System PvP

3 minuty czytania

PvP jest pełen emocji, napięcia i wszystkiego tego, czego można oczekiwać od gry w sieci. Bez tego gracze byliby sfrustrowani. By być szczerym, Allods Online nie było na początku nastawione na system PvP, pierwotnie miało koncentrować się na PvE. Obecnie nikt nie może sobie przypomnieć, kto pierwszy zasugerował owy system jako podstawę gry.

allods online, allodia, allodium, system pvp, pvp

Pod koniec pierwszego roku tworzenia wydawcy zdali sobie sprawę, że robią świetną rosyjską grę z uniwersalnym konfliktem związanym z jedną nacją – Rosjanami z punktu widzenia ich historii. W Allods Online istnieją dwie frakcje: demokratyczna Liga dowodzona przez Kanian oraz totalitarne Imperium rządzone przez Xadaganian. Gracze mogą wybrać stronę, która bardziej odpowiada ich ideologii oraz stylowi gry i oczywiście udowodnić, że tylko jego idee są poprawne dzięki systemowi PvP.

W grze istnieją różne rodzaje PvP. Gracze mogą walczyć w strefach wolnego PvP [free PvP zones], które są dostępne od ok. 20. poziomu. Takimi strefami są miejsca otwartej walki pomiędzy Ligą a Imperium, więc gracze mogą zabijać wrogów podczas wykonywania zadań czy rozmów. Łowca może zawsze stać się ofiarą, więc bądźcie ostrożni!

Święta Ziemia [the Holy Land] to allodium warte osobnej wzmianki. Właśnie tam będzie dostępny rodzaj walki frakcja przeciwko frakcji. Gracze będą walczyć o specjalne punkty, by zyskać premie. Będzie to niezwykle krwawa batalia, jednak nie uważamy, by jakikolwiek moment na tych ziemiach nie był taki.

allods online, allodia, allodium, system pvp, pvp

Dla tych, którzy preferują przestrzeganie zasad (w większym czy mniejszym stopniu), stworzono areny. Są to małe przestrzenie koło xadaganiańskiej i kaniańskiej stolicy. Liczba uczestników w jednej walce nie jest ograniczona. Każdy gracz w obrębie areny jest uznawany za gladiatora. Oczywiście można w każdej chwili uciec z niej i wejść ponownie. Są głównie używane w walkach wewnątrz frakcji i w przyjacielskich potyczkach.

Goblin-O-Ball jest pierwszym unikalnym rodzajem PvP. Cała zabawa opiera się na footballu. Jako że jest to narodowy sport Orków, czują się oni w nim pewnie i wyglądają o wiele lepiej niż jedenastu innych szczupłych zawodników. Jej temat jest często poruszany podczas pijackich rozmów i jest powodem ulicznych bójek. Główną różnicą pomiędzy Goblin-O-Ball i footballem jest to, iż siła i moc jest o wiele ważniejsza niż same zdolności piłkarskie. Mecz rozgrywa się na specjalnej arenie na obszarach spornych. Dwie drużyny złożone z sześciu graczy mogą zmierzyć się w zestawieniu: Liga vs. Liga, Imperium vs. Imperium oraz Liga vs. Imperium. Celem jest zdobycie dziewięciu goli, jednakże piłkę zastępują Gobliny!

Pierwsza część astralnych walk – statek vs. statek, może zostać porównana do starcia czołgów. Obie załogi konkurują miedzy sobą w oparciu o zdolności dowodzenia okrętem, używając wszystkiego co jest do dyspozycji, nawet krajobrazu. Należy unikać ataków wroga i znaleźć jego najsłabszy punkt. Każdy członek załogi może być sternikiem [helmsman], nawigatorem [navigator], inżynierem [engineer] lub kanonierem [cannoneer]. Tylko idealne zgranie zespołu może pomóc w przetrwaniu bitwy.

allods online, allodia, allodium, system pvp, pvp

Druga część astralnej walki rozpoczyna się, gdy tarcze ochronne wroga znikną i można przygotować się do abordażu. Nieszczęśnicy bez osłony muszą bronić statku i łupów ukrytych pod pokładem!

Walka rozgrywa się na deku statku i może zostać porównana do współczesnych gier taktycznych, gdzie trzeba osiągnąć kila celów. Zadaniem jest zniszczenie silnika, jak i dotarcie do skarbca, kradzież łupów i przeniesienie ich na własny okręt. Druga załoga powinna bronić swych skarbów i powstrzymywać wroga. Pokonani gracze zostaną przywróceni do życia na specjalnym obszarze statku. Jeżeli kosztowności zostaną skradzione, zwycięzcy muszą zabrać je do portu zanim zaczną je przeliczać.

allods online, allodia, allodium, system pvp, pvp

Jak widać, całkowicie przeciwne typy gry (PvP oraz PvE) mogą współistnieć w grze. W innych grach ich ścieżki rzadko się krzyżują, jednak w Allods Online jest to częste. W Astralu niektórzy będą walczyć, gdy inni zajmą się dyplomacją lub dawaniem łapówek. Jednakże będzie to początek złożonych zależności pomiędzy ludźmi, których często brakuje w innych grach.

Gracze będą mieli okazję zobaczyć astralne statki już we wczesnym stadium gry. Zwolennicy Imperium rozpoczną swoją przygodę na Sarnaut jako członkowie załogi okrętu zaatakowanego przez Ligę. Natomiast ci preferujący Ligę będą mieli szansę podróżować okrętem, który przewozi ich z małej wyspy do stolicy. Jednakże więcej wrażeń doznacie dopiero w późniejszym etapie gry.

Pierwszy możliwy do kontroli statek będzie dostępny na wysokim poziomie i nie jest to tania zabawka. Co więcej, załoga jest również potrzebna. Zaufany przyjaciel pod ręką lepszy niż pełna kiesa.

allods online, allodia, allodium, system pvp, pvp

Absolutnym minimum wymaganym na statku jest nawigator i sternik. Pierwszy wyznacza kurs, a drugi kontroluje okręt. Jednakże taki obiekt będzie całkowicie bezbronny w Astralu. Najlepszą formą obrony jest posiadanie na pokładzie kanonierów i inżynierów.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...