Eksperyment Tepa

2 minuty czytania

Zwać się będą Powstańcami

W odległej przeszłości Wielki Nekromanta Tep, czarownik z Wyższej Szkoły Magii Zemów z Hicut, postanowił rozwiązać zagadkę życia i śmierci. Odkrył, że każda ożywiona substancja zawiera jeden wspólny komponent – Iskrę Życia [the Spark of Life]. Znajduje się ona w każdym żywym stworzeniu i ucieka ze zwłok, gdy nadchodzi tak zwana śmierć.

W świecie Sarnaut, owa iskra popularnie nazywana jest zarówno duszą jak i boską esencją, lecz Tep postrzegał ją w bardziej pragmatyczny sposób, odrzucając wszystkie filozoficzne i religijne założenia. Spędził wiele lat próbując uwięzić iskrę, aż pewnego dnia odniósł sukces, zniewalając duszę rozumnej istoty.

Tep nie był filantropem i chciał zatrzymać sekret wiecznego życia dla siebie. Oznaczało to, że użyłby każdej sposobności, by upewnić się, że jego odkrycie pozostanie tajemnicą. W wybudowanym piramidalnym więzieniu przetrzymywał wiele iskier emitowanych przez tych, którzy umarli w wyniku nieuleczalnej choroby.

historia, eksperyment tepa, tep, tensess, sarnaut, allodia, allodium

Jego próżność i egoizm doprowadziły go do głębokiego przekonania, iż jego czyny nie zostaną zauważone, lecz Zemowie odkryli jego knowania i zaatakowali więzienie. W wyniku bitwy ostatni przedstawiciele nacji zdolnych inżynierów zginęli, a i sam Tep został pokonany i podzielił ich los.

Uwięzione iskry Zemów zostały wyzwolone z piramidy i powróciły do swoich pierwotnych mechanicznie wzmocnionych ciał. Powstając z martwych, utworzyła się nowa rasa istot. Ich gnijące korpusy zatrzymały swoje umysły oraz wspomnienia starożytnego plemienia Sarnaut i otrzymały miano Powstańców [the Arisen]. Jednakże piramida pozostała w nienaruszonym stanie i kontynuowała łapanie iskier.

Dar Życia Tensessa

Owa historia nie zakończyła się wraz z pojawieniem się Powstańców.

Wiele lat później Wielki Mag Tensess został zgładzony podczas walki z astralnymi demonami i jego iskra została zniewolona przez piramidę. Jednakże była ona tak silna, że zdołała przezwyciężyć wolę Tepa.

Iskra Tensessa przyzwała specjalne duchy, które pomagały mieszkańcom allodiów we wskrzeszaniu. Nazwani zostali Sługami Tensessa i w krótkim czasie wszyscy żyjący na wyspach zrozumieli swoje przeznaczenie. Zdolność pojmowania iskier oznaczała, że gdy ich ciała umrą, oni sami pozostając żywi, będą kontynuowali egzystencję w ograniczonych formach po śmierci.

Mag dał ten dar wszystkim na Sarnaut, zarówno Imperium jak i Lidze. Jego pragnieniem było, by starzy wrogowie zjednoczyli się w walce przeciwko nowemu zagrożeniu – astralnym demonom.

Od tego czasu każdy żywy byt ma szansę na rezurekcję po śmierci. Po przejściu rytuału puryfikacji w Czyśćcu [the Purgatory], ludzie są w stanie powrócić do swych ciał i ożyć na nowo.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...