Magda Kozak jednym z rannych w Afganistanie

1 minuta czytania

Czterech polskich żołnierzy zostało rannych wskutek ataku na konwój, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformował rzecznik polskiego kontyngentu w Afganistanie. Przydrożny ładunek wybuchowy eksplodował, gdy drogą przejeżdżał polsko-amerykański patrol inżynieryjny. Do zdarzenia doszło na trasie Highway 1, kilkadziesiąt kilometrów od bazy Warrior o godz. 6.30 czasu lokalnego. - pisze Wprost24.

magda kozak

Jak poinformowała AW Runa, za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga, wśród rannych była również Magda Kozak, polska pisarka znana z takich powieści jak wydany niedawno "Fiolet", czy cykl "Nocarz".

Autorka jest lekarzem przy polskim kontyngencie. Na szczęście jednak jej obrażenia są niewielkie – oparzenia i kilka niewielkich ran.

"Miała niesamowite szczęście, że skończyło się na lekkich ranach i oparzeniach, ponieważ rakieta wybuchła w sąsiednim pomieszczeniu. – informuje Anna Brzezińska w oficjalnym oświadczeniu, współwłaścicielka AW Runa. – Mimo to postanowiła za kilka dni podjąć na nowo służbę, bo w ostrzale zostali ranni również inni lekarze i jest po prostu potrzebna. Trzyma się dzielnie, nie zamierza wracać do Polski przed upływem terminu i wszystkim dziękuje za pamięć i pozdrowienia."

Ekipa GameExe życzy jak najszybszego powrotu do zdrowia! A ja osobiście pozostaję pełna podziwu dla takiego hartu ducha. :)

Komentarze

0
·
To była w konwoju, który wjechał na IED czy była w bazie Warrior, w którą uderzyła rakieta? Może autor by sprecyzował bo jakoś nie mogę zakapować z tego mixu na górze...
0
·
Szczerze to sama nie byłam pewna, bo informacje były różne, dlatego wolałam powołać się na inne źródła. Gdyby AutorKA mogła sprecyzować zapewne by to zrobiła.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...