Książki fantastyczne

Prószyński i S-ka: Wrzesień będzie wietrzny!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

wichry archipelagu, prószyński i s-ka

Wiatr niesie śmierć. Tajemnicza zaraza dziesiątkuje ludność, osłabiając targane wewnętrznymi konfliktami księstwo Kałakowa. Nawet wznoszące się pośród wzburzonych mórz niedostępne mury nie chronią przed wszystkim, a fanatyczni Maharrahtczycy tylko czekają na okazję, by przejąć władzę.

Atak żywiołaka na zmierzający do wyspy powietrzny statek zaprzepaścił szansę na pokój. Śmierć podróżującego nim Wielkiego Księcia pogorszyła i tak złą sytuację archipelagu. Los wysp spoczywa teraz w rękach młodego księcia Nikandra i autystycznego chłopca, który potrafi narzucić siłom natury swoją wolę.

Czy jest on jednak zbawcą, czy niszczycielem?

"Wichry archipelagu" to wyraźny styl, inteligentny język i niesamowita wyobraźnia.

Orson Scott Card, autor „Gry Endera”

Książki fantastyczne

Kontynuacja powieści, która zdobyła Zajdla

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Oto świat składający się z wielu wersji. Większość wionie grozą przemijania. Ale jest też jedno wspaniałe, piękne oblicze. Niedoskonali mieszkańcy lądują w niszczejącej wersji, wybrani awansują. A nad wszystkim pieczę sprawują Przeksiężycowi.

Oto świat, w którym nie ma miejsca na indywidualność. Wszystko podporządkowane jest sztuce... i chęci przetrwania.

Oto Lunopolis, gdzie mieszkańcy żyją chwilą, przerażeni wizją wyroku, który da im namiastkę szczęścia lub pogrąży w rozpaczy i entropii, gdzie naturalnym jest, iż ludzi w przeszłości, mimo że jeszcze nie umarli, bliscy uznają za martwych?

Kim są Przedksiężycowi, istoty, które decydują o życiu i śmierci każdego istnienia? Od czego zależy śmierć lub życie każdego człowieka?

Odpowiedzi może być wiele...

Fascynująca opowieść trzykrotnej laureatki Nagrody im. Janusza Zajdla!

Książki fantastyczne

Podróże/Pieśń czasu, Ian MacLeod

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

podróże, pieśń czasu

Dzięki „Podróżom” traficie do miejsc niezwykłych. Od odmienionej Jerozolimy po wiatraki poruszające się dzięki własnym wiatrom. Od zimnych brytyjskich kempingów do olbrzymich, wspieranych pracą niewolników imperiów. Zakres wizji MacLeoda przedstawionych w tym zbiorze jest przytłaczający, niemniej cechą wspólną wszystkich tych opowieści jest zainteresowanie autora człowieczeństwem oraz sposób, w jaki łączy to co fantastyczne i dziwne z przeciętną codziennością. Spodziewajcie się znaleźć w „Podróżach” cuda, zaskakujące prawdy i świetną literaturę.

PIEŚŃ CZASU

Pod koniec dwudziestego pierwszego wieku, stara, mieszkająca w Kornwalii kobieta ratuje z oceanu nagiego młodzieńca i zabiera go do swego pięknego domu. Bohaterka jest światowej sławy skrzypaczką i – mimo nowoczesnych metod przedłużania życia – zbliża się do kresu swych dni. Niedoszły topielec z kolei cierpi na utratę pamięci, nie wie o sobie nic. Kobieta nadaje mu imię Adam. Zaczyna opowiadać mu swoje wspomnienia, on okazuje się wiernym słuchaczem. Opowieści bohaterki są przerywane scenami z codziennego życia w kornwalijskim domu. Barwne, pełne wydarzeń życie artystki prawie pozwala nam zapomnieć, że cała historia rozgrywa się w chaotycznym i niebezpiecznym świecie epoki. MacLeod przedstawia w książce specyficzną, fascynującą wizję dwudziestego pierwszego stulecia – wieku katastrof i nowych, śmiertelnych chorób. Niemniej, jak często w pisarstwie tego autora, okazuje się, że historia osobista zawsze jest ważniejsza od tej powszechnej.

Ray Olson, Booklist

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

funki koval, wbrew sobie, okładka

Bohaterowie są zmęczeni. Poruszają się po omacku, w mroku kłamstw i półprawd. Nawet Funky, sklonowany za sprawą medycznych sztuczek drolli, zwraca się przeciwko sobie. On sam, jego sprzymierzeńcy i czytelnicy nie wiedzą, po czyjej stanąć stronie.

Pionki są rozstawione. Nikt nie jest pewny wygranej.

Maciej Parowski (ur. 1946) – polski pisarz, felietonista, scenarzysta komiksów, krytyk literacki i filmowy. Od 1982 roku kierownik działu literatury polskiej w „Fantastyce” (od 1990 w „Nowej Fantastyce”), w latach 1992-2003 również naczelny pisma. Obecnie v-ce naczelny „NF”. Prowadzi też krytyczny kwartalnik „Czas Fantastyki” (od 2004). Współautor scenariuszy komiksów: „Funky Koval” – wspólnie z Jackiem Rodkiem (rys. Bogusław Polch), „Wiedźmin” – wspólnie z Andrzejem Sapkowskim (rys. Bogusław Polch). Scenarzysta komiksów: „Planeta robotów” (1986/89 – rys. Jacek Skrzydlewski), „Naród wybrany” (1992, rys. Jarosław Musiał), „Burza” (1992, 2003 fragmenty – rys. Krzysztof Gawronkiewicz).

Jacek Rodek (ur. 1956) – w latach 80-tych XX wieku był jednym z założycieli magazynu „Fantastyka”, w którym początkowo był kierownikiem działu literatury zagranicznej, a następnie zastępcą redaktora naczelnego oraz redaktorem naczelnym magazynu "Komiks-Fantastyka". W kolejnych latach redaktor w wydawnictwach Orbita i Korona. Na początku lat 90-tych pomysłodawca i redaktor magazynu komiksowego magazyn "CDN". W 1993 roku założył Wydawnictwo MAG, którym kieruje do dziś. Początkowo wydawał gry fabularne i magazyny, jak „Magia i Miecz” (103 numery w latach 1993 – 2002) i „Fenix” (w wyd. MAG w latach 2000 – 2001). Obecnie specjalizuje się w beletrystyce fantasy i science fiction.

Książki fantastyczne

Hugo 2011 rozdane!

Dodała: , · Komentarzy: 0
hugo 2011

Dziś w nocy poznaliśmy laureatów najbardziej prestiżowej nagrody, jaką można przyznać twórcom dziedziny science fiction i fantasy: Hugo. Nagrody rozdano w Peppermill Hotel (co jak co, ale pisarze na zachodzie chyba nie mają się najgorzej) w Nevadzie. Ceremonii przewodniczyli Jay Lake (w Polsce znany głównie jako autor "Próby Kwiatów") oraz Ken Scholes (którego polskich tłumaczeń jeszcze się nie doczekaliśmy) z boczną asystą Tima Powersa (na podstawie jego powieści powstali "Piraci z Karaibów: Na nieznanych Wodach", mowa o pozycji "Na dziwniejszych pływach"), Boris Vallejo<> (peruwiański ilustrator fantasy), Ellen Asher (mam nadzieję, że kiedyś będę mogła o niej coś napisać) oraz oczywiście George'a RR Martina (jego chyba nie trzeba przedstawiać) i Roberta Silverberga (autor cyklu "Planeta Majipoor" i wielu innych powieści wydawanych głównie w latach '90). Tegoroczna statuetkę zaprojektowała Marina Gelineau. Podoba wam się? Ciekawe, czy Hugo Gernsback byłby zadowolony z twórczości tegorocznych zwycięzców.

Książki fantastyczne

Rebisowych premier ciąg dalszy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

misja honor, rebis, okładka

Od 10 sierpnia można już szukać w księgarniach Misji Honor, kolejnego tomu militarnej SF, autorstwa Davida Webera.

Gwiezdne Królestwo Manticore i Republika Haven od lat toczą zażarta wojnę. Po obu stronach dojrzewa już przekonanie, że najwyższy czas ją zakończyć. Zwłaszcza, że w powietrzu wisi nowy konflikt między Królestwem Manticore a Ligą Solarną. Aby uniknąć zgubnej wojny na dwa fronty, Honor Harrington opracowała odważną strategię – wymagająca czasu, ale gwarantującą sukces. Krótkowzroczni politycy opóźniają precyzyjny plan Honor, a dzięki zwłoce Równaniu udaje się przeprowadzić uprzedzający atak. Jego skutki radykalnie zmieniają układ sił, a nowa strategiczna sytuacja wymaga wyjątkowych rozwiązań. Honor zna już smak porażki i teraz powraca po ostateczne zwycięstwo.

David Weber to jedna z największych gwiazd światowej fantastyki, znany przede wszystkim z doskonałych cykli militarnej SF („Honor Harrington”, „Starfire”) i rewelacyjnej space opery Schronienie. Łączny nakład jego książek przekroczył już siedem milionów egzemplarzy, a kilkanaście tytułów trafiło na listę bestsellerów New York Timesa.

Książki fantastyczne

Nazwanie bestii, Mike Carey

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

nazwanie bestii, mike carey, wydawnictwo mag, okładka

Nazwanie Bestii to doskonałe połączenie czarnego kryminału, horroru i dark fantasy. Ukaże się nakładem Wydawnictwa Mag 19 sierpnia.

Mówią, że droga do piekła jest wybrukowana dobrymi chęciami, ale jeśli spytacie Feliksa Castora, powie wam, że wśród owego bruku znajdzie się też sporo arogancji, bezmyślnej brawury i głupoty. Nie można bez końca grać na dwie strony i liczyć na to, że się nam upiecze. Nadszedł nieunikniony kryzys, i teraz Castor ma krew na rękach. No, nie własnych rękach – jak zwykle to inni spłacają rachunki: przyjaciele, znajomi, przypadkowi przechodnie…

Castor zatem topi smutki w morzu taniej whisky, a tymczasem niewinna kobieta traci życie, jej córka zapada w śpiączkę, nielicznym przyjaciołom, którzy mu jeszcze zostali, zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo, a po ulicach krąży demon. I to nie byle jaki demon – ten bowiem dosiada duszy jego najlepszego kumpla.

I nie można go przepędzić, nie zabijając gospodarza.

Powieści o Castorze dzieją się w świecie, w którym duchy i nadnaturalne istoty z ledwie zauważalnych postaci pochodzących z mitów i baśni stały się częścią akceptowanej rzeczywistości. Stały lecz nieunikniony wzrost zainteresowania człowieka światem pozagrobowym i zjawiskami nadprzyrodzonymi wydobył ich z cienia i sprawił że ich obecność w naszym świecie jest oczywista. Duchy stały się powszechne, lecz nie wszyscy je widzą. Demony można wywołać nieuważnym słowem. A wampiry….no cóż, nikt nie wie o nich ale gdzieś tam istnieją.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Wczorajszego dnia za pośrednictwem wydawnictwa Prószyński i S-ka swoją polską premierę miała książka Charlesa Yu – "Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie". Jeżeli fragmenty książki nadal nie przekonują Was do zakupu tej pozycji, to w rozszerzeniu newsa znajdziecie inne opowiadanie amerykańskiego pisarza zatytułowane "Standardowy zestaw samotności"

Książki fantastyczne

"Córka Imperium" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś zasoby GameExe zostały poszerzone o recenzję Córki Imperium, którą wznowiło wydawnictwo REBIS.

corka imperium

Książka opowiada historię Mary Acoma, która niespodziewanie zostaje głową rodu, nad którym zawisło widmo zagłady. Czy poradzi sobie z tą typowo męską rolą i jakich sztuczek będzie musiała użyć, by uchronić rodzinne posiadłości i honor, przekonacie się z naszej recenzji.

Raymond E. Feist oraz Janny Wurts to autorzy, którzy do niedawna pozostawali dla mnie całkiem obcy. Teraz, dzięki Wydawnictwu Rebis, miałem okazję zapoznać się z „Córką imperium” – pierwszym tomem trylogii, który we wznowionym wydaniu trafił do naszych księgarń.

Przyznam szczerze, że nie miałem żadnych oczekiwań względem tego tytułu. Krótki opis, reklamujący książkę jako walkę o rodzinne dziedzictwo, nie wydawał się bynajmniej odpychający, ale już strona z podziękowaniami zwróciła moją uwagę. Znalazł się tam wpis odnośnie wycieczki do Korei i szybko przewróciłem kolejne strony, by przekonać się, czy „Córka imperium” przypadkiem nie korzysta z bogatej i wciąż nieco tajemniczej dla Europejczyków kultury Dalekiego Wschodu.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Kolejny tom cyklu „Upadli”

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

namiętność, upadli, okładka

„W każdym życiu wybiorę ciebie. Tak jak ty zawsze wybierałeś mnie. Na zawsze”.

Trzeci tom uzależniającego cyklu UPADLI, w którym Luce musi poznać przeszłość, poznać prawdę i zmienić przeznaczenie.

Luce była gotowa umrzeć dla Daniela. I to właśnie robiła. Raz za razem. Luce i Daniel stale się odnajdywali, by wkrótce znowu zaznać bólu rozstania – Luce umierała, a Daniel pozostawał samotny i nieszczęśliwy. Czy oby na pewno tak musiało być...?

Luce jest pewna, że coś – lub ktoś – w jednym z jej wcześniejszych wcieleń może jej pomóc w obecnym. Dlatego wyrusza w najważniejszą podróż swojego życia – powraca w przeszłość, by na własne oczy zobaczyć, co ją łączyło z Danielem... i odnaleźć klucz, dzięki któremu ich miłość mogłaby przetrwać.

Cam i legiony aniołów oraz Wygnańców rozpaczliwie pragną pochwycić Luce, nikt jednak nie dąży do tego bardziej gorączkowo niż Daniel. Goni za Luce przez ich wspólne przeszłości, przerażony tym, co by się wydarzyło, gdyby zmieniła historię. Wtedy ich ponadczasowa miłość mogłaby zginąć... na zawsze.

Wczytywanie...