Odważne, absurdalne tezy współczesnego świata. Ostatnio do tej grupy dołączyła nowa: że Tolkien był rasistą.

orkowie

Andy Duncan, pisarz SF, wyraził taką opinię podczas podcastu "Geek’s Guide to Galaxy", o czym poinformował Daily Mail. Duncan uważa, że we "Władcy Pierścieni" dyskryminowani są... orkowie.

Zachęcamy do udziału w nowym konkursie, który właśnie pojawił się na naszej stronie. Do wygrania są książki "Mass Effect: Andromeda. Inicjacja" oraz "Czerwony Wariant".

książkiksiążki

Żeby wziąć udział, trzeba odpowiedzieć na pytanie: "Wolałbyś żyć w świecie przyszłości rodem z serii Metro czy Mass Effect?". Odpowiedź należy uzasadnić. Konkurs znajdziecie pod tym linkiem. Powodzenia!

Z opóźnieniem, za które bardzo przepraszamy, przedstawiamy wyniki dwóch ostatnich konkursów. W przypadku konkursu, w którym do wygrania była książka "Paradoks", zwyciężyli: Łukasz L. z Włocławka, Piotr P. z Chrzanowa oraz Aneta Ś. z Galewic. Gratulujemy!

książkaksiążka

"World of Warcraft: Traveler. Wędrowiec" powędruje zaś do: Jakuba J. z Białegostoku, Kacpra W. z Opola, Dariusza F. z Wejherowa, Anety Ś. z Galewic oraz Magdaleny J. z Olsztyna. Również gratulujemy!

W październiku już pojawiło się parę nowości wydawnictwa MAG, na które warto zwrócić uwagę. "Wrota Abaddona" to trzeci tom serii "Expanse", na podstawie której powstał dobrze oceniany serial SF. "Biały piasek" przedstawia historię Sandersona w wersji komiksowej – w bieżącym miesiącu ukazała się jej druga odsłona. Poza tym premierę mieli "Szara siostra", kontynuacja "Czerwonej siostry", oraz "Zrodzony".

wydawnictwo mag

Wśród zapowiedzi prym wiedzie "Poklatkowa rewolucja" autorstwa Petera Wattsa. Premiera już za parę dni. Dalej jest "Domostwo błogosławionych" w serii "Uczta wyobraźni", "Za kilka demonów więcej" i wreszcie "Męstwo" – drugi tom "Wiernych i Upadłych", którzy niedawno pojawili się na polskim rynku.

Informacja prasowa

Mass Effect. Andromeda: Inicjacja. Drugi tom oficjalnego prequelu bestselerowej gry już 3 października w księgarniach.

mass effect. andromeda: inicjacja

Oswald Spengler w swej teorii starzenia się kultur porównał cywilizację do żywego organizmu, który przechodzi przez wszystkie stadia rozwoju, od młodości do starości. Jednak jak będzie wyglądać jej rozwój, gdy od samego początku znajdzie się w cieniu innych, starszych i stojących na znacznie wyższym stopniu rozwoju kultur? Czy z góry skazana będzie na porażkę, czy może jednak zdoła się czegoś od nich nauczyć? A jeśli tak, to czy zdoła kiedyś prześcignąć swych nauczycieli i wyjść z cienia?

Zamów książkę już dzisiaj.

Książka "Assassin's Creed: Ostatni potomkowie. Przeznaczenie bogów" trafi do: Jakuba J. z Białegostoku, Łukasza L. z Włocławka, Przemysława W. z Wejherowa, Krzysztofa D. z Jeleniej Góry i Adriany Gumińskiej z Bielsko-Białej. Gratulujemy zwycięzcom!

książkaksiążka

Zachęcamy także do wzięcia udziału w nowych konkursach. W pierwszym, który znajdziecie pod tym linkiem, możecie wygrać książkę "Paradoks" Charliego Fletchera. W drugim, który znajduje się tutaj, do wygrania jest "World of Warcraft: Traveler. Wędrowiec". Powodzenia!

Książki fantastyczne

Szara siostra w październiku

Dodał: krzyslewy, środa, 12 września 2018 · Komentarzy: 0
szara siostra

3 października nakładem wydawnictwa MAG ukaże się drugi tom "Księgi Przodka" – "Szara siostra". Recenzję pierwszej odsłony serii znajdziecie pod tym linkiem. Oto opis książki:

Tym, którzy musieli długo czekać na tę książkę, przedstawiam tu skrót wydarzeń z pierwszego tomu, by mogli odświeżyć je sobie w pamięci. Dzięki temu mogę uniknąć niezręcznej sytuacji, w której postacie dla wygody czytelnika mówią sobie nawzajem rzeczy, o których już wiedzą.

Podaję tu wyłącznie fakty istotne dla poniższej opowieści.

Gdy padnie imię Keot, możecie zadać sobie pytanie, kto to taki. Tak właśnie miało być. Z czasem poznacie odpowiedź. W pierwszym tomie nie ma o nim wzmianki.

Abeth jest planetą krążącą wokół umierającego czerwonego słońca. Niemal całą jego powierzchnię pokrywa lód. Zdecydowana większość mieszkańców żyje w szerokim na pięćdziesiąt mil równikowym korytarzu między dwiema ścianami lodu.

Sztuczny księżyc, wielkie orbitalne lustro, chroni korytarz przed lodem, kierując co noc na jego przestrzeń promienie słońca.

Książki fantastyczne

Trzy nowości wydawnictwa MAG

Dodał: krzyslewy, czwartek, 6 września 2018 · Komentarzy: 0

W tym tygodniu ukazały się trzy nowe książki wydawnictwa MAG. Są to: "Cesarstwo popiołów", "Epoka diamentu" i "Ocean na końcu drogi". Oto opis pierwszej z nich:

wydawnictwo mag

Armia Białego smoka na całym świecie zbiera krwawe żniwo. Po jej przejściu zostają zgliszcza. Od jej ostrzy zginęły tysiące niewinnych, a na tym z pewnością nie koniec. Tylko dawny drobny złodziejaszek Claydon Torcreek, znakomita tajna agentka Lizanne Lethridge i garstka ich przypadkowo dobranych sprzymierzeńców stoją pomiędzy furią Białego i końcem świata. Aby ocalić przyszłość, muszą zagłębić się w przeszłość i rozwikłać prastarą tajemnicę, która – być może – na dobre odwróci losy wojny.

Książki fantastyczne

Epoka diamentu już we wrześniu

Dodał: krzyslewy, czwartek, 23 sierpnia 2018 · Komentarzy: 0

5 września ukaże się nowa książka wydawnictwa MAG – "Epoka diamentu" Neala Stephensona. Jest nowe wydanie "Diamentowego wieku" – w twardej okładce i pięknej, minimalistycznej szacie graficznej.

epoka diamentu

Oto opis książki: Kiedy John Hackworth po raz pierwszy dopuścił się przestępstwa, nawet nie zdawał sobie sprawy, co zapoczątkował i w jak gęstą sieć intryg się wplątał. W świecie, w którym wszystko jest na wyciągnięcie ręki, gdzie domowe kompilatory materii potrafią stworzyć niemal każdy żądany przedmiot, rozwój techniki determinuje los jednostki. O sile decyduje przynależność do grupy i umiejętność szybkiego reagowania na nadarzające się okazje. Ale świat ten skazany jest na zagładę. Jego przyszłość znalazła się w rękach małej dziewczynki, która przypadkowo weszła w posiadanie pewnej wielce istotnej księgi...

Znamy już zwycięzców niedawno zakończonych konkursów. Książkę "Cisza przed burzą" wygrali: Joanna S. z Darłowa, Jakub J. z Białegostoku, Damian S. z Górowa Iławeckiego oraz Kacper W. z Opola. Serdecznie gratulujemy!

książkiksiążki

Za to "Niezbędnik Maga z Domu Brooklyńskiego" wygrali: Adam G. z Rzgowa koło Łodzi, Piotr N. z Białej Podlaskiej i Tomasz Ł. z Wysokiego Mazowieckiego. Również gratulujemy!

Wczytywanie...