W Skyrim gramy najwięcej, czyli zestawienie Raptr

1 minuta czytania

Usługa dla graczy Raptr przygotowała zestawienie tytułów, przy których gracze spędzają najwięcej czasów. W kategorii RPG oraz w ogólnej klasyfikacji wszystkich branych pod uwagę tytułów zwyciężyło The Elder Scrolls V: Skyrim.

skyrim, the elder scrolls

Jak też wyliczono, wśród ponad 10 mln graczy zarówno na PC, jak i konsoli Xbox 360, niewielką przewagę głosów nad Call of Duty: Modern Warfare 3 wygrało najnowsze dziecko Bethesdy. Trzeba dodać, że podczas liczenia nie sumowano jedynie wszystkich godzin spędzonych przy grze, ale powstał specjalny wzór uwzględniający całkowitą liczbę godzin poświęconych grze w ciągu miesiąca od jej debiutu, przeciętną długość jednej sesji w pierwszym miesiącu, jak też średni czas spędzony przez użytkowników w trakcie pierwszego tygodnia od premiery danej gry. W podsumowaniu nie wzięli udziału gracze z konsol PlayStation 3 i Wii, gdyż nie ma narzędzi pozwalających na zebranie odpowiednich danych.

Stworzono także osobne kategorie. W tej przeznaczonej dla RPG drugie miejsce przypadło Dragon Age II, zaś kolejne zajęli odpowiednio: Deus Ex Human Revolution, Dark Souls oraz rodzime Two Worlds II.

W przypadku gier MMO największa awans, bo aż o 2500%, zaliczyło DC Universe Onlne. Wynik ten jest na pewno efektem przejścia gry na model free-to-play. Nieco mniej czasu w kategorii tych "darmowych" gier spędzono przy Champions Online oraz All Point Bulletin.

Jak myślicie, czyżby taki wynik Bethesdy był rezultatem wzmożonej akcji wyszukiwania błędów czy też raczej szerokiego zainteresowania na zasadzie "ciekawe co tym razem popsuli"?

Komentarze

0
·
Two worlds 2 na takim dobrym miejscy tyle po premierze? Brawa!!! Dziwi i martwi mnie tylko brak W2

To było do przewidzenia - Skyrim był robiony dla mas, nie zagorzałych fanów gier RPG. Wiem co mówię, gdyż mój kolega, który gra głównie w strzelanki, zachwyca się Skyrim, a RPG-ów nie lubi. Z kolei Deus Ex to nie jest "czysty RPG", czyli zamiast mieczem i czarami, głównie strzelamy, ale nie miał on taka siłę przebicia i reklamę jak Skyrim i dlatego zajął drugie miejsce.
0
·
@UP.
Dlaczego zakładasz że gry RPG muszą mieć miecze i czary, a nie strzelanie ? Od kiedy to wykładnikiem rodzaju gry jest oręż jakim się w niej posługujemy. Dlaczego do dziś niekwestionowanym królem RPG jest Fallout 1 & 2 ?
Mnie nie dziwi brak Wiedźmina 2. Przecież to zestawienie obejmuje czas spędzony w grze, a W2 jest grą krótką, na dodatek również bardziej stawiającą na akcję niż RPG ( choć nie jest tak źle z tym RPG ). Co do Two Worlds II, to trzeba być dumny z polskiej gry. Nie wiem jak to wygląda w dwójce, ale ja na jedynkę straciłem wiele, wiele godzin.
0
·
Według mnie czysty RPG z krwi i kości, całkowicie czysty itk. to taki na miecze i czary. Może być też strzelanie, ale mi chodzi o klasyczny RPG.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...