Książki fantastyczne

Pan Lodowego Ogrodu i Kłamca do słuchania

Dodała: , · Komentarzy: 0

Dwie książki wydawnictwa Fabryka Słów, Pan Lodowego Ogrodu oraz Kłamca, już teraz dostępne są w formacie audiobooków. Powieści autorstwa Jarosława Grzędowicza i Jakuba Ćwieka czytają Jacek Rozenek ("PLO") oraz Krzysztof Banaszyk ("Kłamca"). Pliki do nabycia w Audiotece a także na stronie audioteka.orange.pl w cenie 28zł i 26zł.

okładka, plookładka, kłamca

Fabryka przy okazji przypomina, że w Audiotece dostępne są także Kroniki Jakuba Wędrowycza do słuchania.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

oblężenie macindaw, john flanagan

W środę do sprzedaży trafił szósty tom bestsellerowej serii australijskiego pisarza Johna Flanagana, "Zwiadowcy". "Oblężenie Macindaw" kontynuuje wątki zapoczątkowane w "Czarnoksiężniku z Północy" i jest drugą odsłoną przygód Willa jako samodzielnego zwiadowcy. Tym razem młody podopieczny Halta będzie musiał zmierzyć się z rycerzem – renegatem Kerenem, który, wystąpiwszy przeciwko Królestwu, przejął kontrolę nad warowną twierdzą Macindaw. W rękach zdrajcy znajduje się Alyss, przyjaciółka Willa, adeptka sztuki dyplomacji, a sam Will nie ma najmniejszego pojęcia o zbrojnym zdobywaniu zamków.

Cenione za szybkie tempo akcji, intrygę, zgryźliwy humor i sympatycznych bohaterów, powieści Flanagana cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko w Australii i Stanach Zjednoczonych, ale również w Polsce. "Zwiadowcy" przypadli do gustu nie tylko młodym czytelnikom, do których są adresowani, ale również starszym, bardziej doświadczonym odbiorców literatury. Kolejny tom jesienią tego roku.

Książki fantastyczne

Magda Kozak jednym z rannych w Afganistanie

Dodała: , · Komentarzy: 2

Czterech polskich żołnierzy zostało rannych wskutek ataku na konwój, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformował rzecznik polskiego kontyngentu w Afganistanie. Przydrożny ładunek wybuchowy eksplodował, gdy drogą przejeżdżał polsko-amerykański patrol inżynieryjny. Do zdarzenia doszło na trasie Highway 1, kilkadziesiąt kilometrów od bazy Warrior o godz. 6.30 czasu lokalnego. - pisze Wprost24.

magda kozak

Jak poinformowała AW Runa, za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga, wśród rannych była również Magda Kozak, polska pisarka znana z takich powieści jak wydany niedawno "Fiolet", czy cykl "Nocarz".

Książki fantastyczne

"Krwawe Igrzyska" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mam niezmierną przyjemność poinformować, że wraz z tą chwilą na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Jako że noc sprzyja wampirom, pragnę uroczyście przedstawić recenzję książki pt. "Krwawe Igrzyska", którą specjalnie dla Was, dzięki uprzejmości wydawnictwa Rebis, napisał nasz redaktor, Tamc.. Gorąco zachęcam do zapoznania się z świeżutką lekturą!

okładka

"W połowie bieżącego roku wydawnictwo Rebis wydało książkę pt. "Krwawe Igrzyska", będącą trzecią częścią cyklu poświęconego sławnemu hrabi Saint-Germain, autorstwa Chelsea Quinn Yarbro. Przyznam, że zastanawiałem się, czego tak naprawdę oczekiwać od tego tytułu, bowiem dobrze pamiętałem, że "Hotel Transylvania", otwierający omawianą serię, okazał się książką nad wyraz przeciętną. Część druga, pt. "Pałac", zaprezentowała się o wiele lepiej, co dało mi podstawy, by liczyć na to, że autorka utrzyma podobny poziom w "Krwawych Igrzyskach". Czy tak się stało? Tłumiłem w sobie mieszane uczucia, póki nie przekonałem się."

Książki fantastyczne

Zmiana tytułu szóstego tomu serii „Zwiadowcy”

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

zwiadowcy, oblężenie macindaw, john flanagan

W związku z powtarzającymi się prośbami ze strony wielbicieli serii Johna Flanagana „Zwiadowcy”, Wydawnictwo Jaguar zdecydowało się zmienić tytuł książki z „Oblężenie Zamku Macindaw” na „Oblężenie Macindaw”. Miło nam poinformować, że książka ukaże się już 16 czerwca 2010 roku.

„Zwiadowcy” należą do najpopularniejszych młodzieżowych serii fantasy na polskim rynku i od daty premiery pierwszego tomu w marcu 2009 cieszą się nieustającym zainteresowaniem czytelników. Cechujące się lekkością i bezpretensjonalnym stylem pisarstwo Flanagana zyskało uznanie nie tylko wśród nastolatków, ale również wśród starszych, bardziej doświadczonych odbiorców. W chwili obecnej cykl liczy sobie dziewięć tomów, w przygotowaniu są kolejne. Tom siódmy – „Halt’s Peril” został nominowany do australijskiej nagrody Book of the Year w kategorii książek dla młodego czytelnika.

Polskie wydanie szóstego tomu, „Erak’s Ransom” ukaże się jesienią tego roku.

Książki fantastyczne

"Infekcja" wkradła się na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

W tę mroźną noc pragnę ogłosić, że wraz z tą chwilą na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Tym razem za pióro chwycił Wiktul i, dzięki uprzejmości wydawnictwa Papierowy Księżyc, specjalnie dla Was napisał recenzję książki pt. "Infekcja". Jeśli nie obawiacie się o swoje zdrowie, przeczytajcie świeżutką recenzję. Wbrew zdrowemu rozsądkowi, gorąco polecam!

okładka

"Krótkie przedstawienie fabuły książki Scotta Siglera okazuje się dość problematyczne. Jeśli napiszę, że składa się ona z kilku wątków oscylujących wokół zaskakujących morderstw powodowanych tytułową, tajemniczą infekcją, która wywołuje u ludzi niebezpieczne psychopatie, możecie pomyśleć, iż jest to kolejna produkcja klasy "z" o zaślinionych mordercach – sadystach i zmutowanych zombie. Byłoby to mylne wrażenie, gdyż "Infekcja" zawiera w sobie nie tylko cechy thrilleru i horroru, ale także kryminału i science-fiction."

Książki fantastyczne

Nagrody i plany Stephena Kinga

Dodał: , · Komentarzy: 0

Trzy dni temu sławny pisarz pojawił się na Corocznym Rozdaniu Nagród Biblioteki Los Angeles, na którym uhonorowano go nagrodą za nieoceniony wkład w rozwój literatury. Pan King, we właściwym sobie stylu, ocenił statuetkę jako nadającą się kształtem na wspaniałe narzędzie mordu.

stephen king
Książki fantastyczne

Rzadko zdarza się, aby dwie książki miały premierę jednego dnia. Nam jednak udało się trafić na taki przypadek, a co więcej, przygotowaliśmy dla was dwie świeże recenzje tychże książek. Ich tytuły to "Zimowy Monarcha" oraz "Anima Vilis", wydane przez Instytut Wydawniczy Erica i Wydawnictwo Initium. Zapraszam do zapoznania się z opiniami naszych redaktorów!

"Zimowy Monarcha"

zimowy monarcha

Przypuszczam, że każdy z was kiedyś słyszał o legendarnym królu Arturze i jego wyczynach. Do dziś po świecie krążą różne historie o młodym mężczyźnie, władającym Ekskaliburem, który siał grozę na ziemiach obecnie zwanych Wielką Brytanią. Jedną z licznych opowieści naświetlił "Zimowy Monarcha" – książka autorstwa Bernarda Cornwella, wydana przez Instytut Wydawniczy Erica. Przyznam się szczerze, że byłem niezmiernie ciekaw, w jakim świetle Anglik przedstawił Króla Artura. Gdy tylko znalazłem wolną chwilę, zabrałem się za czytanie.

Całą opowieść poznajemy z przekazu narratora saksońskiego pochodzenia – Derfla, który miał w swym życiu zaszczyt i przyjemność towarzyszyć Arturowi podczas licznych bojów. Akcja rozpoczyna się w V wieku, za panowania Wielkiego Króla Uthera, Pendragona Brytanii. Niestety, Uther jest człowiekiem starym i schorowanym, a w dodatku gnębionym przez powtarzane powszechnie pytanie – kto odziedziczy tron, kiedy obecny władca uda się do Krainy Cieni? Jego syn, Mordred, poległ w bitwie z Saksonami, jak król twierdzi, z winy Artura, który jest jednym z jego nieślubnych dzieci. Uther nie bez powodu całą nadzieję pokładał w Norwennie, wdowie po Mordredzie, bowiem właśnie teraz kobieta rodziła. Wszyscy zastanawiali się, czy będzie to chłopiec, wnuk króla? Owszem, urodził się. Problem w tym, że ze skrzywioną stopą, a kaleki władca to zły znak dla całego królestwa. Po narodzinach czytelnik ma przyjemność poznać pierwsze dni życia królewskiego wnuka, również nazwanego Mordredem, a następnie rozpoczyna się wieloetapowa przygoda, opisywana po latach przez Derfla, w której nie tylko Artur, ale i sam kronikarz odegrał znaczącą rolę. Przyznam wam szczerze, czyta się ją tak, że aż brakuje tchu.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

andrzej sapkowski

Kolejka do stoiska, na którym autografy rozdawał autor „Trylogii husyckiej”, ciągnęła się przez całą salę wystawową. Żaden z polskich autorów nie budzi w Czechach podobnego zainteresowania.

Nadkomplet pojawił się również na spotkaniu z pisarzem. Andrzej Sapkowski dał popis ciętego humoru. Zapytany, czy jego najnowsza powieść – rozgrywająca się w Afganistanie „Żmija” – to jeszcze fantasy, odparł: – Z literaturą fantasy jest jak z koktajlem martini. Gdy przyrządza go kobieta, na dziewięć części wermutu daje jedną ginu. Gdy mężczyzna, na siedem porcji wermutu przypadają trzy porcje ginu. A Hemingway szklankę ginu zakropił wermutem i to też było martini.

Gdy któryś z czytelników zagadnął go, co myśli o ekranizacji „Wiedźmina”, prozaik jęknął: „A nie ma tam czasem innych pytań?”. W końcu jednak wyjaśnił: – Najlepiej posłużyć się tu przykładem krzywej Gaussa, która w przybliżeniu przypomina sterczący cycek. Otóż wszystko, co jest na samym dole, to koszmarnie złe ekranizacje. Powyżej mamy ekranizacje po prostu złe. A tylko sam wierzchołek zajmują dzieła naprawdę udane. Otóż film „Wiedźmin” plasuje się gdzieś pośrodku tej krzywej.

Pisarz nie miał ochoty, by wyjaśnić, nad czym teraz pracuje. – Nie brak ludzi żyjących z kradzieży cudzych pomysłów. Dlatego też amerykański autor Tim Powers mawiał w podobnych sytuacjach, że jego kolejna książka traktować będzie o parostatkach. Ja też o nich napiszę.

"Rzeczpospolita" Bartosz Marzec.

Książki fantastyczne

Nebule 2009 rozdane!

Dodała: , · Komentarzy: 0

15 maja, w Cocoa Beach (Floryda), odbyła się gala rozdania nagrody Nebula za rok 2009. Była to również pierwsza odsłona imprezy transmitowana za pomocą internetu. U nas mogliśmy ją oglądać w nocy z 15 na 16 maja.

W kategorii powieść zdobywcą został Paolo Bacigalupi i jego The Windup Girl.

W rozszerzeniu znajdziecie szczegółową listę laureatów.

nebula, okładka
Wczytywanie...