riese
Piraci z Karaibów Online

Armada Potępionych idzie na dno

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nie lubię pisać takich wieści, w szczególności, że mowa tutaj o grze, na którą czekałem z niestygnącym zainteresowaniem. „Fable” w uniwersum „Piratów z Karaibów”? Zdecydowanie frapujący koncept i byłem wielce ciekaw, co z tego wyjdzie. Niestety – „byłem”, bo produkcja nie trafi na półki sklepowe w 2011 roku, co najwyżej do niszczarki. Disney Interactive poinformował, że prace nad tytułem zostały przerwane, a cały projekt został anulowany.

Powód? Zwolnienia w Propaganda Games, które miały dość poważny wpływ na grupę pracującą nad „Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned”. Takie życie niestety, a samo studio ma teraz za zadanie skupić się nad ostatecznym doszlifowaniem „Tron: Evolution” (a zdecydowanie jest co poprawiać) i wsparcie tej gry kilkoma DLC, które pojawią się tuż po premierze.

Ostatecznie nie spisywałbym jednak „Armady Potępionych” na starty. W końcu kolejna filmowa część „Piartów z Karaibów” już gdzieś majaczy na horyzoncie, a wtedy „boom” na wszystkie gadżety z nim związane sięgnie niebotycznych ilości. Może wtedy przyjdzie czas na odgrzebanie dobrego tytułu z potencjałem, a nie tworzenie kolejnego ścierwa robionego w pośpiechu na kolanie? Oby.

Piraci z Karaibów Online
pirates of the caribbean: armada of the damned

Choć emocje po ostatnich scenach „Na krańcu świata” opadły już dawno temu, a Kapitan Jack Sparrow zrobił sobie dłuższą przerwę po starciu z okrutnym Davy Jonesem i bezduszną Kompanią Wschodnioindyjską , to uniwersum „Piratów z Karaibów” ciągle żyje i trzyma się bardzo dobrze. MMORPG oparty na tej marce wciąż jest pełen ludzi i jest w miarę popularny (choć o wynikach osiąganych przez „World of Warcraft” może tylko pomarzyć). Poza tym trwają intensywne prace nad czwartą częścią kinowej sagi, w której u boku Johnnego Deppa stanie zjawiskowa Penelope Cruz. Jakby jeszcze tego było mało, studio Propaganda Games tworzy aRPG osadzonego w tymże świecie.

„Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned” przeniesie nas w przeszłość, dzięki czemu poznamy wydarzenia, które miały miejsce przed zdarzeniami znanymi z trylogii kinowej. Wcielimy się w rolę chłystka, który za cel nadrzędny ustanowił sobie stanie się wielkim piratem oraz postrachem siedmiu mórz. Świat ma być otwarty na gracza – będzie sporo bitew morskich, poszukiwania skarbów i kopania tyłków butnym kapitanom królewskich armad. Twórcy obiecują też nowatorski system dialogowy (mamy poczuć się jakbyśmy oglądali interaktywny film) i szerokie możliwości zarządzania własną łajbą.

W rozwinięciu pierwszy zwiastun produkcji, który został wyświetlony na trwających obecnie targach E3.

Piraci z Karaibów Online

Wiele gier zostało przeniesionych już na telefony komórkowe. Taki los spotkał też Piratów z Karaibów Online. Gra nosi podtytuł Cannons of the Deep i można zagrać w nią za darmo, wpisując w przeglądarkę na telefonie adres strony: www.PiratesOnline.com. Obecnie produkcja ta jest w wersji beta i pozwala na sprawdzanie statystyk swoich Piratów, brać udział w polowaniu na skarby, rozgrywać bitwy na morzu i zbierać łupy. Więcej informacji tutaj.

Piraci z Karaibów Online

Przyjaciele i czat

Dodał: , · Komentarzy: 0

I doczekaliśmy się kolejnego update'u działu Piratów z Karaibów Online. Dzięki Eirin możecie przeczytać o wszystkim co związane z innymi graczami – nawiązywaniu przyjaźni, czatach i gildiach. Kolejne aktualizacje już niedługo. Tymczasem zapraszam do lektury!

Piraci z Karaibów Online

Piraci z Karaibów Online

Dodał: , · Komentarzy: 5

Dzięki niezmordowanej pracy Eirin serwis Game Exe może pochwalić się kolejnym działem na stronie. Jest to drugi MMORPG, który opisujemy, a mianowicie Piraci z Karaibów Online (Pirates of the Caribbean Online). Artykuły, które przedstawiamy jako pierwsze, dotyczą ogólnych założeń gry, sterowania oraz interfejsu. Możecie być pewni, że to nie koniec i dział będzie systematycznie rozwijany. Tak więc z beczką rumu pod pachą wyruszajcie przeczytać teksty!

  • 1 strona
Wczytywanie...