„Cesarz Nihon-Ja” – premiera

1 minuta czytania

Informacja prasowa

zwiadowcy, cesarz nihon-ja

W środę, 11 stycznia, trafił do księgarń długo oczekiwany, dziesiąty tom serii „Zwiadowcy” australijskiego pisarza, Johna Flanagana. Opowiadająca o przygodach młodego Willa seria cieszy się ogromną popularnością na świecie, łączna sprzedaż osiągnęła już ponad 7 milionów egzemplarzy, a prawa do tłumaczenia wykupiło kilkadziesiąt krajów. W Polsce „Zwiadowcy” zadebiutowali w 2009 roku i niedługo po premierze zyskali grono zagorzałych wielbicieli. Z inicjatywy fanowskiej powstało między innymi forum o serii oraz dedykowana książkom strona na Facebooku. Już w zeszłym roku biura podróży zaczęły organizować wyjazdy tematyczne dla młodzieży, w tym roku obozy wakacje ze „Zwiadowcami” zaplanowały między innymi Europejskie Centrum Kształcenia oraz Almatur.

„Cesarz Nihon-Ja” rozgrywa się w kraju stylizowanym na dawną Japonię, gdzie dochodzi do przewrotu. Dowódca elitarnej grupy wojowników występuje przeciwko prawowitemu władcy, co prowadzi do krwawego konfliktu. Kolejna odsłona „Zwiadowców”, czyli „Zaginione opowieści”, ukaże się latem tego roku, a już w maju w księgarniach pojawi się pierwszy tom skandyjskiej trylogii Flanagana, „Brotherband”.

Komentarze

0
·
Nie wiedziałem, że niedługo wyjdzie nowa seria napisana przez Flanagana. Na pewno przeczytam Ale uważam, że będzie jej więcej niż trzy części. Co do nowego tomu "Zwiadowców", pożyczę z biblioteki i sprawdzę. CHoć wszystkie ważne wątki został zakończone i coraz to nowa część to kolejna przygoda z kolejnym trudnym do pokonania wrogiem, to w Chinach może być ciekawie. Tylko bez zbędnych opisów i zachwytów nad umiejętnościami zwiadowców, bo tego mam już dosyć.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...