Rozdział 5: Inwazja Astralnych Demonów

2 minuty czytania

Nowe znaczenie podróżowania, odkryte przez gibberlińskiego rybaka Swena, dało podwaliny do pierwszej Astralnej Wojny. Liga konkurowała z Imperium o kilka allodiów. Z nowym sposobem ataku, bez polegania na Wielkich Magach, nastał początek nowej ery możliwości. Wkrótce odkryto, że sekret ochrony przed Astralem skupiony jest w żelaznym meteorze, który przybył z jego głębin. Nieszczęśliwie dla Imperium allodium Kirah było pełne tego metalu i stało się ono celem ataku.

W roku 909 armia Ligi, składająca się z górników i żołnierzy, wylądowała na Kirah i zajęła jego większą część. W odpowiedzi na atak, Imperium wysłało wojsko składające się z Orków, Xadaganian i Powstańców, by go odzyskać. Nienawiść kumulowana przez lata wybuchła i rozpoczął się konflikt pomiędzy Ligą a Imperium o kontrolę nad Kirah. Niestety dla obu stron, pewnej pamiętnej nocy w 910 roku na allodiach otworzyły się portale i legiony nieznanych demonów zaatakowały. Wielu Wielkich Magów zginęło tej nocy, gdyż ich allodia zostały pochłonięte przez Astral a te, które przetrwały, zostały podzielone na fragmenty.

allods online

Pierwszą ofiarą w Bitwie o Kirah był xadaganiański Wielki Mag Vlad, który nawet nie uczestniczył w walce. Wtedy niebo zajaśniało w astralnych płomieniach i ogromny wstrząs poruszył ziemię. Yasker i Eniel, przywódcy Imperium i Ligi zdali sobie sprawę, że przyczyną tego była śmierć Vlada.

Rozpoczęli wówczas złożony rytuał, który pozwoliłby na podtrzymanie życia na allodiach, ale w tym samym momencie na ich armie natarły demony. Obaj liderzy zarządzili ewakuację z Kirah. Yasker otworzył portal do allodium Igsh i pozwolił na ucieczkę swego wojska, jednak trudno było utrzymać wrota tak długo i tylko ułamek jego podwładnych przeszedł przez nie. Pozostali zginęli. Większość armii Ligi dotarła do astralnych statków, ale tylko jeden okręt przetrwał atak astralnych demonów, które za nimi podążyły.

Przed końcem inwazji wiele allodiów zostało całkowicie zniszczonych, a miliony ludzi i istot zginęło. Mniejsze inwazje ciągnęły się jeszcze przez jakiś czas, ale nigdy więcej na tak dużą skalę. Mając wspólnego wroga, Liga i Imperium odrzuciły dzielące je różnice i zawiązały wątłe przymierze. Przez piętnaście lat obie strony czekały na nową inwazję, która nigdy nie nadeszła.

Podczas chwiejnego pokoju, Skrakan przybył na Kvatoh i zasiedlił wieżę Tensessa.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...