Handel

2 minuty czytania

Komercja i handel są uniwersalne

Wszystkim znany jest fakt, że handel to podstawa każdego cywilizowanego systemu ekonomicznego. Sarnaut nie jest wyjątkiem od tej zasady.

handel

Liczni kupcy, porozrzucani na różnorodnych allodiach, są zawsze chętni do kupna i sprzedaży towarów każdego rodzaju od tych, którzy posiadają coś interesującego. Pomimo różnic w szerokości geograficznej, handlarze każdej rasy posiadają wspólną cechę – żądzę pieniądza.

Zazwyczaj specjalizują się w jednej kategorii dóbr lub przedmiotów: broni, pancerzach, eliksirach, klejnotach, materiałach rzemieślniczych oraz stosie innych unikalnych i interesujących artykułów. Cenne metale są główną walutą na wszystkich allodiach, przy czym najczęściej używa się złotych, srebrnych oraz miedzianych monet.

handel

Kupcy wierzą, że reputacja jest bardzo ważna i konkretni NPC zaoferują zniżki tym z renomą, podczas gdy tym owianym złą sławą podniosą marżę. Niektóre przedmioty wymagają od gracza odpowiedniego poziomu doświadczenia zanim zostaną mu sprzedane, inne natomiast dostępne są wyłącznie dla tych z konkretną rangą, otrzymaną za punkty chwały bojowej. Można również odkupić wcześniej sprzedane przedmioty, lecz za wyższą cenę.

Allods Online cechuje się również szerokim zasięgiem sposobów na wymianę towarową pomiędzy samymi graczami, pozwalając na bardziej elastyczne transakcje. Jako że gracze posiadają własne zebrane dobra w ekwipunku, daje to o wiele szerszy asortyment, niż ten oferowany przez NPC. Wystarczy tylko, by obie strony ustaliły cenę w oknie handlu i potwierdziły transakcję.

handel

System aukcyjny w Allods Online pozwala graczowi na poszukiwanie odpowiedniego przedmiotu oferowanego przez innego gracza. Jest to główny obszar wymiany handlowej na Sarnaut, podzielony na dwa oddzielne domy aukcyjne – dla Ligi i Imperium. Wystarczy umieścić przedmiot w oknie aukcyjnym, ustalić cenę i czas trwania oferty. Potencjalni kupcy mogą licytować się, przy czym najwyższa zaoferowana kwota wygrywa, a jeżeli przedmiot nie wzbudzi zainteresowania w trakcie przetargu, powróci do sprzedawcy. Jeżeli gracz nie chce czekać, zawsze istnieje opcja natychmiastowego wykupienia przedmiotu. Każdy sprzedawca może ustawić ją podczas tworzenia aukcji. Chociaż cena jest wtedy bardzo wysoka, to nie czeka się na daną rzecz i można kontynuować zakupy.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...