Rodzaje statków

2 minuty czytania

Swój pierwszy statek otrzymasz w momencie, kiedy Elizabeth Swann wyśle cię na specjalną misję. Nie licz jednak na coś szczególnego, bowiem Slup, który otrzymasz, do najlepszych statków nie należy. Posiada tylko dwie armaty, więc zalecana jest jak największa ostrożność w unikaniu kłopotów. Pomimo swych wad, Slup jest wystarczająco dobrym statkiem na początek twoich licznych przygód. Jednak tak szybko, jak to tylko możliwe postaraj się zakupić większy, lepszy statek od handlarza.

statek

W późniejszym etapie gry, gdy będzie cię na to stać, możesz posiadać więcej, niż jeden statek – maksymalnie trzy. Każdy z nich zależnie od rodzaju ma swoje wady i zalety, więc dobrze się zastanów, które i do czego chcesz wykorzystać, bowiem nie wszystkie nadają się do tych samych zadań, np. niektóre będą szybsze, jednak posiadać mogą mniejszą odporność w bitwie.

Slup

slup

Jeśli w twoim stylu są szybkie, niespodziewane napady bądź jeszcze szybsze ucieczki, to właśnie statek dla ciebie. Slup bowiem należy do tych lekkich, szybkich i małych. Niestety, w związku z tym, ma niską wytrzymałość w bitwie, zmniejszoną ilość armat oraz mniejszą maksymalną ilość ładunku.

Fregata

fregata

Statek stworzony do bitew – ciężki, doskonale uzbrojony, a mimo tego łatwo nim wymanewrować. Niejedna walka Fregatą może okazać się łatwiejsza, niż na przykład Slupem. Mimo swego rozmiaru oraz wytrzymałości, nie jest w stanie przetransportować tyle ładunku co Galeon.

Galeon

galeon

Typowy transportowiec, silny i wytrzymały. Idealnie nadaje się do sprowadzania towarów z dalekich krain czy transportowania łupów. Uzbrojenie nie jest jego najmocniejszą stroną, ponadto jest najwolniejszy ze wszystkich trzech statków. W bitwie może być bardziej wytrzymały od Slupa, ale z pewnością nie będzie w stanie zadać tyle obrażeń przeciwnikowi co Fregata.

Z każdego typu, im większy statek, tym lepiej możesz zaopatrzyć go w armaty oraz zaciągnąć więcej załogi, co często może mieć decydujący wpływ na losy bitwy. Większe statki są również cięższe i wytrzymalsze, więc dłużej zniosą możliwy atak przeciwnika, szybciej prześcigną wroga bądź będą zdolne do jeszcze szybszej ucieczki.

Typ kadłuba Ilość załogi Punkty zdrowia Punkty szybkości żeglugi Ilość ładunku Armaty na pokładzie Armaty pod pokładem
Lekki Slup 3 2400 800 3 2 3
Lekki Galeon 6 3600 1100 4 7 5
Lekka Fregata 8 4200 900 5 8 5
Slup 6 4200 800 6 4 5
Galeon 8 7200 1400 11 8 9
Fregata 10 8400 1400 9 10 7
Wojenny Slup 9 7200 1000 9 8 7
Wojenny Galeon 10 10800 3100 16 10 12
Wojenna Fregata 12 12600 2600 12 14 10

Handlarz

Na każdej wyspie możesz znaleźć człowieka odpowiedzialnego za naprawianie oraz sprzedawanie statków. Z trafieniem do jego sklepu nie powinno być problemu – przednia część kadłuba, w połowie zasypana piaskiem na plaży. Jeśli szukasz nowego statku, to właśnie tutaj powinieneś zacząć. Upewnij się jednak, że masz przy sobie wystarczająco dużo pieniędzy, bowiem najlepsze statki do tanich nie należą.

Źródło: www.piratesonline.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...