Książki fantastyczne
okładka

Bardzo mi miło poinformować, że wraz z tą chwilą na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Tym razem, dzięki uprzejmości wydawnictwa Initium, nasza redaktorka, Shasfana, miała okazję przeczytać i specjalnie dla Was zrecenzować książkę pt. "Światła pochylenie". Serdecznie polecam zapoznać się z recenzją!

Laura Whitcomb była nauczycielką angielskiego w Kalifornii i na Hawajach, zaś „Światła pochylenie” jest jej pierwszą powieścią. Tego, jak i głównego zarysu fabuły, dowiedziałam się patrząc na tylną okładkę. Jeżeli już jesteśmy przy pierwszych razach, to chciałam wspomnieć, że i dla mnie zetknięcie z jej twórczością było pierwsze. Wiem, że nie należy oceniać książki po okładce, ale już od samego początku z właściwym sobie sceptycyzmem podchodziłam do tego tytułu niechętnie. Może to i dobrze, bo chyba lepiej na starcie nie spodziewać się niczego dobrego, a później zostać przyjemnie zaskoczonym. Tak, zdecydowanie lepiej.

Książki fantastyczne

Pragnę gorąco ogłosić, że parę chwil temu na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar, nasz redaktor, Tamc., miał okazję przeczytać i specjalnie dla Was zrecenzować książkę pt. "Czarnoksiężnik z Północy". Jeśli zastanawiacie się, czy warto kupić piątą część popularnej serii "Zwiadowcy", przeczytajcie recenzję i przekonajcie się. Serdecznie polecam!

okładka

Jednocześnie chcę zachęcić wszystkich czytelników GameExe do wzięcia udziału w konkursie, który wraz z tą chwilą wszedł w życie. Na szczęśliwców czeka aż pięć egzemplarzy książki pt. "Czarnoksiężnik z Północy", a kluczem do sukcesu, prócz szczypty szczęścia, jest poprawne odpowiedzenie na – a jakże – pięć pytań. Powodzenia!

Książki fantastyczne

Światła pochylenie – premiera

Dodał: , · Komentarzy: 0
światła pochylenie, okładka

Na regały sklepowe rodzimych księgarni, trafił właśnie niezmiernie interesujący tytuł, autorstwa debiutantki Laury Whitcomb, "Światła Pochylenie". Ta niezwykła opowieść o duchach, została wydana nakładem wydawnictwa Initium, a nasz serwis został patronem medialnym tej powieści.

Opis wydawcy:

"Ktoś na mnie patrzył. To dość niezwykłe uczucie, kiedy jest się martwym…"

Duch Helen przebywał właśnie w klasie angielskiego szkoły średniej, kiedy to poczuła – po raz pierwszy od 130 lat patrzyły na nią ludzkie oczy. Oczy należące do chłopca, który aż do tej chwili niczym szczególnym się nie wyróżniał. Równocześnie przerażona i zaintrygowana Helen zaczyna czuć, że coś ją do niego przyciąga. Fakt, że on przebywa w ciele, a ona nie, stanowi dla nich pierwsze wyzwanie. Walcząc o znalezienie drogi do bycia razem, odkrywają sekrety swojej własnej przeszłości jak również szczegóły z życia młodych ludzi, których ciała przejęli.

Książki fantastyczne

Jako że słonko wstało całkiem niedawno i niektórzy (pozdrawiam studentów) ludzie również, jest to idealna pora na przedstawienie Wam dwóch nowych recenzji książek. Dzięki uprzejmości Domu Wydawniczego Rebis przedstawiam Wam recenzje "Czarnoksiężników", czyli zbioru opowiadań okołomagicznych oraz "Klęski Ważki", to znaczy drugiej części cyklu "Cienie Pojętnych" Adriana Tchaikovskiego. Nie przedłużając, zapraszam do lektury.

Kiedy w jednej książce zebrane zostają opowiadania autorów takich jak Orson Scott Card, Terry Dowling, Neil Gaiman, Gene Wolfe czy Nancy Kress, można spodziewać się, że wyjdzie z tego wyśmienita mieszanka stylów i pomysłów. Gdy na okładce przeczytać można, że książka jest "porywająca od początku do końca", apetyt wzrasta jeszcze bardziej. "Czarnoksiężnicy" to zbiór opowiadań poświęconych zagadnieniom magii, czarodziejów, czarnoksiężników, wiedźm i wszystkiego, co tylko jesteśmy w stanie sobie skojarzyć z tym tematem. Zagłębiłem się zatem w zaczarowany świat, który opracowali Jack Dann i Gardner Dozois.

Czytaj dalej...

"Klęska Ważki" to druga część cyklu "Cienie Pojętnych" autorstwa Adriana Tchaikovskiego, syna polskich emigrantów. Jest to jeden z wyróżnianych w ostatnich latach twórców na Wyspach Brytyjskich, co zaowocowało nominacją jego książki do 10 najlepszych tytułów SF i fantasy w 2008 roku. Po lekturze "Imperium Czerni i Złota", czyli pierwszego tomu cyklu, byłem oczarowany. Książka wciągnęła mnie w swoje tryby, przemieliła i wypuściła na świat nowego człowieka – fana prozy Tchaikovskiego, który nie dał powiedzieć złego słowa na tę książkę. Z przykrością muszę stwierdzić, że drugi tom nie jest już aż tak dobry. Nie uprzedzam jednak faktów.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Bardzo mi miło poinformować, że kilka chwil temu na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Tym razem, dzięki uprzejmości wydawnictwa Fabryka Słów, nasz redaktor, Courun Yauntyrr, mógł przeczytać i specjalnie dla Was zrecenzować książkę pt. "Człowiek, który nigdy nie chybiał". Jeśli zastanawiacie się, czy warto dorzucić tę lekturę do swojej prywatnej biblioteczki, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się!

okładka

(...) Oto Emile Khadaji – żołnierz Konfedu, który zdezerterował na Maro pod wpływem olśnienia, jakie następnie zamienia się w cel. Dążenie do jego realizacji musi odbyć się na drodze długiej i bolesnej nauki, choć Emile może nazywać siebie szczęściarzem. Szybko spotyka Pena, tajemniczego mistrza, który uczy go samokontroli nad ciałem i jego wykorzystywania w trakcie walki. Potem pojawia się pierwsza miłość i nieodłącznie z nią związane rozczarowanie, następnie lata studiów... Nie mam zamiaru opowiadać tu całej historii – dość wiedzieć, iż Emile w końcu rozpoczyna swój plan zemsty na pozbawionej kręgosłupa moralnego władzy Konfedu – militarnej potęgi kontrolującej wiele światów.

Książki fantastyczne
star trek online, the needs of the many

Star Trek Online już otworzyło swoje podwoje i zaprasza wszystkich graczy, natomiast fanów tradycyjnego spędzania czasu przy książce zainteresuje fakt, iż właśnie na Amazon pojawiła się okładka powieści z tego uniwersum, czyli Star Trek Online: The Needs of the Many.

Książka opowiada o zapomnianej Rasie 8472 – ukrytych agentach zdolnych zmiennokształtnych, którzy przeniknęli do Fedaracji i jej społeczeństwa zarówno w kwadrancie Alfa, podobnie jak występują i w kwadrancie Beta. Zagrożeni są wszyscy mieszkańcy wymienionych obszarów, gdyż konflikt zbliża się nieubłagania. Zetrą się w nim ważkie ideały i zwykły, czysty mechanizm przetrwania.

Autorzy, Michael A. Martin oraz Jake Sisko, pragnęli stworzyć "żywą historię" w niespokojnych czasach, w której nie braknie odwagi, ale i strachu. Tytuł książki nawiązuje do myśli starożytnego volkańskiego filozofa Suraka: "Potrzeby większości przeważają nad potrzebami jednostek".

Premierę książki zaplanowano na ten miesiąc.

Książki fantastyczne

EON nominowany do Najlepszej Książki na Wiosnę

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

eon, okładka

Powieść australijskiej autorki Alison Goodman „EON. Powrót Lustrzanego Smoka” w przekładzie Dariusza Kopocińskiego, wydana w lutym przez Wydawnictwo TELBIT, przeszła do II etapu plebiscytu Najlepsza Książka na Wiosnę. Konkurs organizowany jest przez portal Granice.pl.

EON wyprzedził pozostałe tytuły uzyskując największą liczbę głosów w kategorii Fantasy. Na książkę głosowało 33% czytelników.

"Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniu wprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają też fizycznej siły i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem.

Uważa się, że niewieście oko, zbyt często zapatrzone w siebie, nie potrafi ogarnąć natury świata energii".

Choć prawo panujące w Imperium Niebiańskich Smoków jest surowe, jeden z dwunastu kandydatów na ucznia lorda Smocze Oko zdołał ukryć przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Stając do walki o przychylność Szczurzego Smoka, który na rok obejmie przywództwo nad duchowymi bestiami, chroniącymi kraj i cesarza, Eon podejmuje śmiertelne ryzyko. To, czy zdoła ocalić siebie i wpłynąć na losy państwa, zależy od siły głęboko skrywanej natury...

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

czarnoksiężnik z północy, okładka

W środę, 10 marca, trafił do sprzedaży piąty tom bestsellerowej serii dla młodzieży Johna Flanagana Zwiadowcy. „Czarnoksiężnik z północy” rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach opisanych w „Bitwie o Skandię” i przenosi czytelnika na północne rubieże znanego świata, do lenna Norgare, w którym mają miejsce niepokojące wydarzenia. Dorosły już Will, którego losy od dnia wyboru mieliśmy okazję śledzić w poprzednich tomach, musi poradzić sobie z sytuacją bez wsparcia mistrza Halta. W „Czarnoksiężniku z północy” Will jest już pełnoprawnym zwiadowcą – co przynosi ze sobą nowe problemy.

Zwiadowcy, światowy hit sprzedany w ponad 2 milionach egzemplarzy, święci triumfy w Polsce już od dnia premiery „Ruin Gorlanu” – pierwszego tomu serii. Kolejne tytuły trafiały na topki Empiku i zbierały sporą ilość recenzji w Internecie oraz prasie. Połączenie lekkiego stylu, zgryźliwego humoru oraz szybkiej akcji dały w rezultacie lekturę, która wciąga i bawi, promując przy tym (w nienachalny sposób) pozytywne wartości.

Książki fantastyczne

Pragnę uroczyście poinformować, że parę chwil temu na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Tym razem, dzięki uprzejmości wydawnictwa Fabryka Słów, nasz redaktor, Matthias Circello, mógł przeczytać i specjalnie dla Was zrecenzować książkę pt. "Archipelag Khuruna". Jak mu się spodobała? Przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się sami!

okładka

Kilku stronicowy prolog zapowiada całkiem intrygującą historię. Oto kapitan statku "Jungfrau", rudobrody Johannes Schweinstaiger, budzi się ze snu z niemiłym przeczuciem zagrożenia. A jako że wieloletnie doświadczenie nauczyło go, że instynkt rzadko go myli, nie zamierza ignorować ostrzeżenia. Po paru minutach okazuje się, że miał rację – jego statek natrafia na dziwną, pulsującą i świecącą pomarańczowym światłem plamę tuż pod powierzchnią oceanu. Zjawisko niespotykane i nie do wyjaśnienia, przynajmniej dla marynarzy i samego Johannesa. Nie trzeba być geniuszem, aby domyślić się, że znaleźli się w trudnym położeniu.

Książki fantastyczne

Kossakowska i Grzędowicz w Olsztynie

Dodała: , · Komentarzy: 1

Już dzisiaj olsztyńscy czytelnicy będą mogli się spotkać z Mają Lidią Kossakowską (znaną chociażby z "Siewcy Wiatru") i Jarosławem Grzędowiczem (autor sagi "Pan Lodowego Ogrodu"). Jak obiecuje Fabryka Słów "autografów nie poskąpią, a kto wie, może zdradzą coś na temat swoich literackich planów?" Wszystko odbędzie się w Kawiarni Literackiej przy pl. Jana Pawła II 2/3 o 17.30. Zapraszamy!

grzędowicz
Wczytywanie...