Historia Śródziemia w Polsce

1 minuta czytania

historia śródziemia w polsce

Świat Tolkiena to uniwersum, które odcisnęło ogromny wpływ na literaturze fantastycznej i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie trzeba o tym przekonywać nikogo, kto słyszał choćby o serialu tworzonym przez Amazon. Ale to w dalszym ciągu nie wszystko. Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało program wydawniczy, w ramach którego mają się ukazać kolejne książki z tego uniwersum.

Podczas wirtualnego spotkania zorganizowanego ze wsparciem Empiku wydawnictwo ogłosiło wydanie "Natury Śródziemia" na 25 października tego roku, zaś przedsprzedaż rusza już 24 czerwca. Teksty w niej zawarte zostały zebrane i zanalizowane przez Christophera Tolkiena, następnie zredagowane przez Carla Hostettera, a na koniec przełożone na polski za sprawą Ryszarda Derdzińskiego. Dzieło to zawiera niepublikowane wcześniej teksty, m.in. poświęcone nieśmiertelności Elfów czy Numenoru i Gondoru.

Nie jest to jednak wszystko, ponieważ w ramach zapowiedzi ogłoszono też wydanie ogromnej, rozłożonej na 12 tomów "Historii Śródziemia". Według obecnego planu pierwszy tom ma się ukazać 27 września 2022 roku, a następne pojedynczo co 3 miesiące. Polskie wydanie ma być pierwszym nieanglojęzycznym na świecie tej części dorobku Tolkiena, a przedsprzedaż rusza 24 czerwca od godziny 9:00.

Źródło: kultura.onet.pl

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...