Książki fantastyczne

Informacja prasowa

istiota chaosu

Książka jest kontynuacją miłosnej historii Ethana, nastolatka z Gatlin i Leny – jednej z Obdarzonych, na której ciąży pewna klątwa. W lutym przyszłego roku do kin trafi ekranizacja „Istot”.

Debiutancka powieść autorstwa Kami Garcii i Margaret Stohl pt. „Beautiful Creatures” („Piękne Istoty”) ukazała się w Stanach Zjednoczonych w grudniu 2009 roku i natychmiast trafiła na pierwsze miejsce listy Amazon.com w kategorii książek młodzieżowych. Określana jako następca “Harryego Pottera i “Zmierzchu” była bestsellerem New York Timesa i zdobyła nagrodę American Library Association. Równie entuzjastycznie została przyjęta druga i trzecia część sagi – "Beautiful Darnkess” („Istoty Ciemności”) i „Beautiful Chaos” („Istoty Chaosu”).

17 października, nakładem wydawnictwa Łyński Kamień pojawi się polska edycja trzeciej części Sagi.

Książki fantastyczne

Nagroda Spectrum 2012 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0

W poprzednim tygodniu zakończył się Gaylaxicon 2012, mający miejsce w Minneapolis. Jak co roku, podczas konwentu przyznawana jest nagroda Spectrum dla uhonorowania prac z dziedziny sci-fi, fantasy i horroru, które poruszają temat i problemy społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transgenderycznych bądź w pozytywny sposób przedstawiają tę grupę.

spectrum award

Lista nominowanych za najlepszą powieść jest długa, lecz jurorzy dokonali wyboru, określając zarówno zwycięzcę, jak i pozycje bliskie nagrodzenia.

Książki fantastyczne

Maja Lidia Kossakowska wciąż działa...

Dodał: , · Komentarzy: 2
sushi punk

Udało nam się wykraść utajnione informacje wprost z warsztatu ulubienicy Aniołów – pewnej pani Mai. Okazuje się, iż nastąpiła pewna zmiana planów. "Sushi Punk" jest tym, co zajmuje obecnie umysł Mai Kossakowskiej. A o to co czytamy na stronie Fabryki Słów:

"Wszechobecny zapach krwi i szatkowanie samurajskim mieczem w dużych ilościach gwarantowane".

Czeka nas chyba najbardziej szalona i krwawa książka w karierze "pierwszej szamanki Fabryki".

Książki fantastyczne

Zaprojektuj okładkę dla Anny Kańtoch!

Dodał: , · Komentarzy: 2
anna kańtoch

„Czwarta nad ranem” bardzo interesujący zbiór świetnych opowiadań Anny Kańtoch, w postaci darmowego e-booka. Ma on jednak jedną małą, ale arcyważną wadę – nie ma okładki. Dlatego właśnie autorka ogłosiła konkurs, który powinien zainteresować garstkę najbardziej kreatywnych osób, które nie mają co robić w sobotnie popołudnia...

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

assasin's creed

Już w listopadzie w księgarniach kolejny tom serii Assassin’s Creed

Objawienia – tak zatytułowany jest czwarty już tom bestsellerowej serii Assassin’s Creed Olivera Bowdena. Książka, która pojawi się nakładem wydawnictwa Insignis Media, trafi na półki polskich księgarń już 7 listopada.

Objawienia to ostatnia już powieść o losach Ezia Auditore, młodego florenckiego szlachcica, który odkrywając w dramatycznych okolicznościach swoje powołanie, staje się po wielu perypetiach jednym z asasynów (Assassin’s Creed: Renesans), a potem – jako mistrz Bractwa – toczy otwartą walkę z demonicznym zakonem templariuszy (Assassin’s Creed: Bractwo). Bazujące na fabule gier Assassin’s Creed powieści Olivera Bowdena oprócz dynamicznej akcji, egzotyki miejsc, sugestywnych opisów walk i aury tajemniczości, oferują czytelnikowi coś jeszcze: znakomite osadzenie fabuły w realiach historycznych i bardzo przekonujące wrażenie, że prawdziwe, znane z historii wydarzenia to konsekwencja działania Ezia, asasynów i templariuszy.

W powieści Objawienia Ezio Auditore to już dojrzały, pełny życiowej mądrości mężczyzna. Wyrusza w podróż, by odnaleźć zaginioną bibliotekę mistrza Altaïra, w której spodziewa się znaleźć tajemną wiedzę – klucz do ostatecznego pokonania templariuszy. Misja Ezia, która początkowo nosiła znamiona mistycznej pielgrzymki, wkrótce zmieni się w wyścig z czasem...

W powieści Objawienia pożegnamy się z Ezio Auditore da Firence, natomiast nie kończy ona samej książkowej serii – wydawnictwo Insignis Media już na przyszły rok zapowiada kolejną pozycję, jak można się spodziewać – związaną z wchodzącą właśnie na rynek grą firmy Ubisoft – Assassin’s Creed III.

Książki fantastyczne

Fałszywi Bogowie – recenzja!

Dodała: , · Komentarzy: 0
fałszywi bogowie, warhammer 40000, okładka

Epicka saga Herezji Horusa trwa w części drugiej cyklu. Los galaktyki spoczywa w rekach jednego człowieka, który musi dokonać wyboru: lojalność czy herezja? Tego dowiecie się z recenzji Hassan'a!

Mistrz Wojny Horus upadł. Chwila jego największej chwały przypadła na moment dokładnie przed jego upadkiem. Można mówić, że jego zdrada, nazwana później Herezją Horusa była spiskiem sił służących plugawym bóstwom Chaosu, ale sam Mistrz Wojny nie jest niewinny. Jego pycha i przeświadczenie o własnej potędze przyspieszyły tylko rozrost ziarna herezji, którego zasianie opisał Dan Abnett w swoim „Czasie Horusa”, z przyjemnością recenzowanym przeze mnie wcześniej. Teraz w ręce wpadł mi drugi tom trylogii o zdradzie Mistrza Wojny, „Fałszywi Bogowie” autorstwa Grahama McNeila. Zmiana autora mnie nieco zmartwiła – książka Abnetta podobała mi się między innymi ze względu na styl pisania autora.

Czytaj dalej!

Książki fantastyczne

Powergraph zaczyna promocję Herosów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzieje się dzieje, proszę Państwa! Wydawnictwo Powergraph ujawniło okładkę ciekawej antologii literackiej.

herosi

Teksty Jakuba Ćwieka, Rafała Dębskiego, Oli Janusz, Michała Cetnarowskiego, Rafała Kosika, Łukasza Orbitowskiego, Pawła Palińskiego, Asi Skalskiej, Kuby Małeckiego, Roberta Szmidta i Roberta Wegnera w jednym miejscu. To możliwe? I to bardzo. Antologia, czyli zestawienie wielu dzieł jako serii, w jednym miejscu, z tymi właśnie autorami, znajdzie swoje miejsce w serii Fantastyka z plusem. Objętość tego wydania sięga aż 432 stron, łącznie z twardą okładką. Koszty wręcz śmieszne jak na taki rarytas. Jedyne 43 polskie złocisze. Zacieramy rączki?

Książki fantastyczne
książki zakazane

Na przestrzeni dekad władze totalitarnych państw, instytucje religijne czy pruderyjne społeczeństwo dokonywało wątpliwych decyzji. Wszystko po to, aby zaburzyć samodzielne myślenie, wprowadzić chaos i osiągnąć osobiste korzyści. Selektywne przekazywanie informacji jest zjawiskiem znanym z historii, lecz nie obcym nawet dzisiaj. Od 30 września trwa Tydzień Książek Zakazanych, czyli inicjatywa społeczna, której się teraz przyjrzymy.

Książki fantastyczne

Uczta Dusz na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 22
okładka, uczta dusz

Kobiety w roli głównych bohaterów rzadko występują w szeroko pojętej fantastyce. Jest to domena typowo męska – odważnych, inteligentnych herosów. Niewiastom pozostaje zostać barwnym tłem na kilku wątków. Jeszcze rzadszym okazem są ambitne bohaterki. Na szczęście, feministyczna literatura fantastyczna od kilku lat przeżywa swój renesans i coraz częściej płeć piękna staje na czele interesujących wydarzeń.

Celia S. Friedman na chwilę porzuciła charakterystyczne dla siebie SF na rzecz popularnego fantasy, czego efektem jest trylogia krwawych magistrów. Pierwszy tom, "Uczta Dusz", opowiada o Kamali, ambitnej czarownicy, która pragnie przełamać monopol mężczyzn w dziedzinie władania cudzymi duszami.

Niebezpieczna magia kojarzy się zwykle z destrukcyjną mocą, skierowaną na konkretny cel przez rzucającego zaklęcie. A jakby tak to właśnie rzucający czar również stał się ofiarą własnej magii? Na taki pomysł wpadła Celia S. Friedman, znana głównie ze swojej twórczości SF, okazjonalnie zajmując się typowym fantasy. Jej "Uczta Dusz" to kompleksowa powieść o ludzkiej psyche, otwierająca trylogię magistrów.

W wykreowanym świecie magia ma swoje źródło w duszy tego, który się nią posługuje. Każde rzucone zaklęcie powoli uśmierca maga, niszcząc jego duchową cząstkę i skracając życie. Ci, których wizja przedwczesnego zgonu napawa trwogą, mogą skusić się na wykorzystywanie dusz innych osób jako źródła mocy.

Dziękujemy wydawnictwu Prószyński i S-ka za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Premiera ksiązki "Drood" w wydawnictwie MAG

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

wydawnictwo mag, mag, drood, dan simmons, premiera,

9 czerwca 1865 roku Charles Dickens – najsłynniejszy i najpopularniejszy powieściopisarz na świecie, będący u szczytu sławy i zdolności twórczych – jadąc pociągiem do Londynu w towarzystwie swojej potajemnej kochanki, przeżył katastrofę kolejową, która na zawsze zmieniła jego życie.

Czy po tym wypadku zaczął prowadzić mroczne podwójne życie? Czy conocne eskapady do najohydniejszych londyńskich slumsów i nasilająca się obsesja na punkcie ukrytego przed światem podziemnego Londynu, trupów, grobowców, morderstw, palarni opium i rozpuszczania zwłok w dołach z wapnem były tylko przejawem zwykłej pisarskiej ciekawości, czy jednak czymś znacznie bardziej przerażającym?

Podobnie jak w Terrorze, Dan Simmons w sposób nienaganny sięga po prawdziwą historię, by na jej bazie snuć fantastycznie wciągającą i budzącą grozę opowieść. Oparty na faktach z życia Charlesa Dickensa i opowiedziany przez Wilkiego Collinsa (przyjaciela Dickensa, częstego współpracownika, a także potajemnego rywala kojarzącego się z mozartowskim Salierim) "Drood" zgłębia nierozwikłane tajemnice ostatnich lat życia pisarza, a także, być może, odsłania sekret ostatniego, niedokończonego dzieła Dickensa, Tajemnicy Edwina Drooda. Mrożący krew w żyłach, niedający się zapomnieć i absolutnie oryginalny – "Drood" to Dan Simmons w szczytowej formie.

Wczytywanie...