"Skyrim" rozszedł się w 20 milionach egzemplarzy

1 minuta czytania

Wszyscy eksperci, którzy wieścili rychły upadek gier skupiających się wyłącznie na rozgrywce dla jednego gracza, muszą teraz cierpieć na niemały ból głowy. Z liczbami nie sposób się kłócić, a i sam Antoni Macierewicz miałby spory problem z logicznym wyjaśnieniem, dlaczego produkcja należąca do zdawałoby się wymierającego gatunku, sprzedała się tak dobrze, iż można zagwizdnąć z podziwu.

skyrim, sprzedaż

Fakty sprzedażowe są jednak niezaprzeczalne – 3.5 miliona pudełek w ciągu 48 godzin, 7 milionów kopii w przeciągu tygodnia, 20 milionów egzemplarzy przez ponad dwa lata. O "Skyrim" można napisać wiele, również negatywów, lecz taki wynik budzi uzasadniony szacunek i zmusza do uniesienia kapeluszy w geście uznania. Tym bardziej, że to jeszcze nie koniec, bo choć na oficjalne dodatki nie powinniśmy już raczej liczyć, to utalentowani gracze nie śpią, codziennie zasypując nas mnóstwem świetnych modyfikacji. Dobrym przykładem jest "Skywind", który spokojnie może się przyczynić do sprzedania kolejnych kilkunastu tysięcy kopii.

Pytanie tylko, na ile (i czy w ogóle) tak olbrzymia popularność piątej części serii przełoży się na sukces "The Elder Scrolls Online"?

Komentarze

0
·
Sporo egzamplarzy, ale czego można było się spodziewać po tak boskiej grze?
1
·
Bosko nudnej, znaczy się...
1
·
Daimonion w pełni popieram twoje słowa, też uważam że Skyrim dupy nie urywa. :-)
1
·
"Skyrim" może nie jest produkcją doskonałą i krytyka stanowczo poszalała z tymi wszystkimi "10/10" lub "kamieniami milowymi gatunku", ale nie da się ukryć, że jest to cholernie dobra gra. Ja do dzisiaj miło wspominam "piąteczkę", a także nierzadko bije się z myślami, czy nie warto ponownie powrócić do ojczyzny Nordów - mało który współczesny cRPG zmusza mnie do takich kontemplacji, a to już jest coś W porównaniu do "Obliviona" jest pewien progres.

Wynik sprzedaży jak najbardziej zasłużony.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...