Zadania

3 minuty czytania

Zadania

Podstawy

Nietrudno domyślić się, że prawie każdy pirat na Karaibach ma swoje cele i marzenia, które z mniejszym bądź większym powodzeniem stara się realizować. Jack Sparrow nie należy do wyjątków. To właśnie jemu zawdzięczasz swą wolność, więc nie jeden raz wykorzysta to na swój sposób, bowiem twoja pomoc w realizacji jego planu ma być spłatą twojego długu wobec Jacka. Kapitan wraz z innymi piratami będą zlecać ci zadania – czasami skomplikowane, czasami bardzo niebezpieczne. Poprzez podejmowanie się poszczególnych zadań oraz wykonywanie ich możesz się wiele nauczyć i zyskać potrzebne informacje do zrealizowania własnych planów – zdobycia cennych łupów, podwyższenia własnego poziomu czy chociażby zyskania większej popularności co, bądźmy szczerzy, jest celem każdego pirata.

Typy zadań

Istnieją dwa typy zadań, których możesz się podjąć. Pierwsze to te, które mają wpływ na całą twoją przygodę. Otrzymujesz je od person, takich jak Jack Sparrow, Elizabeth Swann i Joshamee Gibbs. Tych zadań nie możesz uniknąć i musisz je ukończyć, zanim podejmiesz się nowych. Mają one wpływ bowiem na całą historię twojego pirata.

Drugi typ zadań to zadania poboczne. Te misje są proponowane przez postacie, takie jak właściciele sklepów czy zakładów bądź zupełnie przypadkowo napotkane postacie. Zadania poboczne nie są obowiązkowe i mogą być porzucone w każdej chwili poprzez kliknięcie na nie w Dzienniku i wybranie opcji Porzuć. Obydwa typy zadań mogą być wykonywane w tym samym czasie i nie mają większego wpływu na siebie nawzajem.

Otrzymywanie i wykonywanie zadań

Zadania mogą zostać tobie zaproponowane przez różne postacie. Władcy i ci, którzy sieją postrach na Karaibach – gubernatorzy wysp, oficerowie floty, persony związane z kompanią – mogą zaproponować ci poszczególne zadania, ale mogą cię również do ich wykonania zmusić. Właściciele sklepów, żebracy, biedacy, zaklinacze Voodoo czy nawet więźniowie mogą zaproponować ci zadanie. Wraz ze wzrostem popularności będziesz potrzebować pewnego poparcia tubylców, a najlepszą drogą do jego zyskania może okazać się wykonanie zleconego przez nich zadania.

Możesz wykonywać tyle zadań, ile tylko chcesz i w niektórych przypadkach, w jakiej chcesz kolejności. Nie zapominaj regularnie sprawdzać statusu swych zadań – dwa różne zadania mogą wymagać od ciebie podróży w to samo miejsce, bądź złożenia wizyty u jednej i tej samej osoby. Przecież najlepiej upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Zadania
Zadania

Z większością zadań powinieneś poradzić sobie sam. Jednak z niektórymi może być już trudniej. W przypadkach, takich jak przeszukanie statku pełnego szkieletów bądź przedostanie się w głąb jaskini strzeżonej przez wielu silnych strażników Kompanii, lepiej nie narażać się samemu. Do pomocy najlepiej przywołać swych przyjaciół bądź członków załogi, aby pomogli w trudniejszych wyzwaniach.

Strumień światła

Jeśli masz problem z wykonaniem swojego zadania, poszukaj strumienia światła. Pojawia się często, aby pomóc ci w zakończeniu misji.

Kompas

Podpowiedź: Niektóre z zadań posiadają specjalny strumień światła, który pojawia się obok nich w twoim dzienniku. Kliknij na niego, a strumień cię poprowadzi.

Szukanie

Niektóre z zadań będą wymagały od ciebie trochę spostrzegawczości. Wypatruj zatem zielonych kół, które pojawią się w okolicach beczek, skrzyń bądź poszczególnych mebli w przeszukiwanych domach. Kiedy zauważysz zielone koło, naciśnij Shift i rozpocznij przeszukiwanie.

Wynagrodzenia za zadania

Wykonanie większości zadań równa się z nagrodą: złotem, bogactwem, ważną informacją, nową umiejętnością, bronią czy szczególną umiejętnością – czymkolwiek co potrzebujesz, a ktoś to posiada, bądź może cię tego nauczyć. Jednak nie wszystkie nagrody mogą być tym, na co wyglądają. Bądź co bądź Karaiby są pełne tajemnic, sekretów oraz przeróżnych niebezpieczeństw, więc ostrożność w stosunku do niektórych, poszczególnych podarunków nie musi wcale okazać się złym pomysłem...

Dziennik zadań

Nawet najbardziej bystry i przebiegły pirat nie da rady sam zapamiętać wszystkich szczegółów zleconych zadań. Właśnie dlatego w twej Skrzyni Morskiej znajduje się Dziennik Zadań. Kliknij na ikonę Skrzyni – bądź użyj klawisza J – za każdym razem, kiedy nie jesteś pewien tego, co masz zrobić.

Źródło: piratesonline.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...