Porady

2 minuty czytania

Tworzenie Drużyny

Na samym początku rozgrywki, musisz stworzyć swoją własną drużynę, lub wybrać jedną z gotowych. Pamiętaj o tym że jeśli wybierzesz gotową już drużynę, to praktycznie stracisz całą frajdę z późniejszej gry. No cóż, ale przyjrzyjmy się bliżej tworzeniu własnej drużyny. Nie będę się tu wdawał w takie szczegóły jak zdolności czy kwestie typu: Ile punktów władować w siłę. Opiszę po prostu kto powinien znaleźć się w Drużynie aby nie było problemów w późniejszych etapach gry, gdy będzie naprawdę ciężko.

A wiec twoja drużyna może składać się maksymalnie z pięciu osób, ale wcale nie musisz tworzyć tyle postaci. Co prawda stworzenie drużyny składającej się np. z 2 postaci będzie kompletną porażką już na samym początku gry, zważając na poziom trudności oferowany przez grę. Najlepszym rozwiązaniem, będzie po prostu stworzenie pięciu bohaterów. Na początek proponuję stworzyć Bardzo silnego i zręcznego wojownika. Jego inteligencja wcale nie musi być wysoka. Ważne żeby wiedział kogo atakować ;) Kolejną postacią powinien być najlepiej łowca, który doskonale będzie wspomagał naszego wojownika. Poza tym doskonale zna on naturę, dzięki czemu nie będzie żadnych zaskoczeń podczas podróżowania na łonie natury. Ważne jest też aby miał wysoki poziom umiejętności " survival", dzięki czemu będzie miał większą szansę na przeżycie w nieprzyjaznych warunkach. Kolejna postać, a za razem strasznie ważna to złodziej. Posiada on bardzo ważne zdolności – otwieranie zamków, chyba nie muszę tłumaczyć, oraz zdolność zakładania oraz neutralizowania pułapek. Teraz czas na jakiegoś Kleryka, który będzie posiadał czary wspomagające naszą drużynę oraz zwoje leczące, itp. Na ostatnią postać proponuję wziąć czarodzieja albo czarownika, który będzie rzucał na naszych nieprzyjaciół wszelkiego rodzaju czary defensywne. Co prawda taki mag na samym początku będzie tzw. Jedno- strzałowcem, ale w późniejszych etapach gry będzie w stanie poradzić sobie kompletnie sam z prawie każdym zagrożeniem.

Pozostaje jeszcze jedna, bardzo przydatna kwestia. Do swojej drużyny, możesz dołączyć jeszcze maksymalnie trzy postacie niezależne – NPC. Postaci takich jest dość dużo. Niestety większość z nich, a co za tym idzie Ci najsilniejsi, za swoją obecność w drużynie będą oczekiwali od ciebie kwoty pieniężnej czy na przykład dzielenia się każdym łupem jaki znajdziesz. To jakich bohaterów niezależnych dołączysz do drużyny zależy tylko od ciebie. Nie będę tu niczego doradzał, ponieważ dla każdego przydatna może być inna postać.

Kilka porad dotyczących samej rozgrywki

- Co najważniejsze to korzystanie z opcji szybkiego zapisu i wczytywania. Przecież ToEE do łatwych gier nie należy i na samym początku twoje postacie będą giną prawie ci chwila, więc warto się zapoznać ze skrótami klawiszowymi.

- Zapewne sam zauważysz że podczas odpoczynku na łonie natury prawie zawsze zostaniesz zaatakowany przez jakiegoś wroga. Najlepszym sposobem jest cofnięcie się do najbliżej wsi i przenocowanie w jakimś zajeździe. Cena za łóżka jest prawie żadna więc nie ma co niepotrzebnie nastawiać swojej drużyny na niepotrzebną śmierć.

- W walce nigdy nie żałuj magicznych mikstur, ani różdżek, czy innych tym podobnych przedmiotów. W większości przypadków to właśnie one przeważają nad twoim zwycięstwem. Podobnie jest z czarami. Mag czy Kapłan to pozycja obowiązkowa w twojej drużynie. Szczególnie polecam czar kapłański – Błogosławieństwo – 2 poziom i inne czary wspomagające.

- Jeśli chodzi o znakomitego NPC, to polecam miejscowego kowala w wiosce Nulb. Posiada on 10 poziom doświadczenia i jest on znakomitym wojownikiem. Obowiązkowa postać w Drużynie.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...