Czym jest Astral?

2 minuty czytania

Przestrzeń jest wypełniona substancją. A może to substancja sama w sobie jest przestrzenią? Jest dynamiczna i żywa, a przynajmniej na taką wygląda. Znana jest jako Astral.

allods

Astral jest zabarwiona na niebiesko, ewoluuje i porusza się, jak każda inna istota żywa. Gdyby ktoś spojrzał na nią z wystarczającej odległości, zobaczyłby prawdopodobnie ogromną chmurę o szerokości kilku lat świetlnych. Ale Astral jest tak wielka, że niczego nie można być pewnym. To tylko przypuszczenie, ponieważ Astral absorbuje wszystko, co do niej wleci.

allods

Astral posiada zarówno siły tworzenia, jak i siły destrukcji. Czasami siły zniszczenia są silniejsze od tworzenia, a świat złapany w ich sidła rozpada się. Mimo wszystko to zaburzenie równowagi pobudza siły tworzenia, które owy świat uzdrawiają. Wielu uważa, że taki jest po prostu porządek natury.

allods

Gdzieś w Astralu istniała planeta zwana Sarnaut. Jej powierzchnię zamieszkiwało wiele istot, które rozwijały się przez wieki. A więc jest życie w środku tej płynnej substancji, życie w życiu, ciągła ewolucja. Siły zniszczenia rozerwały ten świat na kilka wysp.

Mieszkańcy nazwali je allodiami. Każda była samotna, oddzielona od reszty i jedynie nieliczni Wielcy Magowie potrafili się przemieszczać między nimi dzięki teleportacji. Tak było do czasu, aż ktoś wynalazł sposób na ochronę przed Astralem.

Historia uczy nas, że to szczegóły są najważniejsze. To odkrycie umożliwiło Sarnautom praktycznie nieograniczone podróżowanie między allodiami. Dawało ono osłonę od zgubnego wpływu Astralu. Rozpoczęła się nowa era podróży, odkrywców i zdobywców. Doprowadziło to także do licznych wojen o dominację nad tą przestrzenią.

allods

Dla ludów żyjących na Sarnaucie podróże, handel, wojny i odkrywanie nowych allodiów są chlebem powszednim. Astral, żyjący swoim życiem, także ma jeszcze kilka asów w rękawie, jak chociażby ciągłe zagrożenie ze strony Demonów Astralu. Starożytne czasy, wraz z planetą, przeszły do historii, a zastąpiła je nowa era Allodiów. Jedyną pewną rzeczą jest to, że Astral jest wieczny i przeżyje wszystko i wszystkich.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...