Rozdział 6: Rozpoczyna się nowa wojna

1 minuta czytania

allods online, historia

W roku 957, po dekadach pokoju, wybuchła nowa wojna pomiędzy Imperium a Ligą. Flota potężnych astralnych statków Imperium z nową technologią zaatakowała terytorium sojusznika. Flota Ligi, dowodzona przez ich Magów, odpierała ataki, ale ostatecznie była skazana na przegraną. Nie mieli wyboru i uciekli, pozostawiając swoje allodia niechronione.

Przez blokadę stworzoną przez statki Imperium ograniczającą dostęp do ich allodiów, Magowie Ligi postanowili otworzyć portale między nimi, które pozwoliłyby im utrzymać kontrolę. Przez długi czas nic się nie zmieniało, póki Liga wreszcie nie odniosła sukcesu w ofensywie i przejęła statek wroga. Elficcy magowie zbadali dokładnie okręt i odkryli jego sekret, pozwalając na wykorzystanie go do celów Ligi. W roku 962, po pięciu latach ciągłej blokady, wreszcie przełamali hegemonię Imperium w Astralu i wojna przeszła w kolejną nową fazę.

W międzyczasie, inwazje demonów, które były rzadkie, ale zawsze związane z większym zagrożeniem, zaczęły się nasilać. Wśród ludzi zamieszkujących allodia, powstała nowa forma kultu, do której należała grupa ludzi, Orków i Powstańców witająca demony. Uznali, że najeźdźcy są rodzajem kary dla mieszkańców wysp i przez służenie oraz pomaganie im w ich nieznanej misji, zapewnią sobie przetrwanie.

Z czasem ta forma kultyzmu zyskała na popularności i uwadze, rozprzestrzeniając się na allodiach.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...