Gibberlingowie

2 minuty czytania

Gibberlingowie są istotami ze zniszczonej części Sarnaut. Z powodu ich ciekawości, spokoju i życzliwości szybko się zaaklimatyzowały w nowych warunkach. To godni zaufania, niezawodni przyjaciele dla sprzymierzeńców i niebezpieczni przeciwnicy dla tych, którzy nie traktują ich poważnie. Jednakże, w przeciwieństwie do innych ras, nie pragną władać planetą, ich jedynym pragnieniem jest powrót do czasów Isy, kiedy to cały świat stał przed nimi otworem i mogli swobodnie go odkrywać.

Czy Gibberlingowie znajdą sposób na to, by być szczęśliwymi jak wtedy, czy też wymyślą coś nowego? W czasie, gdy wszystko rozwija się w takim tempie, nie ma wątpliwości, że wkrótce znajdą odpowiedź i całkiem nowe pytania.

allods online, rasy, gibberlingowie

Klasy

Aspekty: wolność, optymizm, podróże

Charakterystyka

Gibberlingowie są małymi, zabawnymi, futrzastymi i racjonalnymi istotami, które zamieszkiwały kiedyś oddzielony kontynent na Sarnaut. Isa, co znaczy w ich języku wyspa, była znacznie mniejsza niż Yul. Naturalnymi wrogami Gibberlingów były plemiona dzikich Orków oraz surowy, północny klimat. Cała historia tych stworzeń jest opowieścią o ich walce o przetrwanie.

Morze oferowało im dwie korzyści: główne źródło pożywienia oraz znaczącą ochronę przed wrogami. Jako rasa parająca się żeglugą, Gibberlingowie są świetnymi rybakami i marynarzami. Z biegiem czasu wiele tych istot wybrało życie na pokładzie statku jako dom, co ułatwiało im ucieczkę przed zagrożeniami i uniknięcie walki w ich zwinnych okrętach.

Nie oznacza to, że nie potrafią walczyć – jeżeli nadarzy się okazja z przyjemnością splądrują każdą orkową osadę, na którą się natkną.

Gibberlingowie są bardzo płodni. Wydanie na świat bliźniaków może być rozczarowaniem dla rodziców. Najczęściej rodzą się trojaczki, a nawet funkcjonuje określenie na takie rodzeństwo: latorośl [sprout]. Rzadko żyją w odizolowaniu, gdyż tęsknią za sobą nawet rozdzielone na krótki czas. Często w przypadku, gdy jedno umrze, jego rodzeństwo też podzieli ten los w niedalekim odstępie czasu.

allods online, rasy, gibberlingowie

Rasa ta posiada godne uwagi cechy, w tym ich ogromną ciekawość, niecierpliwość oraz ciągoty ku wróżbiarstwu. Są szczodre i całkiem bystre, a ich zręczne i skoordynowane ruch w pełni rekompensują niski wzrost. Latorośle prawie zawsze podróżują razem, szczególnie przez niebezpieczne lokacje, walcząc jako zgrany zespół trojga. Widok samotnego Gibberlinga jest wyjątkowo rzadki.

Inne nacje i rasy odnoszą się z szacunkiem wobec nich. Dzięki odnotowanym w historii wielu ich heroicznym czynom inni zrozumieli, że wielkość nie ma znaczenia, w końcu to Gibberling odkrył jak podróżować przez Astral, rozpoczynając Erę Podróży Astralnych.

Ten sekret przyczynił się w dużej mierze do przyłączenia się do Ligi, gdyż ich główną ambicją jest znalezienie nowej ojczyzny, która zastąpi utracony dom – Isę.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...