Znamy laureatów nagrody imienia Janusza A. Zajdla

1 minuta czytania

Rozdano Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla za zeszły rok. W obu kategoriach walka była zażarta, zaś odwołanie dotychczasowej formy gali wymusiło zmianę zarówno sposobu głosowania, jak też wręczania charakterystycznych statuetek.

zajdel,nagroda zajdla

Przypomnijmy, że w kategorii "Opowiadanie" startowało łącznie pięć pozycji, z czego autorem aż dwóch (oraz dodatkowo współautorem kolejnego) był Krzysztof Matkowski. To dawało mu duże szanse na zwycięstwo, ale ostatecznie bój wygrała Marta Potocka oraz jej "Chomik". W kategorii "Powieść" do boju stanęło aż siedem propozycji, przy czym dwie autorki zostały nominowane więcej niż raz. Czy to wystarczyło do zwycięstwa?

Mowa tutaj o Magdalenie Świeczek-Ryboś oraz Marcie Kisiel. Płeć piękna musiała jednak obejść się smakiem, bowiem w głosowaniu zwyciężył "rodzynek", czyli Radek Rak i jego "Baśń o wężowym sercu, albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli". Ta ostatnia pozycja jest próbą nowego przedstawienia mitologii obszarów znanych niegdyś jako Galicja.

Głosowanie odbyło się poprzez Internet, zaś wręczenie nagród także ma mieć formę relacji online. Zwycięzcom gratulujemy!

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...