Podstawy walki na lądzie

2 minuty czytania

Przygody na lądzie

Aby przetrwać na Karaibach, musisz opanować wiele różnorakich umiejętności – takich jak obrona czy też rzucanie potężnych czarów. Jednak zanim osiągniesz wysoki poziom w czymkolwiek, potrzebujesz dużo treningu.

W czasie walki zdobędziesz punkty, które następnie możesz użyć, aby nauczyć się nowych umiejętności bądź ulepszyć te, które już posiadasz. Gdy zechcesz rozdać punkty, otwórz swą Skrzynię Morza, następnie Panel Umiejętności i kliknij na umiejętność, której chcesz się nauczyć bądź ulepszyć.

Przygody na lądzie
Umiejętności

Combo

Podczas walki szablą bądź sztyletem, naciśnięcie lewego przycisku myszki lub klawisza CTRL wywoła te same, podstawowe ataki – Siekanie szablą czy Cięcie sztyletem, jeden za drugim. Aby wywołać potężniejszy atak, ostrożnie naciskaj klawisze i myszkę w odpowiednich odstępach czasu, co wywoła coraz to potężniejsze połączenia umiejętności.

Przygody na lądzie
Atak Combo

Jeśli podczas ataku combo stracisz równowagę, naciśniesz klawisz za wcześnie bądź za późno, ukaże ci się wiadomość o przedwczesnym, utraconym ataku (Mistimed). Ponownie kliknięcie rozpocznie atak combo od samego początku.

Przygody na lądzie
Kompas

Podpowiedź: Podczas ataku combo, uważnie obserwuj smugnięcia swej broni, aby w odpowiednim momencie nacisnąć kolejny klawisz.

Specjalne umiejętności oraz bronie

Kiedy twój pirat ma wyjętą konkretną broń, to właśnie jej poziom opanowanej umiejętności pojawi się w menu, w dolnej części ekranu.

  • Szabla oraz Sztylet - Użyj tego menu do wywoływania umiejętności specjalnych ataków.
  • Pistolet, Granat, Działo - Użyj tego menu, aby wybrać broń, której chcesz użyć.
  • Lalka Voodoo oraz Różdżka Voodoo - Użyj tego menu, aby wybrać Zaklęcie bądź Klątwę, którą chcesz rzucić.
Przygody na lądzie
Menu umiejętności

Ładowanie

Niektóre umiejętności potrzebują czasu do naładowania, aby można było użyć je ponownie. Możesz zobaczyć ile czasu pozostało do odczekania na liczniku odnowienia. Pamiętaj, że tylko dzięki praktyce nauczysz się w jaki sposób najlepiej wykorzystywać te umiejętności, które potrzebują odnowienia.

Przygody na lądzie
Przeładowanie

Ulepszanie broni

Lepsze bronie zawsze pozwalają ci na zadawanie większych obrażeń oraz używanie potężniejszych ataków. Twoja przygoda zaczyna się ze starą, zardzewiałą i ledwo trzymającą się całości szablą, jednak tak szybko, jak zyskasz trochę praktyki w używaniu jej oraz zdobędziesz więcej punktów do rozdania, będziesz mógł używać potężniejszej broni, która zadawać będzie więcej obrażeń. Podobnie twój pierwszy pistolet nie będzie czymś wspaniałym. Pozwoli ci on na wystrzelenie tylko jednej kuli, po czym będzie musiał zostać przeładowany. Tak szybko, jak osiągniesz poziom 5 w umiejętności strzelania, będziesz mógł kupić pistolet, który wystrzeli dwie kule, zanim będzie musiał być przeładowany.

Źródło: www.piratesonline.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...