wampir_maskarada

Infekcja

Infekcja
Ocena użytkowników
7,83 Średnia z 6 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Przerażający thriller, który wpełznie pod twoją skórę
i pozostawi ślady świeżej krwi na każdej stronie...

„Infekcja” Scotta Siglera to niezwykle wciągająca mieszanka science fiction, horroru i thrillera, przesiąknięta akcją, która trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Prawa wydawnicze zostały sprzedane do blisko 20 krajów, a wytwórnia Roque Pictures pracuje obecnie nad przeniesieniem powieści na taśmę filmową. Ekranizacji wróży się sukces na miarę „Jestem legendą”. Zresztą autor Jonathan Maberry (m.in. „Wilkołak”) nazwał Scotta Siglera Richardem Mathesonem XXI wieku.

„Infekcja” to powieść dla wszystkich miłośników prozy spod znaku Stephena Kinga, Michaela Crichtona czy Richarda Mathesona.

***

Seria tajemniczych i wyjątkowo okrutnych morderstw wstrząsa Stanami Zjednoczonymi. Ich sprawcami są zwykli ludzie. Jakby jakaś niewidzialna siła kazała im pozabijać swoje rodziny i siebie samych. Jakby byli czymś zarażeni...

Do akcji wkracza Dew Phillips, specjalny agent rządowy, którego zadaniem jest pojmanie choć jednej ofiary żywcem. To jedyna szansa, aby dowiedzieć się, jaka tajemnicza siła sprawia, że normalni obywatele zamieniają się w dzikie bestie.

Do tej pory władze dysponują tylko martwymi ciałami, które nie pozwalają na pełną identyfikację wirusa. Udało się jednak ustalić, że wszystkie ofiary zostały zainfekowane parazytami, których struktura przekracza wszystko, co do tej pory wie ludzka nauka. Tak jakby te wirusy nie pochodziły z Ziemi a z innego świata...

W tym samym czasie Perry Dawsey, była gwiazda futbolu amerykańskiego, budzi się pewnego ranka i zauważa, że na jego ciele pojawiły się dziwne obrzęki. Obrzęki przeobrażają się w pasożyty w kształcie trójkątów, które rozwijają się na nim „konsumując” go od środka. Wkrótce potem próbują przejąć we władanie jego myśli. Perry słyszy głosy i walczy z niekontrolowanymi atakami wściekłości... dopadła go Infekcja.

Dodatkowo, Trójkąty rozwijające się na ciele Perry'ego próbują przejąć kontrolę nad jego ciałem i chcą, aby dokonał czegoś, co może zagrozić całej cywilizacji... Przyszłość ludzkości może zależeć od wojny, którą Perry Dawsey musi stoczyć ze swoim ciałem.„Połączenie Stephena Kinga i Chucka Palahniuka. „Infekcja” łączy science fiction z horrorem tworząc arcydzieło akcji, przerażenia i napięcia.

— JAMES ROLLINS, autor bestselleru Amazonia

„Sigler to Richard Matheson dwudziestego pierwszego wieku.…INFEKCJA jest doskonałym thrillerem dla wielbicieli gatunku.”

— JONATHAN MABERRY, autor powieści Blues Duchów i Wilkołak

„Sigler po mistrzowsku chwyta czytelnika za gardło i nie zwalnia ucisku w trakcie czytania. INFEKCJA to arcydzieło stylu, wyobraźni i prawdziwego przerażenia.”

— LINCOLN CHILD, autor bestsellerowych powieści Głębia i Taniec Śmierci

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Kiedy na okładce książki widzę pełne egzaltacji zapewnienia, że jest ona arcydziełem thrilleru przewyższającym Stephena Kinga, w jednej chwili rośnie zarówno mój sceptycyzm, jak i wymagania. Gdy na odwrocie tej samej książki dostrzegam loga osiemnastu różnych patronów medialnych, wzrost wymagań jest jeszcze gwałtowniejszy. Aby jednak już na początku nie nabrać uprzedzeń, staram się wyrzucić z pamięci to, co znajduje się na opakowaniu i przechodzę do jego właściwej zawartości. Krótkie... czytaj dalej...

Wczytywanie...