Spotkanie z Dariuszem Domagalskim i Marcinem Wełnickim

Informacja prasowa

bellona, spotkanie autorskie, dariusz domagalski, marcin wełnicki, testament domoklesavlad dracula

W piątek, 13 stycznia o godzinie 17:30 w Empiku w Galerii Bałtyckiej (Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141) odbędzie się spotkanie autorskie z Dariuszem Domagalskim autorem Vlada Draculi oraz Marcinem Wełnickim autorem Testamentu Damoklesa.

Pragniemy zaprosić wszystkich czytelników z Trójmiasta i okolic na wspólne spotkanie autorskie.

O autorach:

Dariusz Domagalski
Urodzony w 1972 roku. Zodiakalna waga — znak uważany przez astrologów za najlepszy dla twórców literatury. Mieszka w Gdańsku. Nie może sobie wyobrazić życia bez morza i wiatru. Zapalony żeglarz, beznadziejny romantyk, wyznawca taoistycznej równowagi i poszukiwacz buddyjskiej nirwany. Specjalista do spraw marketingu i systemów zarządzania jakością, ale przede wszystkim wielki pasjonat historii. Interesuje go zwłaszcza starożytność i średniowiecze. Z tego zamiłowania zrodził się cykl powieściowy opisujący wielką wojnę z zakonem krzyżackim 1409-1411 ("Delikatne uderzenie pioruna", "Aksamitny dotyk nocy", "Gniewny pomruk burzy"). Autor powieści "Cherem" — kryminału osadzonego w Trójmieście i poruszającego wątki mistyczne. Na swoim koncie posiada liczne opowiadania historyczne, hard s.f., space opera i popularne humoreski ORP DZIK. Scenarzysta komiksów o wikingach oraz felietonista magazynu "Science Fiction Fantasy i Horror", a jego teksty publicystyczne można znaleźć również na portalach internetowych.

Marcin Wełnicki
Prawnik, ukończył aplikację notarialną i studia socjologiczne. Tłumaczy gry planszowe dla Galakty, napisał wiele tekstów publicystycznych o filmach i grach, a także recenzji książek. Prowadzi blog około literacki "Biały Atrament". Przez lata związany z polskim środowiskiem graczy gry fabularnej "Gasnące Słońca" (opublikował wiele artykułów fanowskich, w tym przygodę w czasopiśmie "Magia i Miecz"). Autor materiałów do gier fabularnych dla wydawnictw White Wolf, Hollistic Design i Red Brick. Twórca gier planszowych (m.in. "Zagłady Atlantydy"), które wciąż znajdują się w produkcji. Publikował opowiadania w "Nowej Fantastyce" i "Science Fiction, Fantasy i Horror", powieścią debiutował w 2010 roku ("Śmiertelny bóg"). Lubi fantastykę, zwierzęta i antropologię. W wolnym czasie szwenda się po europejskich muzeach (gdy ma za co) i polskich ostępach (znacznie częściej). Ma w planach zwiedzić Azję (i Afrykę, i...) i napisać o tym książkę.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...