Sojusznicy

3 minuty czytania

Sojusznicy

Kapitan Jack Sparrow

Sojusznicy

Jack jest twoim przyjacielem, jednak miej oczy otwarte. Jest bardziej chytry i przebiegły, niż może się wydawać. Jak każdy człowiek, a szczególnie pirat, posiada swój cel. Zapytasz, czym on jest? Cóż, Jack czegoś szuka. Czegoś bardzo potężnego, co przyciągnęło uwagę nie tylko jego, ale także i jego wrogów. Jak już się zapewne domyślasz, ścigają go, aby do tego dotrzeć. I zanim Jackowi uda się dojść do celu, musi oczywiście stawić czoła swym wrogom. To jest cena za bycie jednym z największych piratów Siedmiu Mórz.

Kiedy Jack zwróci się do ciebie o pomoc, a zrobi to na pewno, nie wahaj się. Życie pirata jest w końcu życiem pełnym przygód, a w towarzystwie Jacka nie można narzekać na brak kłopotów.

Elizabeth Swann

Sojusznicy

Córka gubernatora Portu Royal. Elizabeth jest śmiała i odważna, niczym sam Jack Sparrow. Dokładnie zna pirackie tradycje oraz zasady, szczególnie jeśli chodzi o Kodeks Piracki. Elizabeth pomoże ci zdobyć pierwszy statek oraz poprawić styl walki sztyletem. Znajdziesz ją w rezydencji gubernatora, w Porcie Royal.

Will Turner

Wbrew pozorom Will posiada większe umiejętności, niż niejeden prawdziwy pirat. Jest mistrzem szermierki i udzieli lekcji każdemu, kto o to poprosi. Prowadzi on indywidualną walkę ze swym pirackim przeznaczeniem, jednak miłość, jaką darzy Elizabeth, powstrzymuje go od popełnienia niejednego głupstwa... w większości przypadków. Willa znajdziesz w budynku kowala, w pobliżu manekinów do ćwiczenia szermierki. Możesz spodziewać się podarunku w postaci miecza, aby twoje przygody były chociaż trochę bezpieczniejsze. W końcu lepiej być uzbrojonym, gdyż nigdy nie wiadomo na co można trafić.

Tia Dalma

Jedna z najbardziej tajemniczych postaci. Mimo, iż jest do ciebie przyjaźnie nastawiona, nie podzieli się swoimi sekretami. Ciężko znieść jej świadomość tego, że ukochane przez nią Karaiby, na których i tak już czai się zło, grabione są przez Kompanię Wschodnioindyjską oraz Marynarkę Królewską. Dlatego właśnie Tia Dalma poświęca większość swej mocy na pozbycie się obu kłopotów i będzie bardziej niż szczęśliwa, gdy będzie mogła udzielić lekcji w sztuce Voodoo każdemu piratowi, który odważy się walczyć z Kompanią oraz Marynarką Królewską. Tia Dalma ukrywa się głęboko w moczarach Kuby.

Kapitan Barbossa

Barbossa jest jednym z najbardziej paskudnych i nieprzyjemnych piratów, z jakimi można się spotkać na Karaibach. Nawiedza on wyspy znane jako Diabelskie Kowadło. Może, jednak nie musi, podzielić się z tobą informacjami, które posiadają tylko nieumarli. Informacji o legendarnych skarbach i śmiertelnych klątwach czających się tuż nieopodal. Barbossa może zarządzić piratami w taki sposób, aby zostali zawładnięci Klątwą Czarnej Perły, czyli zamienili się w nieumarłych i nie podważali autorytetu Kodeksu Piratów. Innymi słowy, walka cały czas pozostaje sprawiedliwa.

Joshamee Gibbs

Niegdyś oficer pod komendą Marynarki Królewskiej. Teraz jeden z najbardziej zaufanych, prawa ręka Jacka Sparrow. Teraz, jeden z najbardziej zaufanych, prawa ręka Jacka Sparrow. Właśnie z tego powodu przekazuje on wiele informacji przyjaciołom Jacka, aby ten nie musiał narażać się bez potrzeby i wystawiać na ryzyko spotkania swych najgorszych wrogów. Gibbsa znajdziesz w gospodzie Wiernej Panny Młodej, w Tortudze.

Małpka Jack

Jedna z najbardziej złośliwych i wrednych postaci na całych Karaibach. Odziedziczone po Jacku imię wcale nie oznacza, że jest ona jego podkomendnym. Wręcz przeciwnie. Jack słucha głównie, a w sumie tylko, Kapitana Barbossy i to właśnie jego rozkazy wykonuje. Czasami służy jako cel do strzelaniny, jeśli jego właściciel poczuje taką potrzebę bądź postanowi nauczyć jednego z piratów jak strzelać.

Źródło: www.piratesonline.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...