Morze Potworów - Percy Jackson i bogowie olimpijscy #2

Morze Potworów
Ocena użytkowników
8.64 Średnia z 11 ocen
Twoja ocena

Tajemnicze zatrucie sosny Thalii osłabia magiczną granicę Obozu Herosów. Percy i jego przyjaciele mają zaledwie kilka dni na odnalezienie jedynego magicznego przedmiotu, który posiada moc wystarczającą do powstrzymania fali mitycznych bestii. Problem w tym, że aby go znaleźć, muszą pożeglować na Morze Potworów. A po drodze Percy będzie musiał opracować plan, który ocali jego dawnego kumpla, Grovera. Odkryje także straszliwą tajemnicę swojej rodziny, co każe mu się zastanowić, czy bycie synem Posejdona to zaszczyt czy przekleństwo?

Co by było, gdyby olimpijscy bogowie żyli w XXI wieku? Co by było, gdyby nadal zakochiwali się w śmiertelnikach i śmiertelniczkach i mieli z nimi dzieci, z których mogliby wyrosnąć wielcy herosi – jak Tezeusz, Jazon czy Herakles? Jak to jest być takim dzieckiem?

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Morze Potworów" Ricka Riordana jest drugą książką z serii "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy", przeznaczoną głównie dla młodszych czytelników. Akcja lektury, tak jak pierwszej części, rozgrywa się w świecie z grubsza przypominającym nasz, z tą małą zmianą, że przykładowo w Nowym Jorku mają swoją siedzibę bogowie olimpijscy, którzy oczywiście żyją i mają się świetnie. W pierwszym tomie dowiadujemy się, że Percy jest synem Posejdona oraz że przebywając w wodzie posiada kilka ciekawych... czytaj dalej...

Książki z cyklu

 • Złodziej Pioruna
  #1 Złodziej Pioruna
 • Klątwa Tytana
  #3 Klątwa Tytana
 • Bitwa w Labiryncie
  #4 Bitwa w Labiryncie
 • Ostatni Olimpijczyk
  #5 Ostatni Olimpijczyk
Wczytywanie...