Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Znamy polską datę wydania 4. tomu bestsellerowej serii Dziedzictwo Christophera Paoliniego. Amerykański wydawca Random House podał datę wydania 4. tomu serii Dziedzictwo. Znamy też tytuł – 4. tom serii nosi tytuł Dziedzictwo a na okładce widnieje zielony smok. Dziedzictwo ukaże się w USA 8 listopada.

eragon, inheritance, okładka

Wydawnictwo Mag, wyłączny polski wydawca serii w Polsce, zapowiedział datę wydania polskiego przekładu na 9 listopada, 1 dzień po amerykańskiej premierze.

Dziedzictwo ukaże się w twardej i miękkiej oprawie.

Książki fantastyczne
uczeń diabła

Ostatnio zakończyliśmy jeden z naszych konkursów i nie da się ukryć, że tym sposobem powstała pewna pustka. W końcu „dwójka” to taka ładna liczba i cechują ją elementy, które staramy się przemycić do naszej codziennej pracy nad serwisem – skromność, pracowitość, wrażliwość czy stabilizacja. W związku z tym postanowiliśmy szybko wypełnić tę lukę wraz z niezawodnym wydawnictwem Jaguar. Dziś premiera, wielce docenianego na zachodzie, „Ucznia diabła” autorstwa Kennetha Boegha Andersena, którego objęliśmy naszym patronatem medialnym, więc jest czymś naturalnym, że ruszamy z konkursem, w którym możecie zgarnąć ten tytuł.

Jak zwykle zasady są banalnie proste. Wystarczy skierować się pod ten adres i odpowiedzieć na trzy pytania w specjalnie przygotowanym formularzu. Oczywiście musicie też liczyć na to, że Wasze wychuchane zgłoszenie konkursowe spodoba się gromadzie zgredów i malkontentów zwanej „jaśnie oświeconym jury”. Pamiętajcie, że w przypadku ostatniego pytania, kluczowa jest kreatywność i szczypta poczucia humoru.

To tyle, pozostaje mi tylko życzyć udanych łowów. Darz bór!

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

„Księga Sandry” – pierwszy z czterech tomów bestsellerowej serii „Krąg Magii” Tamory Pierce już 23 marca w księgarniach.

Tamora Pierce to autorka bestsellerowych książek fantasy dla młodzieży. Jej tytuły zdobyły uznanie krytyków i pozyskały rzeszę fanów, spośród których zwłaszcza młode czytelniczki chętnie utożsamiają się z charakterystycznymi bohaterkami – silnymi, zaradnymi, pokonującymi coraz to nowe wyzwania.

Siła niezwykłej przyjaźni to główny przekaz „Kręgu Magii”, którego pierwszy tom oddaje w ręce polskich czytelników Wydawnictwo Initium. Tytuł każdej z kolejnych ksiąg nawiązywać będzie do jednego z czterech młodych przyjaciół – Sandry, Tris, Daji i Briara.

Obdarzona darem wplatania światła w jedwabne nici − Sandry przybywa do wspólnoty Wietrznego Kręgu. Tu spotyka Briara – byłego złodzieja, którego magiczna moc związana jest ze światem roślin; odrzuconą przez swoich rodaków Daję – szczególnie uzdolnioną w zakresie obróbki metali, oraz Tris, której tajemnicze więzi z pogodą przerażają wszystkich, łącznie z nią samą.

Książki fantastyczne

„Excalibur” – recenzja

Dodał: , · Komentarzy: 0
excalibur, bernard cornwell

Nie śpicie jeszcze? Bardzo dobrze, gdyż mamy dla Was kolejny smakowity tekst. Nasz kapryśny dział książkowy pęcznieje nie tylko w dzień, ale także w nocy. Warto więc odwiedzać nasz serwis o każdej porze, bo to tak jak z tym legendarnym pudełkiem czekoladek – nigdy nie wiecie na co traficie.

Tym razem nasz dziarski redaktor Tamc., dzięki uprzejmości wydawnictwa Erica, przyszykował soczystą recenzję „Excalibura” autorstwa Bernarda Cornwella. Jak kończą się dzieje legendarnego króla Brytanii? Czy ostatnia część „Trylogii Arturiańskiej” trzyma wysoki poziom? Zapraszam pod ten adres, gdzie odnajdziecie odpowiedzi na te i inne pytania.

„Powiadam wam, mości wielbiciele literatury, że niebawem w powietrzu uniesie się tętent galopujących koni, przedrze je szczęk mieczy i toporów, przekują ludzkie wrzaski, rozszarpią grzmoty chmur, a wszystko zostanie nasycone zapachem krwi poległych Brytów i Saksonów. Osobą odpowiedzialną za te siejące grozę wydarzenia jest nie kto inny, jak Bernard Cornwell, którego książka pt. "Excalibur", wieńcząca "Trylogię Arturiańską", kilkanaście dni temu zadomowiła się w polskich sklepach i księgarniach. Obie wcześniejsze części skutecznie wciągały czytelnika w wir przygód, rozgrywających się w Brytanii w VI wieku obecnej ery. Jeśli wierzyć zdaniom z okładki, czeka nas "niebanalne zakończenie opowieści o Merlinie i Arturze". Czy aby na pewno? By się przekonać, nie pozostawało mi nic innego, jak zabrać się za lekturę, a tym samym cofnąć w czasie, dobyć głodnego podróży ogiera i samemu zobaczyć tamte zdarzenia, malowane piórem angielskiego pisarza.”

Książki fantastyczne
czerwona piramida, rick riordan

Ulalala... się porobiło. Uwierzycie, że wczoraj szlag trafił korbę od maszyny losującej? Na domiar złego te nygusy z „Komisji Gier i Zakładów” przyprowadziły swoje szlachetne zadki dopiero dzisiaj i z ich ust nie padło nawet słowo „przepraszam”. Nie wspominając już o tym, że żydomasońskie, amerykańskie lobby pod wodzą samego szatana, ponownie uknuło spisek, który miał na celu zniweczenie planów przekazania Wam smakowitych nagród. Przecięliśmy jednak ten węzeł gordyjski, gdyż umówmy się, co to dla nas?

No dobra, kolejny raz daliśmy małą plamę. Mam nadzieje, że nie gniewacie się za ten drobny poślizg? Mieliśmy jednak ku temu dobre i absolutnie uzasadnione powody, więc liczymy na wyrozumiałość.

Oto szczęśliwcy:

  • Piotr U. z Poznania.
  • Robert A. ze Zgierza.
  • Krzysztof K. z Brzezin.

Serdeczne gratulacje i miłej lektury!

Książki fantastyczne

24 marca rozlegnie się skowyt!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Mroczna powieść fantasy w najlepszym wydaniu. Brutalna, posępna, jak żywcem wyjęta z nordyckich mitów.

synowie boga

Wiedziony przepowiednią król wikingów, pozbawiony możliwości posiadania męskiego potomka, wyprawia się, by uprowadzić dziecko, gwaranta pomyślności swego ludu. Zamiast jednego, znajduje dwa niemowlaki – bliźniaczych synów śmiertelniczki i nordyckiego boga. Jednemu pisany jest los dziedzica królewskiego tronu, drugiemu – żywot wśród wilków.

Niekonwencjonalne ujęcie mitu o wilkołaku. Ociekające krwią, pachnące żelazem. Rozbrzmiewające złowieszczymi zaklęciami i szczękiem oręża.

Można powiedzieć, że akcja „Synów boga” toczy się dwutorowo: na poziomie ludzkim i nadprzyrodzonym. Wali, Feileg i osoby z ich otoczenia zostają wciągnięci w boskie manipulacje – za sznurki ciągną Odyn i Loki, a swoje trzy grosze dorzuca również królowa wiedźm Gullweig. Gdy mowa o celach i ambicjach nordyckich bóstw, nie ma czytelnych granic między dobrem a złem ocenianymi w ludzkich kategoriach. Bracia kierują się porywami uczuć i uśpionymi instynktami, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, co kryje się za wydarzeniami, którym muszą sprostać i jak daleko mogą sięgać ich konsekwencje.

Z fragmentem książki możecie się zapoznać w naszym dziale książkowym.

Książki fantastyczne

Szklany dom

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Nowa powieść autora „Accelerando” ukaże się 18 marca.

szklany dom, charles stross

Robin budzi się w szpitalu, stwierdzając, że stracił prawie wszystkie wspomnienia, a chwilę potem odkrywa także, że ktoś próbuje go zabić. Jest XXVII wiek, między gwiazdami podróżuje się bramkami teleportacyjnymi, a narzędziem wojen są sieciowe robaki, cenzurujące osobowości uchodźców i biorące na celownik historyków. Wojna domowa skończyła się, Robina zdemobilizowano, ktoś chce go jednak zlikwidować ze względu na coś, co wiedziała jego poprzednia osobowość. Uciekając przed bezlitosnym prześladowcą i szukając kryjówki, zgłasza się na ochotnika do niezwykłego eksperymentalnego ustroju – Szklanego Domu. Jest on symulacją kultury sprzed Akceleracji, uczestnicy eksperymentu dostają w nim nowe, anonimowe osobowości: wydaje się, że to idealny azyl dla uciekającego postczłowieka. W tym domu, z którego nie da się uciec, Robin przejdzie jeszcze bardziej diametralną zmianę, znalazłszy się na łasce i niełasce eksperymentatorów oraz własnej niezrównoważonej psychiki…

Książki fantastyczne

Na konwencie Pyrkon, który będzie miał miejsce w dniach 25 – 27 marca w Poznaniu, odbędzie się prapremiera powieści Agnieszki Hałas zatytułowanej „Dwie karty” – pierwszego tomu cyklu dark fantasy „Teatr węży”. Książka do sprzedaży trafi 1 kwietnia 2011 r. To pierwsza propozycja wydawnicza nowo powstałego Wydawnictwa Ifryt.

agnieszka hałas, dwie karty

Wszystkie anioły umarły, a bogowie odeszli. Magia dzieli się na srebrną i czarną; ta druga jest skażona, wyklęta. Po ziemi grasują demony, czyhające na dusze śmiertelników.

W Shan Vaola nad Zatoką Snów pojawia się obłąkany człowiek, który twarz ma pociętą ranami, a ze swej przeszłości pamięta jedynie urywki. Walcząc o byt w światku żebraków i przestępców, stopniowo buduje sobie nową tożsamość. Jego perypetie splatają się z losami całej gamy postaci – bezdomnego chłopca imieniem Znajda, alchemika, na którym ciąży paskudna klątwa, szczurołapa, którego córkę uwiódł i porzucił pewien nicpoń, arystokratki, której brat zginął zabity przez srebrnych magów… A w tle toczy się intryga uknuta przez Otchłań.

Mroczne, lecz bez epatowania makabrą, pełne plastycznych szczegółów obyczajowych, Dwie karty otwierają cykl powieściowy o świecie Zmroczy.

Książki fantastyczne
raj utracony, thomas sniegowski

Możliwość zgarnięcia frapującej książki to zawsze miła rzecz, chyba nie zaprzeczycie? W ramach małego zadośćuczynienia za weekendowy marazm, razem z niezawodnym wydawnictwem Jaguar, przygotowaliśmy ciekawy konkurs, który ucieszy fanów literatury fantastycznej, a w szczególności pewnego Nefilima. „Raj utracony” to kolejny tom popularnej serii „Upadli” autorstwa Thomasa Sniegoskiego. Tamc. aż mlaskał z zadowolenia nad smakowitością tej lektury, a to znaczy naprawdę dużo. Generalnie – warto rzucić okiem.

Jak zwykle zasady są banalnie proste. Wystarczy skierować się pod ten adres i odpowiedzieć na cztery pytania w specjalnie przygotowanym formularzu. No i zaopatrzyć się w mały pakiet czterolistnych koniczynek, podków, talizmanów oraz innych bibelotów przynoszących szczęście, aby nasza kapryśna maszyna losująca wyrzuciła te konkretne zgłoszenie.

To tyle, pozostaje mi tylko życzyć udanych łowów. Darz bór!

Książki fantastyczne

Wywiad z Arturem Sadłosem

Dodała: , · Komentarzy: 0

Agencja Wydawnicza Runa za pośrednictwem serwisu Youtube opublikowała wywiad z Arturem Sadłosem. Autorem oprawy graficznej do najnowszej książki Krzysztofa Piskorskiego – "Krawędź Czasu". Najgorętszej premiery Runy ostatniego czasu.

Pozycja w ramach szeroko zakrojonych działań marketingowych poszczycić może się własną stroną, tapetami oraz szeregiem innych "błyskotek" jakie szarlatni od marketingu są wymyślić przy okazji premiery książki ;).

"Pełna zaskoczeń powieść jednego z najciekawszych autorów młodego pokolenia. Krzysztof Piskorski prowadzi czytelnika przez XIX wiek oraz czasy współczesne, aż po tajemnicze krainy demiurgów, mieszając kabałę z historią oraz fantastyką naukową. Efektem jest emocjonująca, wyrafinowana książka, którą trudno porównać z czymkolwiek innym."

Wczytywanie...