Rozdział 2: Wielki Kataklizm: Narodziny Allodiów

1 minuta czytania

W roku 4015 życie na Sarnaut radykalnie się zmieniło z powodu Wielkiego Kataklizmu. Doprowadził on do zniszczenia planety i pojawienia się Allodiów. Allodia to nazwa nadana wyspom, które pozostały po rozłamie. Pływają one w Astralu, substancji spowijającej przestrzeń otaczającą dawną planetę. Wielu ludzi zginęło, zanim Wielcy Magowie odkryli sposób na wsparcie życia na tych nowych światach, pozwalając niektórym cywilizacjom na uratowanie się.

Nikt nie jest pewny, co wywołało kataklizm; czy był to los, który spowodował selekcję naturalną, prowadzącą do przeżycia najsilniejszych, czy było to planowane działanie. Jeżeli zniszczenie planety było zaplanowane, to kto chciałby tego dokonać?

Stąd przyczyny Wielkiego Kataklizmu są tematem wielu debat pomiędzy magami i naukowcami. Oficjalna wersja została ogłoszona przez Konklawę Wielkich Magów jako naturalny proces:

allods online

“… Na początku był Astral, magiczna substancja z aspektami tworzenia i destrukcji, dwiema stronami medalu. Kiedy niszczę, tworzę. Tworzę rzeczy z kawałków starożytności, których przeznaczeniem była zagłada. To jest główna zasada Astralu. Sarnaut jest jednym z etapów istnienia i życia Astralu, reprezentując okres, kiedy Tworzenie góruje nad Destrukcją. Tak pojawił się świat z Astralu i jego mieszkańcy, którzy później nazwali go Sarnaut.

Znaczenie tego słowa zostało zapomniane, gdyż jest to tylko kolejna forma Astralu. Przez lata Tworzenie zaczynało słabnąć, a Destrukcja rosła w siłę. Świat był skazany na zagładę, lecz dzięki sile magów, którzy powstrzymali entropię i pomogli utrzymać słabą równowagę, został uratowany.

Jest to misja Wielkich Magów, którzy byli w stanie kontrolować Astral i wykorzystać go do służenia wszystkim żyjącym istotom.”

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...