Kanianie

2 minuty czytania

Kania jest starożytnym federalnym państwem, które musiało zmienić swój ustrój, by przeżyć na tym niebezpiecznym świecie. Wiele obyczajów, tradycji i sił, które utraciły zwolenników zostały zastąpione nowymi. Obejmuje to również Kościół Światła usiłujący stworzyć nowy ład na podstawie wiary. Cel ich istnienia doskonale oddał Voisvet Ironfist, Paladyn Pierwszego Kręgu i deputowany z Kvatoh, mówiąc: Nasze życie służy przyszłości.

allods online, rasy, kanianie

Klasy

Aspekty: dobro, prawda, ład

Charakterystyka

Powszechnie mieszkańców Kanii nazywa się Kanianami. Pomimo faktu, że oni i Xadaganianie należą do jednej rasy, wydarzenia z przeszłości doprowadziły do ich podziału. Fundamentalne różnice i otwarta wrogość w stosunku do siebie spowodowały, że mieszkańcy Sarnaut uznają ich za dwie oddzielne nacje.

W starożytności Kanianie powstali z unii plemion, które pokonały Orków. Od samego początku zamieszkania Kanii, podstawową zasadą królestwa była równość wszystkich obywateli, co było odzwierciedleniem umiłowanego przez nich ładu.

Ich państwo składa się z prowincji o równych prawach i każda decyzja dotycząca całego narodu podejmowana jest przez Radę Deputowanych. Jest to jedna z głównych cech odróżniająca ich od Xadaganian, którzy cierpią pod panowaniem tyrana.

allods online, rasy, kanianie

Chociaż w Kanii są miasta, jej ludność woli żyć w mniejszych społecznościach. Kochają naturę, szczególnie jej piękno i barwy. Przed Wielkim Kataklizmem, który podzielił ich kraj, Kanianie lubili osiedlać się w malowniczych lokacjach jak łąki czy lasy. To pozwalało im na łączenie pracy fizycznej ze świeżym powietrzem i zdrowym trybem życia.

Z czasem środowiskowe czynniki mocno wpłynęły na wygląd Kanian. Są obecnie silni, korpulentni, posiadają włosy o kolorze od brązowego po blond i zazwyczaj są wyżsi o głowę od swoich pobratymców – Xadaganian.

Kanianie mocno wierzą, że jedyną drogą, by być szczęśliwym, jest dążenie za ich ideami o demokracji i wolności osobistej. Są w stanie poświęcić swoje życie, by bronić swoich wzorców. Xadaganianie są uznawani za zagrożenie dla wolności świata, przez co jedyną właściwą drogą jest zwyciężenie ich.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...