Rozdział 7: Wielka Kampania Astralna

2 minuty czytania

W roku 965 do rąk Skrakana dostała się książka “Apokalipsa Tka-rika”.

Mówiła ona, że demony były istotami z innego świata, złymi duchami, których głównym celem było spustoszenie. Tka-rik uwolnił je podczas eksperymentu, by odnaleźć nowe źródło magii dla Junesów. Odkrył, że jedyną drogą, by powstrzymać inwazję, było zamknięcie bram do tego świata, które został otwarte nieumyślnie prze Junesów. Tka-rik znalazł na to sposób i wyjaśnił w książce jak to zrobić. Skrakan opublikował wolumin i wojna pomiędzy nacjami została przerwana.

W następnym roku – 966, Skrakan i Nezeb podpisali traktat pokojowy i wysłali zwiadowców na wspólną misję zlokalizowania bram Junesów. Kilka z nich zostało odnalezionych w krótkim czasie po rozpoczęciu poszukiwań. Dwaj Wielcy Magowie zostali wyznaczeni, by zapieczętować je na zawsze. Po krótkiej walce z demonami, ich armie przechwyciły allodium, na którym się znajdowały.

Wielcy Magowie rozpoczęli pieczętowanie bram, odnosząc porażkę przy trzech pierwszych. Nie poddawali się jednak i przy czwartej odnieśli sukces. Było to gorzkie zwycięstwo, gdyż nad wrotami utworzył się ogromny astralny sztorm, który zniszczył ich wielką armię. Tylko statki oddalone od burzy przetrwały, powracając do rodzimych allodiów z wieściami o zwycięstwie i tragedii.

Obie frakcje utraciły swoich dowódców, co zmieniło sytuację polityczną.

Liga była pod władzą Konklawy Wielkich Magów, składającej się z pięciu magów. Przewodniczył jej Aidenus, mag Kvatoh.

allods online

Zmiany we władzach Imperium były bardziej drastyczne, gdyż wybuchła krwawa wojna o status dowódcy. Dwóch Wielkich Magów konkurowało między sobą o przewodnictwo nad krajem: Gurluxor, stary i doświadczony czarownik, który pomimo tego stał w cieniu Nezeba, oraz Yasker, młody bohater wojny o Kvatoh.

Yasker pertraktował z Orkami i Powstańcami, obiecując im odzyskanie pełni praw, jeżeli wspomogą go w tworzeniu nowego Imperium. Gurluxor został pokonany i uciekł na swoje allodium, gdzie jego kryjówka pozostaje tajemnicą do dzisiaj. Zwycięski Yasker uznał siebie za Wielkiego Maga Imperium i rządził w pojedynkę. Dotrzymał złożonej obietnicy i przyznał pełnię praw Orkom i Powstańcom.

Pomimo sukcesów w Wielkiej Kampanii Astralnej, Astral wciąż był niebezpiecznym miejscem, skrywającym w sobie demony i inne straszne istoty. To ryzyko nie powstrzymało przed podróżowaniem i handlem – wręcz przeciwnie – rozkwitało. Wraz z odejściem jednego zagrożenia, pojawiło się drugie – astralni piraci. Polowali na niezależnych kupców, jak i na karawany Ligi i Imperium.

W międzyczasie niestabilne przymierze, które powstało podczas niebezpieczeństwa stwarzanego przez astralne demony, rozpadło się i relacje stawały się coraz bardziej wrogie. Od czasu do czasu wywiązywały się małe konflikty, spowodowane przeludnieniem allodiów, malejącymi zasobami naturalnymi i różnicami ideologicznymi. To wszystko było początkiem nowej wojny.

W roku 1008 po wielu potyczkach, wojna została oficjalnie rozpoczęta. Powód? Odkryto nowe allodium pomiędzy Kvatoh – gdzie znajdowała się stolica Ligi – oraz Igsh – gdzie znajdowała się stolica Imperium. Została nazwana Świętą Ziemią.

Źródło: en.allods.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...