Elfy

2 minuty czytania

W roku 1010 Elfy stały się jedną z trzech ras tworzących Ligę. Są piękne, posiadają uzdolnienia magiczne oraz niosą ze sobą tysiącletnie doświadczenie i wiedzę. Uznaje się je za świetnych doradców, niebezpiecznych magów, a ich kultura i wartości mogą być tak potężną bronią jak astralne statki w starciu z Imperium.

Historycy w przyszłości, tworzący kronikę tego okresu, mogą napisać o ich działaniu jako: czas kiedy piękno uratowało świat.

allods online, rasy, elfy

Klasy

Aspekty: rozkosz, piękno, ideał

Charakterystyka

Elfy są najstarszą rasą na Sarnaut. W przeszłości przeszły wiele stadiów rozwoju. Były kiedyś jedynymi inteligentnymi mieszkańcami planety i obserwowały ewolucję innych nacji. Były również pierwszymi, które utworzyły państwo, zrozumiały magię i stały się we władaniu nią mistrzami.

Pierwotnie Elfy podzielone były na kilka odłamów, które tworzyły rodziny – duże społeczności połączone więzami krwi. Prawa oraz struktura ich państwa ustanowione zostały jeszcze przed Wielkim Kataklizmem przez reprezentantów najbardziej wpływowych rodzin podczas Elfickiego Balu.

Owe zgromadzenie było ważne dla społeczności. Podczas niego podejmowano najistotniejsze decyzje, które wpływały na królestwo. Dyskusje na temat użytkowania magii oraz spraw politycznych były często główną treścią debat.

allods online, rasy, elfy

Podczas jednego z tych posiedzeń ustanowiono, że na miejsce Elfickiego Balu ma pojawić się Wielki Bal Rodzin. W następstwie Wielkiego Kataklizmu zginęło wielu przedstawicieli tej rasy, przez co Wielki Bal nie mógł już nosić przydomka „wielki”, więc w ciągu kilku wieków uzyskał on nową nazwę – Bal Ośmiu Rodzin.

Te osiem familii najszybciej przystosowało się do nowego świata. W wyniku procesu obejmującego intrygi, fuzje, przymierza i akty przemocy Bal Ośmiu Rodzin objął władzę nad resztą społeczności. Z tak skoncentrowaną władzą, im potężniejsza była familia, tym więcej posiadała ona głosów.

Wszystkie istotne pytania dla narodu, zarówno te dotyczące wewnętrznych jak i zewnętrznych kwestii, były przedyskutowane na wieczorkach organizowanych przez Osiem Rodzin... a pytań było wiele.

W roku 707 Nowej Ery sprzymierzone siły Orków i Xadaganian przejęły elfickie allodium Grokh. Wielki Mag Clod de Vevr, który wpajał Rodogorowi nauki magiczne, został zabity. Rodzina de Vevra należała do Balu Ośmiu Rodzin, który zwołał pilne zebranie. Ten nieuzasadniony atak zmusił Elfy do szukania sprzymierzeńców, czego wynikiem było nawiązanie stosunków z Kanianami i przystąpienie do Ligi.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

0
·
O w morę jeża nie mogę z tego pierwszego obrazka...
0
·
Ten rysunek przedstawia elfy, jakie zawsze sobie wyobrażałem. Tylko przyjemność, a nie jakieś lasy.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...