Inwazje

3 minuty czytania

pko, inwazje

Przygotuj się na odparcie najezdników!

Jolly Roger pustoszy Karaiby! Najeżdża na Port Royal, Tortugę oraz Padres del Fuego chcąc przejąć kontrolę nad wszystkimi wyspami! Możesz go powstrzymać, ale będziesz potrzebować pomocy. Zgromadź swoją załogę i przygotuj się do akcji!

Dlaczego Jolly Roger najeżdża na wyspy? Kiedy? Gdzie?

Jolly Roger i jego Armia Nieumarłych próbuje przejąć kontrolę nad Karaibami. Rozpoczął najazdy od Portu Royal, atakując kolejno Tortugę oraz Padres del Fuego. Niestety, tylko on sam wie, gdzie i kiedy zaatakuje następny raz.

pko, inwazje
Kiedy zbliża się atak, zobaczysz, że powietrze wokół ciebie się zmieni i zostaniesz poinformowany o tym, że Jolly zaatakuje za 30 minut.

Jak mogę powstrzymać inwazję?

Kiedy rozpocznie się atak, Nieumarła Armia Rogera zaatakuje wyspę z paru różnych stron. Żeby zapewnić sobie jakąś obronę, mieszkańcy wyspy wznieśli barykady wokół miast.

pko, inwazje
Broń barykad za wszelką cenę – jeśli padną, Jolly zdobędzie to, co chce.

Rozdziel swoją załogę i broń barykad przetrzymując siły Rogera w zatoce. Jeśli padną wszystkie barykady, Jolly Roger sam wykona ostatni atak na miasto i zniszczy wszystko, co stanie na jego drodze – łącznie z tobą.

Gra działa bardzo wolno podczas inwazji, co mogę zrobić, aby to naprawić?

Inwazje oraz ataki wymagają dużej pamięci twojego komputera. Jeśli posiadasz starszy komputer, zalecane jest dostosowanie ustawień przed wzięciem udziału w inwazji.

Jest parę rzeczy, które mogą ci pomóc:

1. Obniżenie ustawień graficznych. Aby to zrobić, naciśnij F7 lub klawisz 'Escape' podczas gry. W Menu Opcji wybierz Opcje Grafiki, a potem przycisk "Wyświetlania" i zmień swoje ustawienia: dostępne są trzy możliwości – "Wysokie", "Średnie" bądź "Niskie".

pko, inwazje

Jeśli nadal masz problemy z grą, zajrzyj do "Ustawień Indywidualnych", w sekcji Ustawień Graficznych. Wybierz opcję "Kompresji Tekstur" oraz "Agresywnego Oszczędzania Pamięci". Wyłącz opcje "Cieni" i "Cieni Renderowanych". Wraz z obniżeniem wszelkich innych ustawień graficznych powinno pomóc.

Dodatkowo możesz tymczasowo schować wszystkie wyświetlacze takie, jak twój kompas. Otwarta Skrzynia Morza podczas walki nie tylko zasłoni nieco z rozgrywającej się akcji na ekranie, ale również spowolni grę podczas inwazji.

2. Nie idź za większymi grupami graczy. Znajdź "cichy" ocean/serwer, na który możesz grać – serwery z dużą ilością graczy mają na liście wyświetloną niebieską bądź zieloną kropkę. Jolly Roger stara się opanować parę oceanów (serwerów) na raz, więc uważaj. I oczywiście, kieruj swą łodzią z dala od Abassy, która należy do najbardziej okupowanych oceanów.

3. Kiedy inwazja się rozpocznie, rozprosz swoich towarzyszy. Skupianie się w większej grupie w jednym miejscu jest nie tylko kiepską strategią, ale również wpłynie na działanie twojej gry. Armia Rogera będzie atakować wszystkie lokacje z paru różnych stron:

Punkty ataku w Port Royal:

 • Barykada Nabrzeżna (niedaleko Doków)
 • Barykada Plaży (niedaleko punktu naprawy statków u Darby Drydocka)
 • Barykada Mostu (w środku miasta niedaleko targu i Hałaśliwego Koguta)
 • Barykada Króla (niedaleko cmentarza)
 • Barykada Farmera (niedaleko posiadłości Gubernatora)

Punkty ataku w Tortudze:

 • Barykada Portowa (niedaleko Doków)
 • Barykada Cygana (niedaleko cyganki, Fabioli)
 • Wschodnia Barykada (niedaleko bagien)
 • Barykada Wiernej Małżonki
 • Zachodnia Barykada (niedaleko boru)
 • Barykada Slumsów (niedaleko domku Millie)
 • Barykada Plaży Przemytników (niedaleko zakładu tatuaży)

Punkty ataku na wyspie Padres del Fuego:

 • Barykada w Dokach
 • Barykada Żarzącej Przepustki (niedaleko chałupy kanoniera)
 • Barykada Wyrzutka Dena (niedaleko cyganki, Romany Bev)
 • Barykada miasta Padres
 • Barykada Południowa (niedaleko cyganki, Pelagii)
 • Barykada Wzgórza Magmy (niedaleko fortu marynarki)

pko, inwazje

5. Graj na łączu przewodowym. Nie polecamy grania w Piratów z Karaibów Online na łączach bezprzewodowych – są one wolniejsze, co oznacza, że gra będzie działała wolniej. Jeśli to możliwe, podłącz swój internet używając kabla podczas gry.

6. Nie bierz udziału w Inwazji mając efekt 3D włączony. 3D jest zaawansowaną opcją graficzną. Branie udziału w inwazji z opcją 3D włączoną spowoduje, że działanie gry będzie spowolnione i zaleca się unikanie tego.

Jaka jest najlepsza strategia na pokonanie Jolly'ego Rogera?

 • Roger będzie starać się zaatakować parę miejsc na raz, więc ROZDZIEL SWĄ ZAŁOGĘ. Nie podążaj za większymi grupami: podziel swoją załogę oraz towarzyszy, aby obronić wszystkie barykady i punkty ataku.
 • Jak na dobrego kapitana przystało, powinieneś komunikować się ze swoją załogą i działać razem z pozostałymi piratami! Używaj Czatu Załogi, aby komunikować się ze swymi przyjaciółmi i dobrze przygotować sobie plan działania zanim rozpocznie się inwazja.

pko, inwazje
Dzień rozliczenia nadszedł, Piraci! Przygotujcie się na mój gniew!

 • Przydziel jednego członka załogi do uzdrawiania pozostałych i obdaruj go wieloma tonikami uzdrawiającymi – pomoże to w przywracaniu poległych towarzyszy do zdrowia podczas walki. Używaj również swojej Minimapy (F8), aby zobaczyć, w których miejscach atakuje wróg i które barykady potrzebują obrony.
 • Wreszcie, upewnij się, że twoje punkty zdolności są odpowiednio rozdane i że dysponujesz odpowiednią bronią podczas obrony – najlepszymi broniami przeciwko armii Rogera są laleczki voodoo oraz potężniejsze granaty.
 • I ostatecznie – miłej zabawy oraz powodzenia – pamiętaj, że losy Karaibów spoczywają w twoich rękach!

Źródło: www.piratesonline.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...