bitwa_blizniakow

Królewska krew. Wieża elfów - Odkrycia Riyrii #1

Królewska krew. Wieża elfów
 • Autor
 • Autor tłumaczenia
 • Tytuł oryginału The Crown Consiracy. Avempartha
 • Data wydania 18 października 2011
 • Data wydania oryginału 1 października 2008
 • ISBN 978-83-7648-951-3
 • Wydawnictwo Prószyński i S-ka
 • Seria wydawnicza Seria Nowej Fantastyki
Ocena użytkowników
7,33 Średnia z 6 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Pościgi, pojedynki, magia, spiski i zamachowcy – w tej książce znajdziecie wszystko, za co pokochaliście fantasy!

Zamordowany został król. Władza przeszła w ręce spiskowców, którzy sądzili, że każdy element ich planu był doskonały. Poza jednym.

Winą próbowali obarczyć Royce’a i Hadriana.

Ci nie są jednak byle złodziejaszkami i nie pójdą dobrowolnie pod pręgierz. To okryty złą sławą duet Riyira, i nikt nie powstrzyma ich przed krwawą zemstą!

Los królestwa spoczywa w rękach dwóch najemników.

Sullivan stosuje najlepszy zabieg pozwalający ożywić świat klasycznej fantasy – przyprawia go szczyptą powieści łotrzykowskiej.

Przygody dwóch niecnych, acz sympatycznych dżentelmenów, złodziei do wynajęcia, wpadających w kolejne tarapaty, i intrygi sięgające tronów, walki o władzę oraz pradawnej magii, to doskonała, bezpretensjonalna rozrywka.

Jarosław Grzędowicz, autor cyklu „Pan Lodowego Ogrodu”

Takich trzech jak tych dwóch, to nie ma ani jednego. Stare powiedzonko pasuje jak ulał do historii Hadriana Blackwatera i Royce'a Melborna, znanych jako duet Riyria. Błyskotliwych złodziei, z których jeden ma słabość do popełniania dobrych uczynków, a drugi wolałby ich unikać. Ponieważ słabość przeważa, kończy się, jak zwykle, szeregiem awantur, bijatyk oraz wplątaniem w większą aferę. W tej na wpół łotrzykowskiej powieści jest to, z czego słynie gatunek: pościgi, walka, zdrada, podstępy, zwroty akcji. A dodatkowo: mnóstwo wysokiej jakości humoru.

Jakub Winiarski, redaktor naczelny miesięcznika „Nowa Fantastyka”

Michael J. Sullivan

Urodzony w 1961 roku, w Detroit, amerykański pisarz fantasy. Debiutował w 2008 roku powieścią „Królewska krew”, która rozpoczyna epicką serię o przygodach dwóch złodziei: Royce’a Melborne’a i Hadriana Blckwatera. Książka spotkała się z gorącym przyjęciem czytelników (była tłumaczona na sześć języków, ukazało się kilka wydań), co otworzyło drogę do opublikowania kolejnych tomów. Szósta, a zarazem ostania odsłona serii ukaże się w 2012 roku. Historia została tak przemyślana, aby każdy pojedynczy tom stanowił zamkniętą całość.

Książki z cyklu

 • Nowe imperium. Szmaragdowy sztorm
  #2 Nowe imperium. Szmaragdowy sztorm
 • Pradawna stolica
  #4 Pradawna stolica
Wczytywanie...