Książki fantastyczne

Czas Zmierzchu na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pewnie dość się naczytaliście o wszystkich tych przepowiedniach o końcu świata i nastaniu czegoś, czego już tak skwapliwie nikt nie opisał tak dokładnie. Co jednak powiecie na jeszcze jedną opowieść o zagładzie? Najlepiej obeznanym w tym temacie osobnikiem jest Frey, który przygotował dla was recenzję Czasu Zmierzchu.

czas zmierzchu

Oczywiście, sam podchodzę do apokalipsy raczej na spokojnie. Wiadomo, że koniec świata to umowne wydarzenie, kiedy tak naprawdę na świat powróci prawdziwy bóg... a raczej bogini i nie zdziwię się, jeśli będzie to Lolth. Znany z Metra 2033 rosyjski pisarz przedstawia swoją wersję wydarzeń i sądząc po ocenie, jest na co rzucić okiem.

Przekonajcie się sami, sięgając do lektury naszej recenzji.

Książki fantastyczne

„Cesarz Nihon-Ja” – premiera

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

zwiadowcy, cesarz nihon-ja

W środę, 11 stycznia, trafił do księgarń długo oczekiwany, dziesiąty tom serii „Zwiadowcy” australijskiego pisarza, Johna Flanagana. Opowiadająca o przygodach młodego Willa seria cieszy się ogromną popularnością na świecie, łączna sprzedaż osiągnęła już ponad 7 milionów egzemplarzy, a prawa do tłumaczenia wykupiło kilkadziesiąt krajów. W Polsce „Zwiadowcy” zadebiutowali w 2009 roku i niedługo po premierze zyskali grono zagorzałych wielbicieli. Z inicjatywy fanowskiej powstało między innymi forum o serii oraz dedykowana książkom strona na Facebooku. Już w zeszłym roku biura podróży zaczęły organizować wyjazdy tematyczne dla młodzieży, w tym roku obozy wakacje ze „Zwiadowcami” zaplanowały między innymi Europejskie Centrum Kształcenia oraz Almatur.

„Cesarz Nihon-Ja” rozgrywa się w kraju stylizowanym na dawną Japonię, gdzie dochodzi do przewrotu. Dowódca elitarnej grupy wojowników występuje przeciwko prawowitemu władcy, co prowadzi do krwawego konfliktu. Kolejna odsłona „Zwiadowców”, czyli „Zaginione opowieści”, ukaże się latem tego roku, a już w maju w księgarniach pojawi się pierwszy tom skandyjskiej trylogii Flanagana, „Brotherband”.

Książki fantastyczne

Śmierć w pigułce na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Miło mi poinformować, że dzięki Tamcowi. na łamach GameExe można od dziś znaleźć jeszcze świeżutką recenzję przedostatniej części cyklu Wielka wojna diabłów pióra Kennetha B. Andersena.

smierc w pigułce

Duńczyk przedstawia dalsze losy Filipa Engella, czyli głównego bohatera także dwóch poprzednich części serii. Tym razem Filipa spotyka śmierć. Niby nic wielkiego, ale problem pojawia się wtedy, gdy go tam nie wzywał ani Lucyfer, ani też Mortimer. Dlaczego młodzieniec zdecydował się na taki krok?

Tego dowiecie się z książki, ale wpierw zapoznajcie się z naszą recenzją, by przekonać się, czy warto sięgnąć po tę pozycję.

Książki fantastyczne

Fragment Dragon Age: Rozłam po polsku!

Dodał: , · Komentarzy: 2
drago age ii, rozłam, assunder, da2, david geyder, fragmenty, tłumaczenie, książki fantasy

Nasi przyjaciele z Przystani Szarego Strażnika, przygotowali nie lada gratkę dla fanów książek osadzonych w świecie DA. Jak pewnie wiecie, nowa powieść jednego z twórców Dragon Age – Davida Geydera pt. "Rozłam", pojawi się w Polsce dopiero w marcu 2012 roku. Na 'zachodzie' jednak miała już swoją premierę, przez co jej wybrane fragmenty w języku angielskim, są powszechnie dostępne w sieci. Redaktorzy przystani, postanowili zrobić nam poświąteczny prezent i przetłumaczyli drugi fragment książki na język polski! Wszyscy więc możemy się przekonać, czy warto czekać na premierę i chociaż na chwilę zagłębić się w wydarzenia, które mają miejsce po DA2.

Tłumaczenie znajdziecie tutaj.

Książki fantastyczne

Assassin's Creed: Bractwo – Recenzja na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Producenci gier zawsze szukają sposobu, by dodatkowo zarobić na swoich produktach. Nie inaczej jest z Assassin's Creed, który doczekał się już serialu oraz drugiej książki – Bractwo. Najnowsze przygody Ezio wzięła pod lupę Ati, by stwierdzić czy są warte grzechu (kto jak kto, ale ona na grzeszeniu się zna :)). Co z tego wynikło? Tego oczywiście dowiecie się z recenzji oraz mojej poobijanej twarzy, jeśli ten żarcik nie okazał się śmieszny... Tymczasem, dziękujemy wydawnictwu Insignis za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego i życzymy miłej lektury.

bractwo, assassin's creed: bractwo, assassin's creed, assassin's creed: renesans, ezio, olivier bowden, monteriggioni, borgia, rodrigo borgia, auditore, mario, cesare, brotherhood, desmond, animus, leonardo da vinci, przemysław bieliński
Książki fantastyczne

Nigdy nie ufam produktom, które zdobywają jakieś nagrody. Zawsze mam wrażenie, że kryje się za nimi jakieś podstępne drugie dno. Odsuwając jednak na bok moją paranoje, trzeba szczerze powiedzieć, że wszystko zależy od jurorów, a tutaj nie ma reguły – gust to gust, każdy ma inny. Z opinią jury "Nowej Fantastyki" postanowił zmierzyć się Pandemon w swojej recenzji powieści Andrzeja Tuchorskiego pt. "Rezydent wieży", która zwyciężyła w konkursie literackim tego czasopisma. Miłego czytania!

baldur's gate, icewind dale, nowa fantastyka, andrzej tuchorski, rezydent wieży, rezydent wieży. księga i, klavres, sobrinus, verena

Dziękujemy wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz recenzencki.

Książki fantastyczne

W gąszczu informacji prosto z branżowych kuluarów i zawirowań jubileuszowo-świątecznych, umknęło mi parę nowinek związanych z książkami opartymi na uniwersach zrodzonych w umysłach pracowników BioWare. Jasne, jak szepcze mi do uszu praktyka, zapewne nie będzie to proza najwyższych lotów i trudno oczekiwać głębszej uczty literackiej, jednakowoż w każdej z tych pozycji czuć zawsze pewną nutkę klimatu gier. Poza tym, jakby nie patrzeć, jest to jedna z ambitniejszych form rozwijających nasze ulubione światy, więc nie ma co kręcić nosem.

dragon age: rozłam

O „Dragon Age: Rozłam”, co nieco zdążyłem już napisać, lecz dla przypomnienia – jest to tytuł przybliżający wydarzenia, które doprowadziły do zburzenia odwiecznej równowagi panującej w całym Thedas. Co spowodowało, że Templariusze i Kręgi Magiczne wyrwały się z ciasnej smyczy Zakonu Andrasty? Otrzymamy odpowiedź na te pytanie, czytając najnowszą powieść Davida Gaidera. Wszystko zostanie skąpane w szlachetnych klimatach krainy Orlais, a na dodatek obiecano, że na kartach książki spotkamy kilku starych znajomych (m.in. Wynne i Shale).

Książka zadebiutuje w księgarniach 8 marca, natomiast już dziś, dzięki naszym kolegom z Przystani Szarego Strażnika, możecie przeczytać słodziutki fragment „Rozłamu” – „Jestem duchem Iglicy”. Smacznego.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

prószyński i s-ka, królewska krew. wieża elfów, michael j. sullivan, chris columbus, jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie, dallas ’63, stephen king

Ostatnie dni to same dobre wieści dla fantastycznych pozycji ukazujących się nakładem naszego wydawnictwa!

Najpierw "Library Journal" opublikował listę najlepszych pozycji science fiction i fantasy minionego roku, wyróżniając między innymi dwupak powieściowy "Królewska krew. Wieża elfów" Michaela J. Sullivana.

Kilka dni temu studio należące do Chrisa Columbusa ("Kelvin sam w domu", "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Harry Potter i Komnata Tajemnic") ogłosiło, że zekranizuje powieść "Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie" Charlesa Yu. Na stołku reżysera zasiądzie Brendan Bellomo.

Również "The New York Times" pokusił się o ranking najlepszych powieści kończącego się roku. Wśród dziesięciu pozycji znalazło się "Dallas ’63" Stephena Kinga.

Cieszymy się z tego, że redaktorzy docenili wydane przez nas książki. Czekamy także niecierpliwie na film – obraz na podstawie tan niezwykłej powieści na pewno będzie wydarzeniem.

Wczytywanie...