Bestiariusz

3 minuty czytania

Spis treści

Drakonid

Drakonidy są tajemniczymi i niebezpiecznymi istotami, które żyły na uboczu, ukrywając się przed wzrokiem mieszkańców Sarnaut i przez dłuższy czas nikt nie wiedział o ich istnieniu. Żaden mędrzec nie wie skąd przybyły i nie znają miejsca, które można by nazwać ich domem. Niewiadome są też ich zamiary i posiadane przez nie zdolności. Jednak pewnego dnia dowiemy się tego na własnej skórze.

Szaman Goblinów

Na goblińskich szamanów można natknąć się na różnorakich allodiach. Nastawienie w stosunku do nich różni się w zależności od rasy. Orkowie uważają ich za prymitywne stworzenia warte jedynie trzymania w roli niewolników, Kanianie postrzegają ich jako niebezpiecznych barbarzyńców, a Xadaganianie używają ich jako tanią siłę roboczą. Są oni zazwyczaj przywódcami goblińskich plemion.

Golem Junesów

Golemy Junesów są antycznymi, magicznymi tworami, skonstruowanymi na długo przed zagładą cywilizacji Junesów. Udało im się przetrwać swoich wynalazców i ich klątwę. Obecnie historycy skupiają na nich dużą uwagę, a w szczególności magowie, którzy uznają je za klucz do otwarcia tajemnic starożytnej cywilizacji.

Żywiołak Lodu

Żywiołaki Lodu są magicznymi stworzeniami, żyjącymi na pokrytych śniegiem allodiach. Większość ich mieszkańców uważa je za twór magii żywiołów w najczystszej postaci, ale istnieje wiele przypadków, kiedy to Wielcy Magowie spowodowali ich pojawienie się.

Minotaur

Minotaury są rozumnymi istotami, które żyją na stepach i pustynnych częściach świata Sarnaut. Większość ich plemion zasymilowała się z Imperium. Żyją i pracują w miastach, gdzie stanowią część populacji. Do ich obowiązków często należy strzeżenie głównych miast imperialnych oraz ochranianie możnych. Jednakże na odległych wyspach żyją również plemiona dzikich minotaurów.

Ogr

Ogry to dzikie, nieokiełznane, żyjące w liczebnych plemionach stworzenia. Lubią swój styl życia i podtrzymują go, upewniając się, by wszyscy się ich bali. Przyszłość tych stworzeń jest niewesoła. Bardzo prawdopodobne jest, że wkrótce będą spotykane wyłącznie na dzikich i niezamieszkałych wyspach.

Satyr

Satyry są dziwnymi stworzeniami, które żyją w zgodzie z Kanianami, ale trzymają się z dala od cywilizacji. Nikt nie natknie się na nich w mieście bądź na wsi. Pomimo ich radosnej i beztroskiej egzystencji, umieją dbać o siebie. Czasem jednak wdadzą się w bójkę z przyjacielem lub sąsiadem bez wyraźnej przyczyny.

Wiewiórka Ostrozębna

Wiewiórki Ostrozębne skrywają gwałtowny temperament pod milutkim i potulnym wyglądem. Chronią swe domy w lasach z dziką furią i atakują każdego, kto spróbuje je sprowokować lub wtargnąć na ich terytorium.

Troll

W przeciwieństwie do Ogrów, Trolle preferują życie w samotności i trzymają się z dala od innych. Ich domostwa znajdują się najczęściej w najdzikszych zakątkach Sarnaut. Krążą historie o ludziach, którym udało się nawiązać z nimi kontakt, ale w mniemaniu większej części społeczności, są one zaledwie potworami, które powinny zostać wytępione.

Niedźwiedziołak

Pochodzenie Niedźwiedziołaków wciąż nie jest jasne. Oczywistym jest fakt, że zostały stworzone przez szalonego Wielkiego Maga, żądnego łączyć ludzi z niedźwiedziami.

Mag Zombie

Jest to jedna z wielu form nieumarłych mieszkańców allodiów. Jego główną bronią jest trucizna zwana ptomainą.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...