Orkowie

2 minuty czytania

Orkowie są chodzącą katastrofą, zdolną zniszczyć wszystko na co się natkną. Gdyby się zorganizowali i zjednoczyli pod wodzą silnego lidera, który byłby tak szanowany jak Starożytni Bohaterowie, rządziliby światem.

allods online, rasy, orkowie

Klasy

Aspekty: zdobycz, szał, siła

Charakterystyka

Orkowa rasa ma długą historię na Sarnaut, która głównie koncentruje się na wschodnich częściach kontynentu Yul. Te potężne istoty posiadają wielką siłę i wytrzymałość, ale są słabe w rzemiośle i magii. Jak można się spodziewać, ich głównym zajęciem jest zarówno przygotowywanie się do walki jak i sama walka.

Chociaż Orkowie jednoczą się przed najazdem na wroga, prowadzą koczowniczy tryb życia. Gdy się osiedlają, tworzą osady, które są tymczasowe i łatwo je opuścić. Zwykle dzieje się to na stepach, gdzie ich odporność pozwala im przetrwać.

Przeciętny Ork jest o głowę wyższy od człowieka. Przyzwyczajone do otwartych przestrzeni, czują się niekomfortowo w miejscach typu lasy, a ich skóra może z łatwością wytrzymać niemiłosiernie palące promienie słońca. Pośród nich znajduje się wielu szamanów, pozwalających swym pobratymcom na zwiększenie fizycznej siły dzięki mistycznym rytuałom.

allods online, rasy, orkowie

Orkowie są najbardziej anarchiczną i uwielbiającą wolność rasą na Sarnaut. Każdy jest kowalem swego losu i pilnuje swego nosa. Jest to jeden z powodów, dlaczego są podzieleni na rodziny i klany, często walczące między sobą.

W starożytnych czasach nie mieli państwa bądź królestwa, przemierzali wschodnie ziemie plemionami. Po Wielkim Kataklizmie ich sytuacja stała się trudna, gdyż nie posiadali po swojej stornie Wielkiego Maga, który utrzymałbym krainy w jedności, czego skutkiem była śmierć na próżno wielu Orków, którzy próbowali temu zapobiec. Allodia kontrolowane przez Wielkich Magów nie podzieliły tego samego losu co orkowe ziemie, ale ludzie z innych allodiów nie byli mile widziani na ich terytorium.

Ta kiedyś wspaniała nacja osłabła i stała się bezbronna. By przetrwać i utrzymać to, co zostało z ich kraju, przyłączyli się do Imperium, tworząc przymierze z Xadaganianami oraz dostając się pod skrzydła Wielkich Magów.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...