Książki fantastyczne

Spotkanie z Rafałem Dębskim

Dodał: , · Komentarzy: 0

Autor "Łez Nemezis" oraz mającej ukazać się w piątek powieści "Zoroaster. Gwiazdy umierają w milczeniu", redaktor naczelny miesięcznika "Science Fiction Fantasy i Horror" spotka się z czytelnikami we Wrocławiu.

rafał dębski
Książki fantastyczne

Klątwa Tytana już w księgarniach

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

10 marca 2010 roku w księgarniach pojawi się „Klątwa Tytana” – trzecia część serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy” autorstwa Ricka Rirdana.

W Polsce wydano dotychczas dwa tomy przygód Percy'ego: „Złodziej Pioruna” oraz „Morze Potworów”. W „Klątwie Tytana” odnajdziemy dalsze losy półboskich bohaterów znanych z poprzednich części.

Popularna na całym świecie seria „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, opowiada o perypetiach młodego amerykańskiego chłopca, który dowiaduje się, że jest herosem – synem śmiertelniczki i boga olimpijskiego – Posejdona. W powieści w ciekawy sposób zostały połączone mity greckie ze współczesnością. 19 lutego do polskich kin wszedł film, będący ekranizacją pierwszej części – „Złodzieja Pioruna”.

Przypominamy, że 10 marca jest też ostatnim dniem przesyłania prac na konkurs „Zaherosujmy Obóz Herosów”, w którym wśród nagród znalazło się też kilka egzemplarzy „Klątwy Tytana” (szczegóły tutaj).

Książki fantastyczne

Limitowane "Niebezpieczne wizje"

Dodała: , · Komentarzy: 0

Już dziś na półkach księgarń pojawiła się limitowana edycja "Niebezpiecznych wizji", słynnej antologii fantastyki ubiegłego wieku. 33 opowiadania, wybrane przez Harlana Ellisona, to dorobek 32 pisarzy, który ukazał się nakładem wydawnictwa Solaris. Książka polecana jest nie tylko fanom SF i fantastyki, lecz również wszelkim miłośnikom literatury poszukującym niezapomnianych wrażeń.

okładka, sf

"Szybciej można by wymienić pisarzy. którzy nie znaleźli się w składzie Ellisona. niż tych. którzy do antologii napisali opowiadania. Absolutnie rewelacyjna jest krótka powieść Farmera "Jeźdźcy purpurowej doli". ale nie gorsi są Dick. Żelazny. Silverberg. Lafferty. Ellison. Niven. Pohl. Anderson i wiele, wielu innych."

Książki fantastyczne

"Dolina Szkieletów", multimedialny projekt Patricka Carmana, to opowiadana z dwóch perspektyw historia niezwykłego śledztwa prowadzonego przez parę przyjaciół. Składają się na nią tajne dzienniki Ryana McCraya oraz założona przez Sarah Fincher strona internetowa www.dolinaszkieletow.pl. Tylko wtajemniczeni w szczegóły dochodzenia czytelnicy tajnych zapisków mogą obejrzeć zakodowane w sieci amatorskie filmy dokumentujące odkrycia Sarah. A gdy to zrobią, poczują na własnej skórze grozę, jaka się czai w małym miasteczku o dziwnej nazwie...

Zachęcamy do obejrzenia trailera książki, który prezentujemy poniżej.

Książki fantastyczne

Pragnę uroczyście poinformować, że parę chwil temu na GameExe pojawił się kolejny ciekawy tekst. Wszystko za sprawą naszego redaktora, Medivha, który, dzięki uprzejmości wydawnictwa Akapit-Press, mógł przeczytać i specjalnie dla Was zrecenzować książkę pt. "Święte blizny". Jeśli zastanawiacie się, czy warto wydać na nią odłożone pieniążki, zapoznajcie się z świeżutką recenzją i przekonajcie się. Polecam!

okładka

Flirt z paradoksem. Dokładnie to zaoferowała nam Kathleen Duey poprzez Franklina w „Głodzie dotyku”. Żadne arcydzieło, ale ciekawa pozycja w oryginalnym uniwersum, tak właściwie w sam raz do czytania w podróży. Właśnie takiej książki potrzebowałem, aby oderwać się na chwilę od maturalnych przygotowań, więc drugi tom w paczuszce od listonosza uradował mnie niezmiernie.

Książki fantastyczne

Metro 2033 już jutro!

Dodała: , · Komentarzy: 0
okładka

Już jutro swoją premierę będzie miała najnowsza książka Dmitry’a Glukhovsky’ego. Powieść, która powinna zainteresować niejednego fana post-apokaliptycznych realiów, mutantów, Neuroshimy i innych zombiaszczy. Autor zaprasza nas na wycieczkę po moskiewskim metrze, ostatnim bastionem moskiewskiej ludności po zagładzie nuklearnej. Metro 2033 jest efektem osobistych przemyśleń pisarza i dziennikarza nt ziemskiego życia po globalnej katastrofie nuklearnej. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis.

A już teraz fragmenty książki możecie znaleźć na oficjalnej stronie.

Drodzy moskwiczanie i goście stolicy! Moskiewskie metro to system transportu, którego użytkowanie wiąże się z podwyższonym ryzykiem.

Informacja w wagonie moskiewskiego metra

Książki fantastyczne

Mam niezmierną przyjemność poinformować, że parę chwil temu na GameExe pojawił się bardzo interesujący artykuł. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar, nasz redaktor, Tamc., mógł przeczytać i specjalnie dla Was napisać recenzję książki pt. "GONE: Faza druga: Głód", która pojawi się na półkach polskich księgarń i sklepów 24 lutego. Przeczytajcie ją i przekonajcie się, jakie wywarła wrażenie. Serdecznie zachęcam!

okładka

„Faza druga: Głód” jest drugą częścią bestsellerowej serii „GONE”, autorstwa Michaela Granta. Nie ukrywam, że pierwszy tom zrobił na mnie pozytywne wrażenie, dlatego, podczas wyczekiwania na tę lekturę, stale odzywała się we mnie niezaspokojona nutka ciekawości wymieszanej z niecierpliwością. Czy pisarzowi uda się osiągnąć, ba, nawet przeskoczyć, poprzeczkę, którą postawił sobie poprzednią częścią? Powyższe pytanie dręczyło mnie, dopóki nie dostałem książki w swe ręce. Kilka dni później, usatysfakcjonowany znałem odpowiedź.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Powieść „Złodziej Pioruna” została laureatem konkursu, organizowanego przez wortal literacki Granice.pl. Książka uplasowała się na pierwszym miejscu w kategorii „książki dla młodzieży”. Plebiscyt miał na celu wyłonienie najlepszych książek minionego roku.

„Złodziej Pioruna” jest pierwszą części serii, autorstwa Ricka Riordana, pt. „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, opowiadającej o młodym chłopcu (tytułowy Percy), który dowiaduje się, że jest synem greckiego boga – Posejdona.

Powieść cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W maju 2009 roku w Stanach Zjednoczonych została już wydana jej piąta część – „The Last Olympian”. Seria od wielu tygodni znajduje się na liście najlepiej sprzedających się książek dla dzieci, publikowanej przez New York Timesa. Prawa autorskie do książek sprzedano w ponad 30 krajach.

W Polsce wydano dotychczas dwa tomy przygód Percy'ego: „Złodziej Pioruna” oraz „Morze Potworów”. Trzecia część serii – „Klątwa Tytana” – pojawi się w księgarniach już 10 marca.

Na podstawie pierwszego tomu powstał film: „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Złodziej Pioruna” z Loganem Lermanem w roli głównej. Wyreżyserował go Chris Columbus (twórca filmów: „Harry Potter i Komnata Tajemnic” i „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”). Polska premiera filmu odbędzie się 19 lutego 2010 roku.

Książki fantastyczne

Bardzo mi miło poinformować, że parę chwil temu na GameExe pojawił się świeżutki artykuł. Wszystko za sprawą Couruna Yauntyrr, który, dzięki uprzejmości wydawnictwa Fabryka Słów, mógł przeczytać i specjalnie dla Was napisać recenzję książki pt. "Ja, inkwizytor. Wieże do nieba". Serdecznie zachęcam do przeczytania!

Wraz z książką otrzymujemy dwa opowiadania. Każde z nich jest długie i stanowią w sumie 377 stron powieści. W pierwszym, Mordimer nie jest jeszcze licencjonowanym inkwizytorem, a jedynie pomaga swojemu mistrzowi, Albertowi Knotte. W mieście Lahstein ktoś morduje młode i piękne kobiety. Sprawca srogo je oszpeca, posuwając się nawet do ćwiartowania zwłok, co przynosi mu mało chlubny przydomek „Rzeźnik”. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, iż ofiarami są służki tutejszej margrabiny, która, mówiąc delikatnie, swoim dość... szorstkim usposobieniem zjednała sobie wielu wrogów.

Wczytywanie...