesionymi ranami, ale też zrozumieć styl i sposób życia swoich gospodarzy, a nawet spróbować pogodzić się ze znienawidzonym przedstawicielem przeciwnej frakcji.

Książki fantastyczne
zajdel,nagroda zajdla

Po tegorocznych problemach nie ma już śladu, stąd pora rozdać nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla. Patrząc na nazwiska można już teraz powiedzieć, że obu kategoriach polują wciąż ci sami łowcy, więc nikt tutaj nie zamierza się załamywać po zeszłorocznej przegranej. Opowiadań mamy do wyboru aż pięć, zaś w dziedzinie powieści o jedną pozycję mniej. Co ważniejsze dla zainteresowanych, w obu kategoriach nie znaleźli się zeszłoroczni triumfatorzy.

Książki fantastyczne
outpost

Dmitry Glukhovsky znany jest najbardziej jako twórca legendarnego „Metra 2033”, powieści, która rozwinęła się w trylogię (jej kolejne tomy to „Metro 2034” i „Metro 2035”) i dała początek otwartym projektom pisarskim („Uniwersum Metro 2033” i „Uniwersum Metro 2035”). Można by zatem rzec, że domeną Glukhovsky'ego jest postapokalipsa i że to w takich klimatach pisarz czuje się najlepiej. Nic bardziej mylnego: Glukhovsky ma za sobą bardzo udany wypad na teren fantastycznej satyry politycznej („Witajcie w Rosji”), przejmującą i napisaną z olbrzymim rozmachem dystopijną powieść fantastycznonaukową („Futu.re”) oraz powieść realistyczną na styku kryminału, thrillera i dramatu obyczajowego, na podstawie której powstał poruszający film fabularny („Tekst”). Glukhovsky jest też autorem scenariuszy filmowych – jego najnowsze dokonania w tej domenie to scenariusz do filmu krótkometrażowego „Siarka” (wyróżnienie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2020 roku) oraz do serialu telewizyjnego „Bagno”.

Książki fantastyczne

Rozdano Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla za zeszły rok. W obu kategoriach walka była zażarta, zaś odwołanie dotychczasowej formy gali wymusiło zmianę zarówno sposobu głosowania, jak też wręczania charakterystycznych statuetek.

zajdel,nagroda zajdla

Przypomnijmy, że w kategorii "Opowiadanie" startowało łącznie pięć pozycji, z czego autorem aż dwóch (oraz dodatkowo współautorem kolejnego) był Krzysztof Matkowski. To dawało mu duże szanse na zwycięstwo, ale ostatecznie bój wygrała Marta Potocka oraz jej "Chomik". W kategorii "Powieść" do boju stanęło aż siedem propozycji, przy czym dwie autorki zostały nominowane więcej niż raz. Czy to wystarczyło do zwycięstwa?

Wczytywanie...