Profesje

3 minuty czytania

Profesje są najbardziej interesującą i najważniejszą częścią gry. Dają szansę na wytwarzanie przedmiotów dla twojej postaci, gildii lub na sprzedaż. Istnieją trzy formy zbieractwa [gathering] i cztery rzemiosła [crafting] w Allods Online. Zbieractwo zawiera: zielarstwo [herbalism], górnictwo [mining] oraz demontaż [disassabling]. Rzemiosło natomiast: alchemię [alchemy], krawiectwo [tailoring], garbarstwo [leatherworking] oraz kowalstwo [blacksmithing]. Alchemia polega na tworzeniu mikstur, krawiectwo na wytwarzaniu szat, garbarstwo na wyrabianiu skórzanych pancerzy, a kowalstwo płytowych zbrój. Każda postać może wybrać jedną profesję rzemiosła.

Zbieractwo i rzemiosło pomagają nie tylko w pozyskaniu przydatnych przedmiotów, ale także sprawią, że postać będzie wyglądała unikatowo. Wiele rzadkich i wysokiej jakości surowców można znaleźć wyłącznie u innych graczy. Jest niezwykle istotne, by nawiązać typowo zawodowe relacje – daje to możliwość uzyskania rzeczy od innego gracza, który może potrzebować czegoś od nas w przyszłości. Stały kontakt oraz dobre relacje pomogą ci w dużym stopniu w świecie Sarnaut. Zawsze pamiętaj, że nie będziesz walczył wyłącznie na stałym lądzie, czeka na ciebie również Astral, gdzie walka drużynowa w dużym stopniu polega na zgraniu i dobrych stosunkach.

allods online, profesje, allodia, allodium allods online, profesje, allodia, allodium

Obie profesje w Allods Online różnią się trochę od innych systemów w MMORPG. Te związane z rzemiosłem są opracowane na podstawie mini-zabaw. Jest to dość proste, więc pojęcie zasad nie powinno sprawiać dużo problemów. Dzięki temu cały proces nie polega tylko na nudnym klikaniu przycisku. Ich podstawą są takie gry jak poker, blackjack albo jednoręki bandyta. W Allods Online dodano hazard, więc łut szczęścia też może mieć swoje znaczenie. Na przykład alchemia jest oparta na jednorękim bandycie i, podobnie jak w prawdziwym życiu, można na tym zarobić. Każdy gracz PvP pragnie wielu mikstur w ogromnych ilościach, więc istnieje pokaźny rynek zbytu.

Garbarstwo, krawiectwo oraz kowalstwo bazują na pokerze. Łączy to w sobie taktykę, strategię i odrobinę szczęścia. Proces został podzielony na sześć etapów. Na każdym z nich trzeba zdecydować się na daną opcję, otworzyć okno rzemiosła, wybrać materiał na ubranie, itd. Pojawi się wtedy lista rzeczy, które można z danego materiału wytworzyć, oraz potrzebnych składników, a następnie wybór premii, jaką ma dawać. Można próbować szczęścia aż sześć razy i wybrać najlepsze zestawienie dla naszej postaci.

allods online, profesje, allodia, allodium

Nawet jeżeli rzemiosło nie powiedzie się, gracz nie powinien być zawiedziony. Na przykład jeżeli warzenie mikstur nie wyjdzie, postać może otrzymać przedmiot, który posiada dziwne i zabawne skutki uboczne, np. zmniejszenie rozmiaru.

allods online, profesje, allodia, allodium

Doświadczeni alchemicy, krawcy, garbarze i kowale mogą wytworzyć majstersztyki z niczego, więc profesje to nie tylko miło spędzony czas, ale również sposób na zarobek. Wyłącznie po otrzymaniu materiału, gracz będzie wiedział, jakie przedmioty mogą zostać z niego wytworzone. Im więcej czasu spędzimy na rzemiośle, tym szybciej poznamy nowe przepisy i wzrośnie nasze zaawansowanie.

By stworzyć przedmiot, gracz musi dostarczyć od dwóch do pięciu komponentów. Wszystkie materiały mogą zostać znalezione na zewnątrz miast bądź nabyte u handlarzy. Jednak bardzo rzadkie i przydatne składniki mogą zostać pozyskane wyłącznie w ramach nagrody za zadania lub potyczkę. Nauczyciele profesji znajdują się w każdej ze stolic i dają nowicjuszowi książkę zawierającą wszystkie potrzebne informacje. Wytworzone przedmioty można porównać do tych pozyskanych po zabiciu wysokopoziomowych potworów, więc jest to zręczny sposób na zdobycie naprawdę unikalnych rzeczy. Gracze mają zawsze wybór pomiędzy pozyskaniem przedmiotu z potwora, kupieniem go od innych bądź wytworzeniem go. Skarby otrzymane od wrogów mogą zostać zdemontowane na części składowe przydatne przy tworzeniu innych rzeczy.

allods online, profesje, allodia, allodium allods online, profesje, allodia, allodium

Zielarze powinni pamiętać, że każdy rodzaj reagentu ma inną właściwość. Zwykłe składniki przydają się do pojedynczych mikstur, natomiast te wysokojakościowe są o wiele bardziej użyteczne i mogą posłużyć jako komponent dla wielu eliksirów.

Allods Online jest grą z głęboką fabułą, gdzie gracze zawsze idą do przodu, odkrywając nowe terytoria. Nie byłoby wygodne powracanie do znanych nam miejsc tylko na potrzeby rzemiosła. Co więcej, niektóre rzeczy powinno się tworzyć od razu. Wszyscy zapewne zgodzą się, że przemierzenie całej lokacji, by uwarzyć mikstury lecznicze, jest niezwykle nudne. Szczególnie, gdy są one nam potrzebne tu i teraz.

Na to wszystko znaleziono rozwiązanie. W Allods Online gracze posiadają przenośne kowadła, laboratoria, zestawy krawieckie i garbarskie.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...