Rozdział 4: Malutkie rzeczy są zazwyczaj najważniejsze

2 minuty czytania

Pośród legend Gibberlingów jedną z najpopularniejszych jest historia o Swenie, pokornym rybaku. Jego przyjaciele nadali mu przydomek Swine (ang. świnia), ponieważ jego ulubionym zajęciem było przesiadywanie w tawernie i picie na umór. Swen miał również silną i apodyktyczną żonę, która nie pochwalała jego upodobań.

Pewnego pamiętnego dnia jego żona zabroniła mu iść na ryby, wiedząc, że prawdopodobnie wróci pijany i z pustymi rękoma. Zamknęła wszystkie jego sieci i wędki w schowku. Swen, jak większość Gibberlingów, był upartym człowiekiem i wymknął się z domu do tawerny, gdzie mógł narzekać swoim przyjaciołom na surową żonę. Po wielu, wielu kolejkach i mnóstwie paplaniny zdał sobie sprawę, co czeka go w domu, więc by uniknąć konfrontacji z żoną, udał się na ryby, by triumfalnie przynieść zdobycz. Jak powszechnie wiadomo, darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.

Allods Online

Swen poszedł nad brzeg rzeki i zrobił sobie żyłkę. Zamiast użyć zwykłego haczyka, znalazł zgięty zardzewiały gwóźdź, a z kamienia zrobił ciężarek. Zadowolony z siebie wskoczył do łódki, zarzucił żyłkę i zasnął. Kiedy się obudził kilka godzin później, przyrzekł sobie, że nigdy więcej nie będzie pił. Jego łódź podryfowała daleko od allodium i pływała po pustce Astralu, jednak rybak wciąż żył. Jego żyłka błyszczała dziwnymi kolorami pochodzącymi z kamienia, który znalazł w rzece. Tajemnicze promienie otaczające łódź wydawały się ochraniać go przed Astralem.

Swen uszczypnął się, by sprawdzić czy nie jest to sen. Nie śnił, ale płynął całkiem sam po otchłani Astralu.

Powiosłował z powrotem do swojego allodium tak szybko, jak tylko mógł, bawiąc się magicznym kamieniem podczas powrotu. Następnego dnia wszyscy mieszkańcy wioski gorączkowo poszukiwali podobnych kamieni w rzece. W przeciągu tygodnia w wiosce można było usłyszeć dźwięk toporów i pił. Ludzie zbudowali flotę łodzi, zabrali je na brzeg Astralu, napełnili zapasami i w przeciągu kolejnego tygodnia cała wioska opustoszała.

Pijacka wycieczka Swena zapoczątkowała Erę Podróży Astralnych. Czasem mało znaczące rzeczy stają się najważniejsze.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...