Rozdział 1: Sarnaut, spokojna i rozwijająca się planeta

2 minuty czytania

Planeta Sarnaut była kiedyś cichym i spokojnym miejscem, gdzie ludzie wraz z innymi rasami prowadzili zwyczajne i produktywne życie. Populacja była wyzwolona, rozwijająca się, walcząca o większe terytoria, zakładała nowe kraje i żyła z gospodarki opartej na rolnictwie, rzemiośle i handlu.

Sarnaut składała się z kilku kontynentów, każdy z odpowiednim klimatem, co pozwoliło na prosperowanie i rozwój zamieszkującym je wielu cywilizacjom i istotom. Największym kontynentem był Yul, na którym rozprzestrzeniły się trzy różniące się od siebie ludy. Elfy zajęły głównie zachodnie ziemie, ludzie żyli na południu, zaś Orkowie na wschodzie. Całą planetę pokrywała i zamieszkiwała różnorodna fauna i flora.

W długiej historii Sarnaut pojawiło się wiele krajów, które rozwinęły się i popadły w zapomnienie. Jedną z najstarszych cywilizacji jest elfickie królestwo Airin, na północnym-zachodzie Yul. Airin było niezależne i zwarte, udzielające wsparcia zaprzyjaźnionym frakcjom i posiadające silny system władzy. Południowa pustynia była domem plemion Zem, które zniknęło w krótkim okresie w wyniku plagi, która miała miejsce w tym samym czasie, co klątwa nałożona na Junesów.

Allods Online

Pierwsze ludzkie królestwo stworzone zostało przez Junesów. Żyli w zgodzie z Elfami przez wiele wieków, zanim tajemnicza klątwa spowodowała ich upadek. Junesi prawie całkowicie wyginęli. Szczegóły dotyczące ich upadku są wielką tajemnicą, która jest tematem dysput historyków.

Czas mijał i bardzo mało działo się na południowych ziemiach, aż do czasu przybycia ludzi z plemienia Aro do ruin królestwa Junesów. To spowodowało Wielką Migrację Orków i dawne ludzkie tereny stały się polem bitwy w czasie wojny pomiędzy Aro a Orkami. Aro odnieśli zwycięstwo pod wodzą Wielkiego Maga Tensessa i utworzyli cywilizację Kanian.

Innym bohaterem starcia był Wielki Mag Nezeb. Po wygranej nad Orkami, relacje pomiędzy dwoma czarownikami stały się napięte i doprowadziły do konfrontacji. Skończyło się to magicznym pojedynkiem, którego zwycięzcą został Tensess. Nezeb został wygnany na południowe pustynie, ojczyznę plemion Zem. Napotkał tam koczownicze plemię, zwane Ugra, po czym został ich przywódcą.

Przegrupowawszy się, na czele nowej armii, Nezeb był gotów na spotkanie z Tensessem w Kanii. Wielki Mag podbił część ziemi Kanian i utworzył królestwo Xadaganian. To tu leży przyczyna niekończącego się konfliktu pomiędzy wspomnianymi terytoriami.

Kilkanaście lat po klątwie pojawił się Wielki Kataklizm.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...